Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy cselekednétek a helyemben?

Hogy cselekednétek a helyemben?

Figyelt kérdés

1 évvel ezelőtt szakítottam párommal. Együtt éltünk, voltak surlódások , nézeteltérések de olyan nagy problémák sosem voltak.Szerettem/szeretem a mai napig! Az ő családja jó módú, az én családom viszont nem. Édesanyám egyedül él, egy albérletben amit szinte alig tud kifizetni, így nálunk nem a szülő az aki támogatja a gyerekét hanem nekem kell őt, ez álltal sosem tudtam magamra összpontosítani, fejlődni, mert mindig őt vettem figyelembe az egész életem során. Hárman vagyunk testvérek a családba. Van egy nővérem akinek mindene megvan, van egy báttyám aki már családos ember, és vagyok én akitől mindig is elvárta hogy segítsek neki miközben én egy helyben topogtam mert egyszerüen nem tudtam a saját utamat járni. Többször voltak viták a kapcsolatomban ,édesanyám miatt. Egyedül aki hitt bennem mindig és mindenben biztatott az a párom volt. Tőle kaptam mindig erőt és motivációt, mert a saját anyám mindig csak leteremtett hogy úgy sem fogom tudni megcsinálni és úgy sem fog sikerülni bármiről is legyen szó, ez belém égett ezért sose hittem magamban ,de nem is ez a lényeg. Zavart a pénztelenség és hiába volt ott a barátom aki mindenben támogatott mégis bizonyitani akartam, de közben meg nem szerettem volna otthagyni . Végül úgy döntöttem ,hogy mégis külföld felé vettem az irányt. Azóta kint vagyok, mégsem vagyok boldog. Az akkori párommal megszakadt a kapcsolat 3 honapig, majd ujra elkezdtünk beszélgetni, es nem akarjuk feladni a kapcsolatunkat. Boldogabb lennék otthon....vele. lennének is terveim ,szeretnék elkezdeni valami újat tanulni. Fejleszteni magam, viszont ott van anyám aki segítség nélkül nem él meg. Hogy döntenétek?


L/28

Lehet zavaros kicsit de próbálkoztam.



2023. szept. 5. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád, ha munkaképes, akkor tartsa el magát. Ha jól értem, már nem kell egyik gyerekét sem eltartania, csak saját magát. Ennyi elvárható egy munkaképes embertől.

Vagyis ne támogasd anyagilag. Ha meg csak lehúz érzelmileg (mindig azt mondja, hogy neked úgysem sikerül valami), akkor a kapcsolatot is elég ritkára kell venni vele.

Az alapkérdés, hogy a pároddal maradjál-e vagy kint maradjál. Nem egészen értem, miért szakítottál vele, ha akkor is szeretted. Én biztosan a párommal tervezném a közös jövőt. Az esetleges külföldi munkát, tanulást ehhez igazítanám.

2023. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nem neked kell támogatni, ha munkaképes, akkor neki kellene megoldania, ha nem, akkor meg a másik két testvérednek ugyanannyira be kellene szállnia. Mivel te évekig egyedül segítetted, most rajtuk a sor.

Te meg függetlenedj töle, ahol most vagy, ott alakítsd ki a saját életedet. Az exed meg akár követhet is téged oda, ahol élsz, önálló életed MO-on soha nem lesz, ha visszamégy a régi közegbe, minden újra kezdödik.

2023. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tulajdonképpen, akkor amikor úgy döntöttem hogy elhagyom az országot , akkor inkább anyumat néztem ,hogy ha otthon maradok mi lesz vele. Párom próbált lebeszélni a külföldrōl , hogy egyūtt mindent megoldunk és , hogy az anyagiakon ne stresszeljek.
2023. szept. 5. 15:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy iylen döntés, vagy a saját életed építed vagy másnak felelsz emg.
2023. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nehéz nem stresszelni az anyagiakon, hogy a másik oldja meg, amit te szeretnél vagy elvárnál magadtól. Nagyjából hasonló helyzetben voltam már mint te, igaz ezer évvel ezelőtt és a családom támogatott. Ennek ellenére a pénztelenség és a lehetőségek hiánya miatt én is külföld felé vettem az irányt. Nekem fontos volt, hogy meg tudjam oldani az életem, hogy ne egy férfi által oldódjon meg az életem. Szép dolog a szerelem és az összetartás, de nekem saját magamért fontos volt, hogy megteremtsem, amire igényem van. Nem egyszerű a döntés nem lennék a helyedben. Azt gondolom, hogy egy normális családban az egymás segítése természetes és fontos dolog. De az nem elvárható egy gyerektől, hogy a saját életét alárendelje a szülei jólétének.
2023. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon belelátok, beleérzek. De egyben nagyon hosszú is kifejteni.

Röviden, megfelelési kényszer, érzelmileg nem váltál le. Nem szereted magad, nem vagy fontos magadnak. Előrébb helyezel mást. Így nem lehet élni. Megoldás van, amint motivált leszel.

2023. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sürgősen keress fel egy szakembert, hogy megszabadítson ettől az anyádhoz való beteg kapcsolattól, és tiltsd le mindenhonnan. Nem vagy felelős érte. Az a nő csak megmérgezi az életedet, és tönkretesz, az ilyen nem anya. Te nem a gyereke vagy, hanem a gazdatest, amire rátelepedett. Megfogtad az isten lábát egy rendes párral, hidd el, baromi nehéz ilyet találni, pláne, hogy még ki is tart melletted ennek ellenére is!

Ha nem így teszel, legyél annyira törődő a pároddal, hogy elengeded, és nem húzod tovább az idejét. Hadd találjon mást, te meg nyugodtan szolgálhatod anyádat, mint Gollam a gyűrűt, amíg bele nem gebedsz...mert te is tudod, hogy ez vár rád.

2023. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlót élek meg,nem ereszt a szülői béklyó..

Ez ilyen érzelmi zsarolás,de nem csak anyukád hanem a társadalom részéről is.

Mert aki ugye nem nyalja fényesre a szülei seggét,azt le hordják mindennek,miközben szart se tudnak hogy a kirakat mögött

mik történtek..

Örülj hogy kint vagy,eszedbe se jusson haza jönni,inkább

hívd a volt barátodat is.Élj,örülj,szeress.

ha vannak testvéreid,majd ők segítenek,ők vannak most

közelebb anyukádhoz. és egyszer el jön az is,hogy kinek

kell fel áldoznia magát a szülei miatt,kinek az élete

a fontosabb,a sajátod és családodé,vagy a szüleidé?

Nyilván olyan szülő ne mvita tárgya,aki egész életébe

szeretett és csak adott,de az olyan aki csak érzelmileg

zsarolt,visszahúzott,na az más tészta.Csak hát nem könnyű

még így se hátat fordítani.pedig néha nem megy másként.

2023. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!