Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha ennek az asszony...

Mit tennél ha ennek az asszonynak a helyében lennél?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy van egy 65 éves asszony aki mikor megszülte a fiát cukorbeteg lett. Évekkel ezután sajnos veseprobléma is kialakult nála ami miatt már 8 éve dialysis kezelésre jár. Az évek alatt többször is volt szív infarktusa és odáig jutott, hogy 65 éves korára egy pészmékert is beültettek neki.

Az évek alatt végig a fia segítette, ápolta, kiszolgálta minden kérését és vitte a kezelésekre heti 3 szor. Teljes mértékbe feláldozta az életét az anyukájáért.

Az Anyuka már odáig jutott, hogy a sétálás is problémát okoz neki. Egyedül a mellékhelységre tud elmenni.


A csavar a dologban, hogy a fia közben megházasodott és mind a hárman egy háztartásban élnek.


A kérdés a következő:

Mit tennél az asszony helyében ha már 95%-ban nem tudnád ellátni saját magad?


A; Bemennél egy otthonba még ha nem is a legjobb,csakhogy hagyd a fiadékat élni.


B: Maradnál ott a fiadékkal hiszen ő a Te gyereked és a kötelessége egy részben téged kiszolgálni és ápolni.


C : Nem tennél semmit, majd lesz ahogy lesz.


D: Egyéb



2023. szept. 26. 06:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
A.
2023. szept. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Maradnék a házamban. Igényelnék fogyatékossági segélyt a fizikai állapotom miatt. Házi segítségnyújtást igényelnék/apolót fogadnék.
2023. szept. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Megengedném nekik, hogy elköltözzenek sajátba, én pedig fizetnék házi betegápolót.
2023. szept. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
33%
Esetleg eltartàsi szerződès valakivel , aki gondoskodik róla, segít neki
2023. szept. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem tudnék házi segítséget/ápolót fizetni magamnak, akkor A.

Megadnám a lehetőséget, hogy a fiam boldogan élhessen.

(csak nekem hangzik úgy a történet eleje miatt, hogy valamelyest okolod a fiad a kialakult betegségek miatt?)

2023. szept. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
30%
5, szerintem a fiú írta ki a kérdést, aki otthonba akarja adni az anyját hogy aztán terpeszkedhessen az anyja házában.
2023. szept. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

#5, #6 Szerintem meg a fiú felesége a kérdező. :D


Kérdező, elárulod nekünk, hogy te ki vagy a történetben? :) Most már ne hagyj itt minket így. :)


A kérdésre válaszolva, én vagy otthonba mennék, vagy én is a házi betegápolót választanám.

2023. szept. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%
Bemennék egy otthonba, vagy a lakásomért cserébe eltartási szerződést kötnék. A fiam meg oldja meg a lakhatását ahogy akarja.
2023. szept. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
12%

A, nem is kérdés.


De valami jóféle otthonba mennék, csengessen csak az asszonyka :)

2023. szept. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
Nekem mondjuk tök alap, hogy nem a gyerekemre tolom át a felelősséget, hanem ha úgy látom, elmegyek otthonba, vagy fizetek házi ápoló szolgálatot.
2023. szept. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!