Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom ezt a beszólást:...

Túlreagálom ezt a beszólást: "de jól megy neki, miért nem inkább a gyerekeivel foglalkozik"? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sógornőm nem él túl nagy fizetésből, próbáljuk segíteni.


A mi lakásunkban lakik, lakbért nem fizet, csak rezsit.


Saját autója nincs, nekünk van három, férjemmel mondtuk neki, ha szüksége van valami miatt kocsira, szóljon és viheti. Ez már heti rendszerességű lett, legutóbb azzal hívott fel, hogy elvihetné-e a kocsit, mert a barátnőivel menne Horvátországba... Elviszi rendszeresen tele tankkal, visszahozza úgy, hogy annyi benzin van benne, amivel még a benzinkútra éppen kiérünk.


Többször mondta korábban, hogy hó végén izgul, ne jöjjön közbe váratlan kiadás, mert alapból kajára alig marad pénze az utolsó napokban. Ezért a fizetés előtti napokban elhívjuk mindig vagy ebédre, vagy vacsorára és direkt úgy főzök, sütök, hogy vinni is tudjon belőle.


Nagyon sok a ruhám, de rendszeresen selejtezem is a gardróbomat. Olyankor mindig neki szólok először, címkés ruhák közül válogat, drágább darabokból. Aztán ami nem kell, azok mennek csak adományba. De általában teli ikeás zsákokkal megy el mindig...



Szóval én azt érzem, hogy bőven segítve van, azt gondoltam, a kapcsolatunk is jó. Erre pénteken hallottam a fent leírt mondatot...

Három gyerekünk van, 14 hónapos ikerpár és egy 4 éves kisfiú. Kemény egy év van mögöttünk, még úgy is, hogy van segítségünk. De nem volt egyszerű három kicsivel. Most kezdünk újra levegőt venni picit bátrabban, a lányok is többet vannak már el másokkal, így akár egésznapos programot is tudunk/merünk szervezni a férjemmel.

Pénteken is anyósommal voltak a gyerekek, mentem értük, még ittunk egy kávét ott. Hívta sógornőm, a telefonja meg hangos, simán hallja körülötte mindenki, hogy kivel miről beszél, még úgy is, ha nincs kihangosítva a telefon. Mondta, hogy majd visszahívja, mert ott vannak az unokák nála, én csajos délelőttöt tartottam kicsit magamnak. Sógornőm ennyit jegyzett meg ennek hallatán, hogy de jól megy nekem, miért nem inkább a gyerekekkel foglalkozom... Akkor úgy tettem, mint aki ezt nem hallotta, de azóta is eszembe jut, igazából eléggé bánt is a beszólás.


Felfújni sem szeretném a helyzetet, vagy játszani a sértettet, de úgy érzem, hogy ennyi segítség után nem ezt érdemlem, hogy így beszéljen rólam.


2023. júl. 16. 19:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell felfújni, ki kell tenni a szűrét. Egyszerűen kérdezd meg tőle, van-e már terve a továbbiakra, mert nálatok a továbbiakban nem maradhat.
2023. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Én nem segíteném (de mondjuk ezt be sem vezettem volna).
2023. júl. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom a testvére segíti, nem a kérdező.
2023. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Házasok vagyunk, így együtt segítjük.
2023. júl. 16. 19:27
 5/35 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom ismered e a mondást.. Mindig az húzza meg a határokat aki ad ,mert aki kér az nem fog.
2023. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
78%
Most mégis milyen választ vársz? Van aki szereti magát annyira, hogy kilép egy rossz helyzetből és megtanul határt húzni, nem aggódik rajta, hogy "jaj, mit fognak gondolni", és van, aki pedig tapicskol tovább a lágy szarban, mert nem szereti magát és a belső békéje sem érdekli. Te az utóbbi vagy. Ennyi.
2023. júl. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
91%
Kitenném szó nélkül, vagy fizethet lakbért, nincs kocsikölcsönzés stb ingyen. Ki van nyalva a p.csája és ez a hála, ezen gondolkozz el kérdező. Amúgy a ti hibátok is, hogy el lett kényeztetve, nem szóltatok sose semmi miatt és itt a végeredmény: elpofátlanodott. Rakjátok helyre a nőt: vagy befogja a mocskos pofáját és hálát ad az égnek, hogy van aki segíti őt, vagy nyitva hagyja, de a lakásból repül. Én ennél kevesebbért is már rég kidobtam volna.
2023. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nem kellett volna egy ilyen beszólás, én már az autós eset után kitettem volna a szűrét. Mindennek van határa, és van különbség a rászorulás és az élősködés kötött. Az előbbit méltósággal viseljük, az utóbbit nagy pofával. Mint a sógornőd.

Birka türelmed van.

2023. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
97%
A sógornőd fejőstehénnek néz Titeket.
2023. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%

Elég érdekes sógornőd van. Én azt is nehezen fogadnám el a testvéremtől, hogy az ő lakásában lakjak hosszú ideig (tehát átmeneti megoldásként persze, de törekednék arra, hogy hamar költözzek), ha emellett még a kocsit is így felajánlja, akkor maximum havonta egyszer nagybevásárlásra kérném el, de azt is inkább máshogy oldanám meg. (Itt is persze a szükséghelyzet más, ha mondjuk a gyereket kéne elhozni a kórházból 200 km messziről, akkor ki máshoz fordulnék, ha nem a testvéremhez.)

Ezek után egy ilyen mondatot ugyan mondanék, mert elég beszólogatós család vagyunk, és tudjuk, hogy a másik csak poénkodik, de szigorúan az adott embernek címezve, nem egy harmadiknak a telefonba.

2023. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!