Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyósom állandóan...

Mit tegyek? Anyósom állandóan évek óta lejárt dolgokkal eteti a gyerekemet, amikor átmegy. Amikor megkértem, hogy ne tegye, annyi volt a válasz, hogy nem lesz tőle semmi baja, jó az még. Ma egy 2,5 éve lejárt keksszel jöttek haza.

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 14:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
38%
Anyósoddal élsz?
2011. júl. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű,ne enged át.Ha ennyi esze van anyósnak akkor én nem biznám rá a gyereket.
2011. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer ijeszd meg, hogy gyomorrontást kapott a pici mikor elhoztátok, és az orvos megkérdezte, nem-e evett valami romlottat.
2011. júl. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%
Menj át anyósodhoz, és dobj ki minden lejárt szavatosságú terméket, és vegyél helyette másikat. És akkor a jót kapja majd a gyerek. Amúgy szerintem elég gáz...
2011. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a gyerek? Ha már eléggé nagy hozzá, akkor megértheti, hogy a mamánál nem fogadunk el semmit.
2011. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám ugyan ilyen :D Már előre félek mi lesz ha megszületik a babám. Múltkor csinált nekem kaját, amibe romlott tejfölt kevert, mondom az már lejárt 2 hete, erre az volt a válasza, hogy jó az még, mert ráhagyással írják rá a lejárati dátumot... ja azért volt penészes a tejföl... na aztán kipakoltam mindent a hűtőjéből és a fél kaja romlott volt, volt ami már 7!!! éve lejárt!

Erre azt mondta, hogy akkor én figyeljek oda, hogy ne legyen nála romlott kaja. Na mindegy azóta nem nagyon eszek a kajáiból, de nem tudom mi lesz ha otthagyom nála a babámat és neki is ilyen szarokat ad. Egyszerűen nem jut el az agyáig, hogy romlott kaját nem eszünk, megnézni pedig luxus h mikor járt le.

2011. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
2, 5 fél éve lejárt keksz?? Én a kutyának se adnám oda! Évekig spájzolja az élelmet? Ha még lejárta után egy rövid ideig, még nem vész, de így... Ez nem szép dolog, hogy így spórol az unokáján! Én csak azzal a feltétellel engedném át hozzá a gyereket, ha FRISS ételt fog kapni! Ha megbetegszik egyszer a lejárt koszttól, a mama megnézheti magát...
2011. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
nem vagy könnyű helyzetben. gondolom, emiatt eltiltani nem akarod. nem marad más, mint elmagyarázni, hogy a gyereknek ne adjon lejárt szavatosságú terméket, mert az ő szervezete még másképp reagál, gyengébb az immunrendszere, számos kórokozóval nem találkozott még. nála nagyobb galibát okozhat, mint a nagyinál. ha észérvekkel nem tudsz hatni rá, akkor állj ki az igazadért, mondd a szemébe, hogy a te gyereked és ezt nem engeded. Hiába van a nagyinál, el kell fogadnia, hogy bizonyos mértékig ott is a te nevelési elveid érvényesülnek. Amúgy tényleg valós a veszély, bélhurutot, ételmérgezést kaphat!
2011. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Mondd meg a férjednek, hogy a kedves anyja ilyen vackokkal mérgezi a gyereketeket és mivel Te nem tudtál rá hatni, legyen kedves elmagyarázni a drága anyjának a dolgot.

Hátha rá hallgat.


Én biztos nem engedném át a gyereket, amíg ez meg nem oldódik.

2011. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%

Vannak durva dolgok az élelmiszeriparban, tehát az, hogy valami "lejárt" nem jelenti automatikusan, hogy fogyaszthatatlan. Azt jelenti, hogy nem szabad már forgalmazni. Van, ami olyan tartósítókat tartalmaz, hogy nem "romlik meg" soha! (Lásd, a "műanyag" hamburger esetét, ami több hónaposan is úgy néz ki, mint új korában. Vagy egy ásványvízben, ami elvileg -de legalábbis a gyártó marketingesei szerint- millió éves, vajon mi romlik meg egy évvel a palackozás után???) :)


Szóval az, hogy valami fogyasztható, vagy kidobós az adott, konkrét esetben dől el csak. Simán van ellenpélda is, sajna én magam is vettem már olyan tartósítószermentes gyümölcslét, ami elvileg fogyasztható lett volna még sokáig, gyakorlatilag öntöttük ki, miután az első kortyot visszaköptem. :(


Ha neked nagyon fontosak a számok, akkor beszélgess el anyósoddal erről, és húzzatok egy határt, hogy szerinted mi az elfogadható? Mert valójában itt az a gond, hogy más értékítéletetek van erről, és te nem bízol meg az övében, ezzel problémát csinálsz magadnak. Magyarán parázol, hogy a romlott ételtől a gyerekednek majd baja lesz. Ha jól értem, ez még eddig nem következett be, vagyis az anyósod eddig nem tévedett. Ez egyelőre csak egy rémkép, ami a te fejedben van.


Nem kell kivárni, hogy tényleg gyomorrontást kapjon a gyereked, ha van ennek reális esélye. Azt kellene megfontolnod, hogy mennyire reális ez az esély, vagy mennyire fújod fel te a dolgot? Más területen milyen véleménnyel vagy az anyósodról? Mennyire jöttök ki?

2011. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!