Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alázós családtagokkal rendelke...

Alázós családtagokkal rendelkező emberek! Mit tesztek, ha átmegy a párotok?

Figyelt kérdés

Párommal élek, de néha átmegyünk a családomhoz és vannak ketten, akik sokszor aláznak előtte. Szóltam nekik, hogy ne tegyék, az egyikük úgy tűnik, felfogta, a másik viszont kijelentette, hogy nem változtat semmin. Ilyenekre gondolok, hogy dagadtoznak engem, vagy beállítanak mindenféle rossz személyiségű embernek, mert 12 évesen ezt és azt csináltam és az milyen gáz volt, ne arra gondoljatok, hogy pl elestem és ezt érzem cikinek, ha elmesélik, hanem kistiniként nagyon rossz állapotban voltam és emiatt mondtam és tettem dolgokat, amikre nem vagyok büszke. Amikor bemutattam őt a családomnak, aznap már egyből aláztak. Azt hittem, ki fog dobni, de kitartott. De mai napig félek, amikor átjön, hogy megint ez lesz...


Lehet ezzel valamit tenni? Sokat szorongok a témán...


2023. szept. 5. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Pl a párod szólhat az alázós családtagnak, hogy szerinte nem vagy dagadt, így szeret stb…

Vagy mondhatja neki, hogy nem érdekli mi volt 12 évesen, most felnőtt vagy. Ha nincs közönség, elmarad a műsor.

2023. szept. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell átmenni, ha otthon van, ha meg ő jönne, nem kell beengedni. Miért mész házhoz a pofonért???
2023. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Meg kell beszélned vele, hogy ilyenek a családtagjaid, sajnos ezen nem tudsz változtatni. Ha én a fiú helyében lennék, nem dobnálak, nem lenne rólad rossz véleményem, hanem a családodat utálnám meg. Tőled csak annyit várnék, hogy te ne legyél Stockholm-szindrómás, vagyis ne ragaszkodj a téged alázókhoz.
2023. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%

:( sajnalom.

Mekkora tahosag toluk.

Tinikent kb mindenki borzaszto es xar dolgokat tesz...na es akkor. felnöttel megvaltoztal, csaladtag vagy.


Aruld el miert mesz haza hozzajuk ha igy kicsinalnak?

2023. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

3 teljesen igaz..

Nálunk is a bnőm nővérei iszonyat iriigy kutyák és sokszor alázták..

És egy “családi”ebédnél (a bnőm nem veszi fel de én igen)én kiakadtam ezen megkínáltam egyiknek másiknak hogy ott magatok körül tessék szétnézni megfogtam a bnőm kezét és elhuztunk onnan

Én azóta is “köcsög”vagyok a nővérkék szemében

Azòta is tiszta izombol elutasítom a “jópofa”meghívásaikat és ha a bnőm nagyon elakar menni hát menjen de nélkülem az tuti…elfogadtam a családját de az nem azt jelenti hogy szeretem is… ennyi..mindenki csinált hülyeségeket többet kevesebbet kisebbet nagyobbat..a lényeg hogy az adott időben milyen az a személy és az alapján értékelni..nem a családod miatt fog jobban vagy kevésbé szeretni a barátod…hanem teljes mértékben magadmiatt

2023. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Hogy miért megyek? Nos, anyámmal elég rossz volt a viszonyom, bár nem ilyen napi veszekedős, de elég sok sérelmet adott. Sajnos nem mertem sokáig kiállni magamért, már együtt voltam a párommal, amikor mindezt megelégeltem és akkor elmondtam neki, hogy mennyire fáj, amiket csinált és nem is beszéltem vele egy ideig. Most próbáljuk helyrehozni a dolgot, mert belátta, bocsánatot kért és én adtam neki még egy esélyt. Azóta nem bántott se kettesben, se más előtt. De azért még félek, hogy megint lesz valami. A másik ilyen alázós a nagymamám, aki már elég öreg, neki ne mondja meg senki, mit csináljon, már nem veszi figyelembe mások érzéseit, mert minek, nem is emlékszik másnap arra, hogy mivel bántott meg, már fogalmazni se tud kedvesen, hanem úgy mondja ki a dolgokat, ahogy akarja. Apám mondta, hogy ne várjak el tőle semmilyen változást, úgysem fog, de nem rosszindulatból teszi, csak nem fogja fel, hogy mit lehet és mit nem mondani vagy csinálni. Neki az, hogy azt mondja, dagadt vagyok, az csak egy szó, ami igaz is, úgyis mindenki látja rajtam, miért ne mondhatná, ennyi erővel sértődjek meg azon is, ha azt mondaná, hogy barna hajam van, az is igaz. 81 éves, nem a legjobb eü állapotban, lehet erre a pár évre inkább nem veszek vele össze, ettől függetlenül nagyon megalázó érzés, amikor a párom előtt mond valamit.

2023. szept. 5. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

#3 vagyok.


#8-ra:


Így azért sokkal jobb a helyzet, mint amilyennek gondoltam.

Anyukáddal tehát rendeződött a kapcsolatod: "Azóta nem bántott se kettesben, se más előtt." Ennek nagyon kell örülni!!!

Ha jól értem, apukáddal vagy testvéreiddel (ha vannak) nem is volt gondod.


A nagymama meg 81 éves és másnap már nem is emlékszik arra, mit mondott neked. Nos, őtőle meg már semmit se kell fölvenni. Én a barátod helyében inkább elnéző mosollyal nyugtáznék minden ilyen kiszólást és utólag inkább téged nyugtatnálak, hogy ne vedd magadra, ő már ilyen állapotban van.


Nyugodtan mondhatom, hogy ennyi probléma szinte minden családban van, szóval véletlenül se legyen rossz érzésed emiatt.

2023. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem megyek olyan emberek közé, akik aláznak és nem tartom velük a kapcsolatot. Rokon vagy sem, nem érdekel, nincs mentség erre a viselkedésre.
2023. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Be kellz arkozni szobába vagy elmenni vele otthonról.
2023. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem megyek olyan emberekhez, akik megaláznak, ennyire rhadtul egyszerű a képlet :D
2023. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!