Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mit tennétek a...

Mit tegyek? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Múlt héten meg hívott az egyik ismerősöm a gyereke 4.ik születésnapjára ami holnap lesz tartva. Ma reggel be szereztem az öszes ajándékot. Délután meg kaptam 1 telefon hívást egy családtagtól hogy a tatám elment. Pár nap mulva lesz a temetés. Teljesen magam alatt vagyok és magamat hibáztatom amiért 2019 óta nem utaztam haza hogy lássam a nagyszüleim.

Holnapi szülinapra abszolútt nincs kedvem se energiám el menni és ünnepelni. Nem lenne gáz lemondani és pár nap vagy hét múlva bepótolni? Vagy hogy ha el is mennék egy kis gyerek szulinapjara hogy oltozzek? Tiszta feketebe az nem szulinapra illo, de gyaszolaskent meg nem illik a szines ruha. Mit tegyek?



2023. szept. 16. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért csinálsz ebből ekkora problémát. Mi lenne, ha elmondanád nekik telefonon hogy mi történt, és most ezért elég rosszul érzed magad, ezért kihagynád a szülinapi zsúrt? De attól még beköszönhetsz, az ajándékot elviheted aznap is, aztán tovább állsz. Szerintem ez teljesen megérthető.
2023. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mond le szerintemha nem érzed jól magad. A gyerekkel nem is álltok közel egymáshoz, csak töltelékember lennél aki visz egy extra ajándékot.

A fekete ruha szerintem nem kötelező csak a temetésre, ha nem akarod be vedd fel. Szülinapra tényleg nem.lenne jò választás ha mégis ugy döntenél hogy élmész.

2023. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hívd fel őket, mondd el, mi történt, és hogy sajnálod, de nem tudsz menni. Meg fogják érteni. Én senkitől nem várnám el, hogy jöjjön hozzám ünnepelni, ha épp ilyen veszteség érte.
2023. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod nekik ezt történt, csak emgértik.
2023. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Nyugodtan elmehetsz egy fél órára.


A fekete és a színes ruha között meg rengeteg árnyalat van, mondjuk olyan színek is, amelyek semlegesek.. Szürke, zöld, fehér... Lényeg hogy nem rikító piros nyilván. Fekete általában a temetésre illik, meg pici falvakban a nagyon öreg nénik követik meg ezt a hagyományt.


Odamesz egy kicsit, átadod az ajándékot, beszélgetsz egy kicsit, elmondod mi történt, és hogy most mész haza mert inkább egyedül szeretnél lenni.


Sztem nincs ember aki ezt ne értené meg.

2023. szept. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Én felhívnám öket.Elmondod hogy nem vagy valami jól, elhunyt az egyik szeretted, így inkább kihagynád a szülinapot. Az ajándékot pedig elviheted nekik a jövőhéten is..
2023. szept. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%

És a párod/férjed/exed nem tudja elvinni vasárnap? Kár lenne, ha a gyerkőc kimaradna a szülinapozásból. Ő még ezt nem érti úgysem, de azt igen, hogy nem mehet. Picit külön kéne választanod, akkor is, ha friss. Talán egy picit a gondolataidat is el tudnád terelni, az nem bün!

Ruhára egy fekete szalag?

2023. szept. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem mennék el. Teljesen feleslegesen vágnám a jó képet a hülye ünnepléskor, miközben legszívesebben bőgnék.

Felejtős, aki nem érti meg, hogy gyászolok, azért nem is baj, a gyerek ajándékát meg majd elvinném máskor.


7-es, a szövegértés nem erősséged, igaz? ;) Olvasd el a kérdést, míg meg nem érted, mit írt le a kérdező.

2023. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
8 magaddal foglalkozz köszi! üdv, 7
2023. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!