Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem várható el hogy mindig...

Nem várható el hogy mindig ugyanaz az unoka ugorjon a mama kedvéért?

Figyelt kérdés

Van három unoka, de mindig az egyik vigye ide vigye oda, téli kora reggel a mínusz valahány fokban meg 40 fokban a nyári délután is munka előtt munka után vagy szabadnap. És mikor valakitől jön a kérdés hogy miért nem a másik kettő, hát mert épp a haverokkal van mert épp tart a délutáni szundi mert épp főz, mert épp most van szabad ideje magára stb.

Véleményetek szerint normális ez a hozzáállás? Vagy ahogy a másik kettő úgy a harmadik is találhatna magának valami alibi kifogás?



2023. aug. 24. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
De.
2023. aug. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

A harmadiknak nem lenne kifogasa? Biztos o is faradt stb... Vagy van mas is? Pl kozelebb lakik?


A 3 emberkenek meg kell ezt beszelnie. De pl az mas, ha a mama nev szerint keri oket sorra... nem tudjuk a teljes storyt

2023. aug. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Mi 4en vagyunk unokák, ezt úgy oldjuk meg hogy a mama szól valakinek mikor csinálni akar valamit, ha nem ér rá megy a következőhöz. Ha meg senki nem ér rá akkor alkalmazkodik, nem meg, el traccsolni a barátnőjéhez, hanem megvárja mikkr ráér valaki elvinni pl. Persze más a helyzet ha sürgős, bankba, orvoshoz, stb kell menni mert akkor mindenki próbál időt csinálni.
2023. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy van hogy aki nem elég határozott azt fogják mindig ugráltatni. Vannak erősebb személyiségű emberek akik még időben meghúzzák a határokat. Őket soha senki nem fogja ugráltatni. Aki viszont olyan hogy lehet ugráltatni, az egy életre megszívja, nem csak a családi környezetben hanem a munkahelyén is. Meg kell tanulni időnként nemet mondani. Majd akkor előveszik a másik unokát. Ha te mindig hagyod magad, akkor azt ki is fogják használni.

Nem is tudom mi van azokkal akiknek már a gyerekeik is külföldön élnek, az unokáik is oda születnek? Ők hogy oldják meg?

2023. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én családom úgy oldotta meg, hogy a nagymama beköltözött idősek otthonába, mert sem a gyerekeinek sem az unokáinak nincs kapacitása őt ápolni a nap 24 órájában, dolgozunk, van, aki maga is betegségekkel küzd, van, akinek pici gyereke van, olyan is van, aki külföldön él, és nem szomszédos országban, hanem távolabb. A család fizet, ott ellátják, programokat csinálnak nekik, nincs egyedül, van szobatársa, ha rosszul van, egyből vannak szakemberek, orvos, hozzáértő ápoló személyzet, akik szakszerűen tudnak neki segíteni, kórházba viszik, ha kell (nemrég műtötték szürkehályoggal).
2023. aug. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem normális, de általános.

Nálunk is ez van. A többi unoka, dédunoka csak ünnepnapokon szokott menni, amikor kapnak ajándékot/pénzt a köszöntésért. Van amelyik egy utcával arrébb lakik a mamától.

Én 50 km-re, de mindig nekem és a páromnak kell menni segíteni.

2023. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nektek sem kell, 6-os, húzzátok meg a határaitokat. Tudom, hogy nem könnyű, de nagyon fontos, ha nem akarjátok, hogy kihasználjanak titeket. A szüleim is nyugdíjas korukra tanulták meg.
2023. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Én meg úgy gondolom nem az unokáknak kellene elsősorban ugrani, hanem a szülőknek.
2023. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem KELL ugrani. Ha a mama azért szült, hogy majd legyen kit ugráltatnia öreg korában, akkor így járt. Eleve a nyugdíjkorhatár is magasabb, mint amivel a nagyszüleim (80+) korosztálya nyugdíjba ment. Sokkal terheltebbek az emberek (tudom, akkor meg háború volt, meg '56, mégis más), sokaknak egyszerűen nincs kapacitásuk az idös rokont is pátyolgatni, és ez nem kifogás. Egyik szomszédomat is pattogtatja az anyja, a szomszédom még aktív dolgozó, nem tud jobban fizető állást vállalni az ő iskolázottságával, mert a jelenlegi munkahelyén olyan rugalmas a munka, hogy az anyját is van ideje segíteni mellette. Ha képezné magát, lenne más lehetősége, de arra sincs így ideje. Tiszta stresszben él.
2023. aug. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!