Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a másik fejéhez...

Miért kell a másik fejéhez vágni, hogy meglátszik, hogy nincs testvéred?

Figyelt kérdés

Való igaz, hogy nincs, de többször megkaptam már, mintha tehetnék róla. Nem tartom magam önző embernek, egy csomó embernek adtam már ezt-azt, segítettem, akik talán meg sem érdemelték. Való igaz, hogy a családban mindent én öröklök a szüleim után, senkivel nem kell osztozkodni, ennek mondjuk örülök.


Miért kaptam meg ezt már többször?



2023. szept. 30. 09:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%
Sokszor látszik még akkor is, ha az ember nem veszi észre magán.
2023. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%

"Való igaz, hogy a családban mindent én öröklök a szüleim után, senkivel nem kell osztozkodni, ennek mondjuk örülök."


Nálam pl. egy ilyen mondat simán kiveri a biztosítékot és alapból nem vagy szimpatikus, ha neked ez örömforrás. Van testvérem, szeretjük és mindenben segítjük egymást és ez szerintem sokkal fontosabb dolog annál, mint hogy ki mennyit fog majd örökölni.


Kifejezetten visszataszító számomra, amikor egy egyke ezt felhozza érvnek, miért jó egykének lenni.

2023. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

#2 Pedig ebből a szempontból baromi nagy előny ha az embernek nincs testvére!


Nekem van egy féltestvérem akit alig ismerek.

De mivel van, ezért már most minden vagyon át lett íratva az én nevemre hogy nehogy bármit is örökölhessen.

2023. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%
3. Csak gratulálni tudok a közös szülőtöknek "emberségből", akinek mindketten ugyanolyan gyereke vagytok és ezt tisztességes viselkedésnek gondolja. Nekem is féltestvérem van, de leégne a bőr a képemről az ilyen anyagias gondolkodás miatt.
2023. szept. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
#4 Van neki saját családja, majd örököl onnan!..
2023. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Olyankor jönnek ilyen közhelyekkel, amikor nincs észérvük.
2023. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Tőlem akkor szokták megkérdezni, hogs "nincs testvéred, ugye?" mikor látják hogy nem jók a szociális képességeim, és igen, b*romi idegesítő. Attól, hogy valakivel egy fedél alatt élsz még egyáltalán nem garantált hogy pozitív hatással lennének egymásra, vannak testvérek akik kifejezetten megkeserítik a másik életét. Igaza van #6-nak tényleg akkor kerülnek elő az ilyen személyeskedő megszólalások, mikor a másik már semmi mást nem tud mondani, de nem akarja beismerni.

#2 Ez nem önzőség, hanem tény. Ha anyámnak nem lenme testvére, most egyben eladhatná dédim házát, kifizetné az összes hitelét, és nem kéne naponta 12 órát dolgoznia hogy ne haljunk éhen.

2023. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
21%

7-es, a Te egocentrikus világképedet követve akkor szintén nem kellene anyukádnak 12 órát dolgozni, ha te nem születtél volna meg, sőt ha anyukád se született volna meg, akkor mindent a testvére örökölhetne és ugye, hogy milyen boldog lehetne most.


Ez így egy igazán szép világ.

2023. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Én örülök, hogy nincs testvérem, soha nem kellett semmin osztoznom és nem is akartam volna. Ráadásul sok figyelmet igényeltem mindig is és ezt a szüleim munka mellett nehezen adták meg így is. Mi lett volna, ha testvérem is van?
2023. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Miért bánt ez ennyire?

Én is egyke vagyok, mindig is nagyon vágytam testvérre, és megkaptam már többször ezt a megállapítást. Bár főleg gyerekként. Manapság már csak én jegyzem meg, ha valamiről eszembe jut. Ez egy egyszerű tény, nem bántás.

2023. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!