Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan 14-17 éves...

Miért vannak olyan 14-17 éves fiatalok, akik pia nélkül nem tudják elképzelni a bulikat?

Figyelt kérdés

Tegnap elmentem barátnőimmel egy szórakozóhelyre. Nem alkoholizálok, mert anélkül is jól érzem magam.

De ahogy telt az idő, azt vettem éészre, hogy egyre inkább a legtöbb ott lévő már azt sem tudja hol van.


Egyesek miért nem tudnak önfeledten bulizni anélkül, hogy ne igyanak?


2010. okt. 17. 17:29
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
17:33-vagyok,én is azt tudom mondani hogy ez szomorú...
2010. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
37%

A pia gátlásokat old,amolyan bátorság nedű.És mivel a szórakozóhelyek a nemek találkozásáról szólnak,ezért szükséges az oldott állapotba kerülés,mesterségesen megnövelve az önbizalmat.

Emellett természetesen jókedvre derítés céljából,vagy mert egyszerűen a pia az egyetlen legális drog ami kezdeti eufóriát,majd bódulatot okoz.

2010. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
59%

Én 23 vagyok és bevallom kell igyak ahoz, hogy jól érezzem magam. Már kinőttem a bulizásból és ha nem iszok egy keveset tök szánalmasnak érzem az egészet, hogy én most ott riszáljak. De vannak olyan alkalmak, amikor illik jól érezni magad, hogy ne bánts meg vele másokat( szülinap, lagzi) ilyenkor bevetem én is ezt a kis praktikát. 2 pohár borocska és egyből van kedvem táncolni. Szerintem ez nem gáz.

14-17 évesen még nem kellett igyak ahoz, hogy jól érezzem magam, ezt én se értem.

2010. okt. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
66%

A skate parkban (deszkaparkban) , ezt csinálják:

(10 éves)-Van cigid??

(11 éves)- Persze. Ottvan a táskámban.Vedd ki!

(10 éves)-Köszii :)). Gyújtód van?

(11 éves)-Tess.

Ez a mai világ :((

Sanos.

2010. okt. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos*
2010. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%

amikor 16-18 éves voltam, nekem is fontos volt a pia meg a bulik, el sem tudtam képzelni anélkül hétvégét.

aztán most itt állok 23 évesen, és mélységesen unom, valamint semmi értelmét nem látom annak, hogy elmenjek valami hülye helyre, ahol xar zenékre rázzam a seggem, és igyam a pancsolt piákat drága pénzért.

inkább áthívom a haverokat, benyomunk valami jó zenét, és lájtosan piázgatunk.


jó esetben ki lehet nőni belőle. a többieknek meg ott van az alkoholizmus rögös útja :D

2010. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Most akkora gyökerek vagytok,hogy ez valami hihetetlen -.-

Elmondom miért szeretek inni,mivel a kérdésre ez a válaszom erre lepontoztok?barmok.

2010. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Engem is lepontontoztak, csak tudnám miért...
2010. okt. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

17:48

"aztán csodálkoznak hogy megerőszakolják őket"


Hát ez az, hogy ilyeneket lehet mondani!

Igen én csodálkozom, ha megerőszakolják őket! Te nem.

Szar a világ, hogy van aki nem borzad el ezen a gondolaton.


A fiatalok az utóbbi pár évben nagyon önpusztítóak lettek Magyarországon. Erről még Angliában is megjelent egy cikk nemrég. Szerintem úgy érzik, hogy szétcsúszik körülöttük a világ, és alkoholos bulikba menekülnek. Családi válságok, széthullott oktatás, gyenge bizonytalan anyagi gondokkal küzdő szülők. Szükségük lenne erős tekintélyre.

Valamire amiben hinni lehet, fel lehetne rá nézni. De nemigen van ilyen. A külvilágban sem. A celebek nem fognak segíteni a helyzeten. A fogyasztói társadalom minden eddigi értéket, elvet szétzúzott.

Egyszer a lányom vett egy már nem tudom milyen fiataloknak való újságot: sztárok, divat, sex

Mondtam neki, hogy akik ezt irják nem törődnek veled, az egészségeddel, a lelkeddel, megvesznek kilóra.


Szóval szerintem az ok az értékvesztés, és a felnőtt társadalom gyengesége.

2010. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
11%

Nekem semmi bajom azzal, ha valaki iszik ilyen korban. Ameddig kordában tudja tartani. Értem ez alatt, hogy egy-két pohárkával megiszik, hogy oldódjon a hangulata, de nem megy el egy bizonyos szintig, amikor már azt sem tudja, hogy fi

vagy lány.


Engem soha nem vonzott az alkohol. Valahogy nekem nem kell, így nem is éreztem késztetést, hogy kipróbáljam. Én tudom tolerálni, ha valaki ebben leli örömét. Azt nem, ha a másik nem tudja elfogadni, hogy én nem iszok. És sajnos voltak ebből negatív tapasztalatok.


Általános iskolát kifejezetten szerettem. De 14-15 évesen elkezdtek bulizni meg inni, engem meg lenéztek mert nem. Szerencsém volt, itt még nem volt súlyos a helyzet. Középiskolában azonban igen. Mikor volt szerenád mindent sz*rt belém akartak tömni, s az a szomorú, hogy ebben még a felnőtt tanár is segédkezett. Én meg nem tudtam mást csinálni, mint eljátszottam, hogy berúgtam, s a többieknek meg dagadt a mellkasuk: na, sikerült berúgatni... Ez rosszul esett...


A legnagyobb övön aluli ütés pont volt barátomtól kaptam. Jól kijöttünk egymással, de elment fősulira, s belekóstolt az ottani életbe (értsd. kocsmázás). Semmi nem változott bennünk, tehát továbbra is maradhattunk volna barátok. Egyszer azt mondtam neki azért nem iszok, mert nem bírom az alkoholt. Ő azt mondta "nagyon sajnállak emiatt, nem tudod miből maradsz ki"... azt hittem becsúszok az asztal alá.

2010. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!