Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A közelmúltban Szegeden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A közelmúltban Szegeden házasodtál? Kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövő szombaton lesz az esküvőnk Szegeden, de csak a szülők jelenlétében, semmilyen plusz szolgáltatást nem kértünk, így a rendezvényszervezővel sem vettük fel a kapcsolatot.

9-re van időpontunk. Mennyivel előtte érkezzünk, hol várakozzunk? Hogy zajlik a szertartás?

Köszi előre is a válaszokat!


2010. júl. 29. 12:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz! Egyházi, vagy csak polgári esküvőről kérdezel? Az anyakönyvvezető el szokta mondani, hogy mekkora legyetek ott. A kijelölt időpont előtt általában 15-20 perccel előtte ott szokás lenni. Én régebben így kértem (anyakövvez.vok.) A várost nem ismerem, így ötletet nem tudok adni. :)
2010. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőlük !

[link]

2010. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

szia, köszi. csak polgári lesz. Mikor bejelentkeztünk, kaptunk egy emlékeztetőt, hogy az esküvő előtti csütörtök 11-ig adjuk le a személyinket, de más infót nem kaptunk. Gondolom úgy gondolta az anyakönyvvezető, hogy úgyis felhívjuk a szervezőt (tőle kaptuk a számot, rajta a plusz szolgáltatásokkal) és majd ő tájékoztat. De mi semmit nem kérünk, se pezsgő, se gyertyagyújtás, így nem kerestem őket.

Ha visszük leadni a személyit, azért rákérdezek, hogy mikorra menjünk, hol várakozzunk.

Meg a másik kérdésem, a gyűrű felhúzás standard szövegben benne van? Mert úgy tudom, hogy elvileg gyűrű nélkül is összeadnak, de ezt azért nem hagyjuk ki. Szólni kell, hogy gyűrű is van?

2010. júl. 29. 13:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem akkor kell szólni,ha nincs gyűrű. A szövegben eredetileg benne van.
2010. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Uh, már írtam Neked! Hiányolom, hogy az anyakönyvvezető nem kérdezett rá mit hogyan szeretnétek. Ez alapvető elvárás az anyakönyvvezetőtől. Benne van a szövegben, de igazából minden amit csak akartok. Ezt előre szoktuk egyeztetni. Sajnos többször tapasztalom hogy legtöbb anykv. leszarja ki mit akar, megy a feje után. Az esküvőn pedig ott a pánik. Áh! Sajnálom, hogy így jártál. :)
2010. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

Miért kell leadni előtte a személyit? Ez baromság, vagy valamit félreértettetek.

1. Kb. negyed órával korábban kell odaérni, és AKKOR ellenőrzik a személyiket, és a tanúkét is. Ha csütörtökön néznék, akár mehetne helyettetek más a nevetekben, és érvénytelen lenne az egész, ezért nézik ott helyben, előtte.

2. Nem vehetik el csüt-ön a személyit, hiszen szombatig simán megbüntetnek a rendőrök, ha véletlenül igazoltatnak. (Hacsak nincs más fényképes igazolványod, de nem kötelező, hogy legyen, nekem pl. nincs.)

3. A nevet nem írják át rögtön a személyibe, az okmányirodában kell csináltatni az esküvő után (ha lesz új neved), de ott adnak ideiglenes személyit. Szóval ez a csüt-i dolog nagyon sántít.

2010. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Bejelentkezni viszont 30 nappal korábban kell, személyivel, tehát még az se lehet, hogy csüt-ön jelentkeztek be. Rejtély!
2010. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szegeden lesz az esküvőnk, 2 hónap múlva! És nekünk is CSÜTÖRTÖKÖN kell bemutatni!! Ugyanúgy, mint nektek!! És mi sem kaptunk semmilyen tájékoztatást!! Hiába mennél ahhoz az esküvőszervezőhöz a lófarához, mi mentünk, az sem mondott semmit, csak tukmálta a cuccait!! Mi ALAP!! csomagot kértünk 16.000 ft!!!
2010. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szóval kedves válaszoló, eléggé érdekes a stílusod, mégegyszer: NEM sántít a csütörtök, Szegeden ez így szokás... Jah, és benn az okmányba nem mondott semmit a nő, de a kiscsaj se az esküvőszervező irodában... Zsákbamacskára megyünk majd esküdni... :) Mondjuk még jó, hogy az egyházi nem ilyen...
2010. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért kell előtte leadni a személyit. Eleve nem lehet otthagyni, stb. Gondolom, hogy a tanúk adatait akarja felvenni, stb. A 16/1999. (XI. 24.) Korm. rendelet 31. § (2) szerint a személyazonosító igazolványt másra átruházni, letétbe helyezni vagy biztosítékul adni, ill. átvenni nem szabad.

Mi van abban az alapcsomagban, hogy 16e forint.

Fogalmam sincs mi megy sok anyakönyvi hivatalban. Érdekesnek találom.

2010. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!