Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bánt folyamatosan...

Miért bánt folyamatosan édesanyám párja?

Figyelt kérdés

Édesanyukám 15 éve él együtt egy bántalmazó párkapcsolatban. Nyolc évig én és a testvérem is velük éltünk, azonban a folyamatos lelki (néha fizikai) terrort megelégelve édesanyám úgy döntött, hogy külön költöztet minket ettől az embertől. Ekkor voltam 18 éves, és innentől kezdve jó irányba haladt az életem. Általános iskolás koromban rossz tanuló voltam, mert a tanáraim nem fogadtak el, itthon nem tudtam nyugodtan tanulni, mert volt többször olyan, hogy éjszaka kint aludtunk az utcán, mert anyukám párja berúgott és ilyenkor sokszor bántott minket. Mindig le voltunk nézve a testvéremmel, hogy semmirekellők vagyunk, hogy minket ne írasson anyukánk szakközépiskolába, mert hogy meghaladja a képességeinket az, hogy leérettségizzünk. Azóta leérettségiztem, szakmát szereztem, valamint most végeztem BA-n, kitüntetéses diplomát szereztem és most megyek tovább mesterképzésre, utána pedig PhD-re. Az OTDK-n különdíjas lettem, tovább folytatom a kutatásomat és sikeresnek érzem magam. Azonban ugyan nem élünk édesanyukámékkal, mégis néha találkozok a párjával -, folyamatosan olyanokat mond anyukámnak, hogy úgy sem fogom semmire vinni és hogy a tanári pályára (az egyetemen szeretnék OKTATNI, tehát ez nem tanári pálya, hanem oktatói-kutatói pálya, de mindegy) születni kell, nem mindenki alkalmas rá. Ez természetesen célzás volt arra, hogy én véleménye szerint nem vagyok rá alkalmas. Múltkor is valamit kérdezett, hogy hol van vajon parkolóhely (egy olyan helyen, ahol életemben nem jártam még, mert egy totál más város), amire természetesen nem tudtam a választ. Erre azt mondta, hogy te mindenre azt mondod, hogy nem tudod, pedig egyetemet végeztél... Annyira megalázónak érzem, mikor ilyeneket kell hallgatnom tőle, persze, hogy ilyenkor elmegy a kedvem az egésztől. Hogyan tudnék túllépni? Ezt irigységből csinálhatja? Vagy nem tetszik neki, hogy nem igazolódott be, amit anno anyukámnak elmondott, hogy meghaladja a képességeimet az érettségi?


Neki csak érettségije van és - ugyan nem vagyok pszichiáter, hogy diagnózist állítsak fel - nárcisztikus személyiségzavarral küzd, mellette pedig erősen a pszichopátia tüneteit mutatja. Egyszerűen azt élvezi, hogy másokat bánthat. Csúnya dolog ilyeneken gondolkodni, de sokszor belegondoltam abba, hogy hogyan tudnék neki én is fájdalmat okozni, úgy, hogy egész életében boldogtalan legyen. Persze, ez csak a gondolat szintjén, mert nem tudnám bántani, egyszerűen nem lenne szívem, még ha meg is érdemelné... (Most persze ez úgy hangzott, mintha én lennék psychokiller, de nem).


Előre köszi a válaszotokat.


25/L



2023. aug. 27. 13:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Mert egy bántalmazó, azért bánt.

A pontos okot nem tudhatja itt senki: lehet kisebbségi komplexus, feldolgozatlan trauma, rossz családi minták, meg jó eséllyel nem csak egy dolog ez, hanem több dolog összessége.

Az, hogy leszól téged, tipikus nácisztikus vonás (de azért személyzavart ne diagnosztizálgassunk így vaktában, pszichopatának főleg ne nevezzük...). Próbál másokat lenyomni, hogy magát érezhesse többnek.

Én kerülném a fickót a helyedben, találkozz anyukáddal külön.

Másrészt nagyon erősen ajánlom, hogy keress fel egy pszichológust. Ugyanis te magad leírod, hogy sikeresnek gondolod magad, előtted a pálya meg a lehetőség, valószínűleg kaptál is sok megerősítést, hogy jól csinálod... és elég ez az egy fickó véleménye ahhoz, hogy megingasson téged, ahelyett, hogy csak kinevetnéd, hogy "hát ez hülye". Nincs rendben az önbizalmad, és szerintem ezen most kezd el dolgozni egy pszichológussal, mielőtt még azért kezdesz majd rossz döntéseket hozni, mert nem mersz a saját értékítéletedre támaszkodni.

2023. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos kisebbségi komplexusa van. Le kell szarni.
2023. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy pszichopata, mert volt, hogy anyukámat fojtogatta. De ha már ennyire belemegyünk, van pedofil hajlama is, mert kisebb koromban molesztált, a fenekemet tapogatta és volt olyan is, hogy nyitott fürdőszobaajtónál maszturbált és közben rám nézett, én pedig azt sem tudtam, merre forduljak el. Sajnos nem szóltam akkoriban anyukámnak, mert tudtam, hogy abból is balhé lesz, ezzel hibát követtem el. A mai napig látom, ahogyan rám néz, elég kellemetlen és undorító.


Igazad lehet az önbizalomhiánnyal kapcsolatban, sajnos ezzel tisztában vagyok, dolgozom magamon. Nem csoda, ha nem bízom a saját képességeimben azok után, hogy egész életemben azt mondogatták nekem, hogy semmire sem vagyok képes.

2023. aug. 27. 13:33
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindekettőtöknek! :)
2023. aug. 27. 13:34
 5/22 anonim ***** válasza:
27%

"Azért írtam, hogy pszichopata, mert volt, hogy anyukámat fojtogatta."

Ennek semmi köze ahhoz, hogy pszichopata-e vagy sem.

2023. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező: lehet hogy azért bánt, mert ő semmit nem ért el az életben, vagy hozzászokott ahhoz a stílushoz, hogy megalázzák és ezért próbálja ezt tenni másokkal...

Lehet fáj neki hogy esetleg ő is akart volna továbbtanulni de valami miatt nem sikerült.

Sokan próbálják mások kárára felnyomni a saját önbecsülésüket, ez a viselkedés elég undorító.

Régen volt olyan kollégám, aki csak szakmunkásképzőt vézett és próbált olyan kérdéseket nekem szegezni, melyekre nem tudtam a választ és akkor jött a "te diplomás vagy, nekem mégcsak érettségim sincs, mégis ilyenre tudom a választ" szöveg.

2023. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös, teljesen mindegy, hogy nincs köze vagy van köze hozzá, nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy BETEG.
2023. aug. 27. 13:52
 8/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%
Ilyen negatív, rosszindulatú emberek vannak, még a fórumos felületeken is gyakran élősködnek, trollkodnak, energiát szívnak el. Nem ritka, hogy ezek győznek, normális emberek inkább feladják, elmenekülnek.
2023. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Általában nem szoktam reagálni a negatív megjegyzésire, mert tudom, hogy az csak feszültséget szülne. Éppen ezért szokott történni az, hogy magamban örlődöm, pedig tudom, hogy nincs értelme. Az szokott még segíteni, ha arra gondolok, hogy olyan embertől nem fogadom el a kritikát, akitől tanácsot sem fogadnék meg. De néha nehéz ezeket az érzéseket elhessegetni.
2023. aug. 27. 14:05
 10/22 anonim válasza:
34%
Kérdező megagyaljam ezt a gyökeret?
2023. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!