Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik a legtöbben...

Miért nem szeretik a legtöbben, ha becézik őket? Vagy a gyereküket?

Figyelt kérdés

Én mit meg nem adtam volna érte, ha becéznek, de engem meg nem becéztek gyerekkoromban sem, és azóta sem, soha, sehol.

Számomra ez a kedvesség, befogadás jele, hogy idetartozol, közénk tartozol.

Így mindig kirekesztettnek érzem magam.


Mondok egy példát: körülöttem mindenki Ildi, Klári, Timi volt, én meg voltam a Katalin (nyilván nem így hívnak, csak így tudom érzékeltetni).


Minek a hivatalos formulát használni MINDENHOL? Mert jó, ha egy orvos így hív, hogy kedves Katalin, kérem, fáradjon be, de ennek nem mindenhol van helye. Ahol meg nincs helye, ott mást jelent, a kiközösítést (veled nem közösködünk, nem vagy olyan közeli, nekünk te idegen vagy)


Nem a gúnynevekről beszélek! Sokan ettől félnek, és az ettől való félelmükben kiöntik a gyereket is a fürdővízzel együtt, magyarul a kedves becézés lehetőségét is elveszik, nemcsak a gúnynak a lehetőségét.


Pedig ez annyival ki lehetne küszöbölni, hogy kérlek, Katának szólítsatok, ne Katinak, mert azt szeretem. Kész, ennyi.


Szóval nem értem: elszigetelődni szeretnek ezek az emberek? A gyereküket meg elszigeteltetik? Azzal nem foglalkoznak, hogy jó-e ez a gyereknek? Mert nekem nem volt jó.


2023. okt. 8. 10:54
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
83%
Mert a becenév lekicsinylo érzést kelt bennük.
2023. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam. Akkor ehhez is nagy önbizalomhiány kell.
2023. okt. 8. 11:00
 3/42 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell hozzá önbizalom hiány. Legyen a Katalin a példa. Neked a Kati mint becenév nem zavaró, sőt, szeretted volna ha így hívnak. De akkor is így lenne, ha a családodban gyakori név lett volna es te lettél volna a Kiskati, vagy a Szőkekati? Vagy Kati helyett Katikának szólítana mindeni? Mondjuk 6 évesen még elmegy, de 16 évesen már felnőttnek érzed magad, Katika meg gyerekes.
2023. okt. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
84%

Neked van egyedül önbizalomhiányod, amit egy olyan abszurd dologra fogsz, hogy nem Erzsikének hívott anyád, hanem Erzsébetnek. Nőjj fel, nem mindenkit becéznek. Rengeteg Jánost, Istvánt, Csabát ismerek, és nem becézgetik őket. És az sem számít, hogy jelen esetben te nő vagy. Én például kifejezetten rühellem, ha becézgetnek, pedig nő vagyok.

Hozzátenném, lányom és fiam is van, a fiamre becenevet hasznélok, viszont a lányom neve úgy egyben tetszik, ezért ha csak nem csillagomnak hívom éppen, a teljes nevét használom mindig és mindenkor.

2023. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

4-es, igen, nekem is van önbizalomhiányom, de biztos, hogy nemcsak nekem, hanem még sok embernek rajtam kívül.


Azt meg ne te tudd jobban, hogy bennem mit okozott egy olyan dolog, amit te pont szeretsz.


Mi ez a "ne becézz!", valami mozgalom vagy szekta, hogy nem lehet ellenemondani, csak azt, amit a többség fúj?

Vagy most ez a divatos, és én meg nem vagyok menő, ha azt szeretném, hogy becézzenek?


Úgyhogy kopjál le rólam nagyon gyorsan, mert 40 évesen már nem fogod neked sehova se nőni.


A normális válaszokat köszönöm.

2023. okt. 8. 11:13
 6/42 A kérdező kommentje:

Hármas, ez pont majdnem megvalósult.

Anyukám után (megint példanév) majd Kisani lettem. De aztán anyu adott egy ilyen hosszú, akkoriban szokatlan nevet nekem, aminek nem tudták a becenevét sem.

Most se sok van belőle.


Én boldogan lettem volna Kisani is, ha már anyukám Ani. Így is sokan így hívtak anyukám ismerősei közül, akik nem jegyezgették meg a hosszú nevemet.


És főleg már most, hogy nem él anyukám, mindennél boldogabb lennék, ha ezzel is bennem élne tovább.

2023. okt. 8. 11:17
 7/42 anonim ***** válasza:
88%

Én nem szeretem becézi az embereket, de tiszteletben tartom ki hogyan szereti, ha megszólítják. pl: Ha megismerkedek egy Katalinnal akkor Katalinnak hívom, nem Katinak/Katának. De, ha azt hallom, hogy a környezte becézi akkor én is átváltok arra, de sokan mondják is egyből, hogy hogyan nevezzék őket. Gondolom ők azok akiket zavar, ha azt mondod neki Timi, miközben ő azt szereti, hogy Tímea, vagy fordítva.

Én már előre megtiltottam a családnak a nemlétező gyerekeim becézését, mert azért kapta az adott nevet, mert nekünk, mint szülőknek az tetszett.

Ez akkor került megvitatásra, mikor a családban egy Viktornak nevezett fiú babát Vikinek Vikikének kezdtek nevezni. Szüleinek ez nagyon nem tetszett, amit megértek. Szóval végül Viktor lett mindenkinek, nagy veszekedések és sértődések árán.

2023. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

*majdnem Kisani lettem


Bocsi.

2023. okt. 8. 11:18
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

"Én boldogan lettem volna Kisani is, ha már anyukám Ani. "



TE. Más meg nem. Azt kellene megerteni, hogy az emberek nem egyformák. Neked tetszik, hogy anyaddal azonos a neved. Talán a nagyanyád, az ő anyja, meg még vagy 5 generacion át mindenki Ani volt. Más meg úgy látja, még saját neved sincs. Ennyi. Fogadd el, hogy nem csak a te véleményed létezik.

2023. okt. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek a saját tapasztalata dönti el, mi jó vagy rossz neki.

Téged a családod sem becézett, így zavar téged. Nagyon jó, amit az egyik válaszadó írt példának: ahol van idősebb, ugyanolyan nevű, azt meg zavarhatja, hogy ő a kicsi Katika.

Lehet, hogy te becézed/becézni fogod a gyereked, hogy kompenzáld, amit te nem kaptál meg, neki meg épp ez megy majd az agyára, és ő következetesen teljes nevet akar használni, és a gyerekeinél is így tesz.


Amúgy megértelek, mert engem sem becéztek. A bátyámat sem, de az ő nevét nem is lehet. Az enyémet igen. Örültem, hogy a nagyszüleim vagy a nagybátyám felesége pl. becézett.

2023. okt. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!