Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy kis problémám ugyanis...

Van egy kis problémám ugyanis nemrég édesanyám megtudta h szoktam inni. Hogy oldjam ezt meg? Most nagyon haragszik rám és hozzám se szól. Aztmondja folyamatosan hogy szégyent hoztam rá de nem értem miért.

Figyelt kérdés
Már más világ van és szinte nincs is olyan velem egyidős aki ne rugott volna be vagy nem ivott volna. Szeretném ha elfogadná ezt és megértené hogy ezért mert kiélvezem a fiatalságomat ezért nem leszek szánalmas alkoholista. Mit tegyek hogy kibéküljünk és megértsen? 16/L

2018. máj. 1. 10:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Hülye vagy, kislány.
2018. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Nem attól leszel menő, hogy 16 évesen iszol. Én is ittam ennyi idősen, de nem lettem ettől vagányabb. Akkor én is úgy gondoltam, ma már tudom, hogy felelőtlenség. Eleve 18 év alatt törvénytelen. Másik, hogy sokféle rossz vége lehet a dolognak - lányok esetében meg főleg - és utána már nem tudod visszacsinálni. Gondolkodj mielőtt cselekszel, édesanyádnak igaza van, aggódik érted, jogosan. Tudom, hogy ez a divat, de attól még nem ez a normális.

24/F

2018. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
70%
Ha "mindenki" levágná az egyik karját, akkor te is megtennéd, mert ez a divat?
2018. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%
Ha elég nagylány voltál inni, ahhoz is legyél elég nagylány, hogy bevalld :)
2018. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
de gondolom anyud úgy nevelt hogy te ne igyál, nem akarta hogy olyan legyél mint a többiek, sajnálatos dolog hogy azért akarsz valamit csinálni mert divat
2018. máj. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%
Kiélvezed a fiatalságodat? Élvezet hányni az alkoholtól, amire nem készült fel a szervezeted? Élvezet részegen kefélni fűvel, fával, aztán jó esetben vakarózni, rossz esetben 16 évesen gyilkossá vagy anyává válni? Nem. Tudod, hogyan tudnád kiélvezni a fiatalsásgod? Programokkal. Nem, az nem program, h beültök a kocsmába, mert a szőke bögyös pultos csaj nem kér személyit. Kirándulni, várost nézni, színházba menni, értelmes hobbit találni és csinálni - ezek programok. És hidd el, sokkal nagyobb boldogsággal töltenek el és még másnap is feltölt, ahelyett, h leszívná az energiáidat.
2018. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Erre a kérdésre milyen választ vársz? Én is ittam, dohányoztam ennyi idősen, talán a saját anyád is megtette (kb az anyád lehetnék, 40 éves vagyok). A cigiről leszoktam, inni ma is bulikban meg hétvégén iszom (igen, ennyi idősen is lehet szórakozni).

Arra viszont figyelj, hogy tényleg ne csempésszenek semmit a piádba, ne próbálj ki semmit, amiről nem tudod, hogy micsida vagy hogyan hat rád. Mindenkire másként hat az alkohol, én pár pohár bor után is képes vagyok normális döntéseket hozni, mások meg teljesen elveszítik az önkontrollt. Neked kell tudni, hogy mennyit mersz felelősen inni, és nem szabad azon túlmenni.

2018. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
Hasonlóan ittam én is a tekorodban, viszont ma már egy korty alkoholt sem innék meg még szilveszterkor sem! Nincs benne semmi jó, én tudom úgy is élvezni a bulikat, ha egy korty alkoholt nem iszok. Nemrég volt itt fennt egy kérdés, hogy mit tegyen mert részegen megerőszakolták, hát kb ilyeneket kell elképzeli a legrosszabb helyzetekben ittas állapotodban. Nem menő inni, soha nem lesz az! Nagyon könnyen rá tudunk szokni az italra(példám: öcsém) 20éves és ő is bulizgatni járt alkohol társaságával ma már létfontosságú az ital neki, ha nem iszik dühöng, mindenkivel kiabál stb.
2018. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

"Már más világ van és szinte nincs is olyan velem egyidős aki ne rugott volna be vagy nem ivott volna."

Attól mert ez mondogatod magadnak még nem lesz igaz. Attól, hogy valamit sok hülye csinál még nem lesz jó dolog. Tudom én, hogy 16 éves kis takony létedre piszkosul felnőttnek érzed magad, de ettől még a részegen, drogosan fetrengés végtelenül szánalmas és semmi megérteni való nincs benne.

Én nem vagyok öreg, nincs semmi kifogásom a kultúrált szórakozás és iszogatás ellen, de mikor hajnalban arra keltem, hogy tesóm teljes önkívületben épp összehányja a folyosót és a wc-t, akkor nem az jutott eszembe, hogy "fú de menő csaj", hanem hogy mekkora nyomorult.

2018. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
1%
NEM VAGY NORMÁLIS!!!A 40 éves szüleim nem isznak!Én azt mondom hogy egy évben max.3-or rúghatsz be!Annál többször NE!
2018. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!