Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik a legtöbben...

Miért nem szeretik a legtöbben, ha becézik őket? Vagy a gyereküket?

Figyelt kérdés

Én mit meg nem adtam volna érte, ha becéznek, de engem meg nem becéztek gyerekkoromban sem, és azóta sem, soha, sehol.

Számomra ez a kedvesség, befogadás jele, hogy idetartozol, közénk tartozol.

Így mindig kirekesztettnek érzem magam.


Mondok egy példát: körülöttem mindenki Ildi, Klári, Timi volt, én meg voltam a Katalin (nyilván nem így hívnak, csak így tudom érzékeltetni).


Minek a hivatalos formulát használni MINDENHOL? Mert jó, ha egy orvos így hív, hogy kedves Katalin, kérem, fáradjon be, de ennek nem mindenhol van helye. Ahol meg nincs helye, ott mást jelent, a kiközösítést (veled nem közösködünk, nem vagy olyan közeli, nekünk te idegen vagy)


Nem a gúnynevekről beszélek! Sokan ettől félnek, és az ettől való félelmükben kiöntik a gyereket is a fürdővízzel együtt, magyarul a kedves becézés lehetőségét is elveszik, nemcsak a gúnynak a lehetőségét.


Pedig ez annyival ki lehetne küszöbölni, hogy kérlek, Katának szólítsatok, ne Katinak, mert azt szeretem. Kész, ennyi.


Szóval nem értem: elszigetelődni szeretnek ezek az emberek? A gyereküket meg elszigeteltetik? Azzal nem foglalkoznak, hogy jó-e ez a gyereknek? Mert nekem nem volt jó.


2023. okt. 8. 10:54
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Másnak aztán már ne legyen gáz, hogy én minek hívatom magam!
2023. okt. 8. 13:18
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, senkinek sem gáz, hogy neked jó a Kati. Nem is értelek. Végül is te írtad ki a kérdést, hogy a "legtöbben" miért nem szeretik a becézést. Még te is elismered, hogy te vagy kisebbségben. Ami nem baj, csak így úgy néz ki, hogy neked gáz, hogy én például utálom, ha Julikának hívnak, miközben van egy szép keresztnevem, amit szeretek.
2023. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

"kérlek, Katának szólítsatok, ne Katinak, mert azt szeretem. Kész, ennyi."

Én meg azt szeretem, ha a teljes nevemen szólítanak, nem a becézett változatán, ami esetemben Éva, nem Évi, Évike, Vica stb. Kész, ennyi. :)

2023. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Én gyűlölöm az összes becenevemet, van belőle sajnos bőven. 40 éve még különlegesnek számító, hosszú nevet adtak nekem a szüleim, aminek rengeteg, egymásra sem hasonlító beceneve van.

Akármikor új közösségbe kerültem, mindenhol lett egy új név.


Én azért nem szeretem a becézést, mert olyan, mintha egy másik ember felülbírálna a szüleim döntését. Kvázi átkeresztel. Ha bemutatkozik valaki, nem véletlenül szoktak sok esetben olyan néven, ahogyan szeretnék, hogy szólítsák. Vagy ha ez elmarad, én rákérdezek, hogyan szólíthatom. Múltkor jött egy új kolléga: "Szia, Balogh Antal vagyok, Tóni."

2023. okt. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Alapból úgy mutatkozom be, hogy "Kiss Kriszti", lehagyom a nevem végéről a pár betűt, ami nem kell.


Viszont be kell vallanom, nekem van pár becenév, ami nem áll a számra.


Ezek mind felnőttek, és nem rokonaim: amikor valaki Zsolt helyett Zsé, Dénes helyett Duduka, Tamás helyett Maci (mert az oviban egyszer farsangkor az volt), Sanyi helyett Alex, mert az olyan ámérikás - ezek nekem nagyon erőltetettek.

2023. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjemet Istvánnak hívják. Baráti társaságban ismertem meg, mindenki így hívta. Mondjuk, a mai napig így szólítom, közel 30 évi házasság után is.

Viszont, amikor bemutatott a családjának, akkor azzal a ténnyel szembesültem, hogy ők egy fura beceneven szólítják, ami inkább egy papagájhoz illett, mint egy harmincas, felnőtt férfihez. Nem röhögtem, én egy udvarias ember vagyok. Neki viszont kínos volt.


Nézd kérdező, ha téged az tesz boldoggá, hogy Katikának szólítanak, szólj már. Van szád.

2023. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak normális rovididtések mint a Katalinnak a Kati. Teljesen normalis ha a roviditest használjuk. De van a nevek végén mint amikor a gyerekeket hívják a Katika, Katica. Vagy Józsefből lesz Józsi, de ovis korában Józsika volt. Na az szerintem már nem nagyon illik egy felnőtt emberhez. Ha sokkal idősebb valaki csak akkor nem zavar.

A becenevek nekem inkább azok amiket 35 írt, amikor egy baráti társaságban valami ráragad az emberre.

Szerintem ez annyira változó hogy tényleg szólni kell, senki se fogja magától tudni. Én pl nem szeretem ha a teljes nevemen hívnak, pedig szép nevem van. A rövidített verziót szeretem. Bemutatkozaskor a teljes nevemet mondom, de senki se hív úgy szerencsére. Automatikusan mindenki a rövidített használja. Ha zavar szólni kell, udvariasan lehet, még az ismeretség elején.


Te fordítva szeretnéd, úgy egyszerűbb. Nagyon jó amit írtak előttem, hogy mikor bemutatkozol a teljes neveden, tedd utána a rövidített verziót amin akarod hogy hívjanak.

2023. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
Én se szeretem ha becéznek, de gyerekként se szerettem, egész egyszerűen a nevem becézett változatára nem reagáltam, akármennyire is üvöltözték ezt a fülembe, most se reagálok rá. Megszokták, hogy nem Fábi vagyok, hanem Fábián, és tessék is úgy szólítani.
2023. okt. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
86%
'Azt meg ne te tudd jobban, hogy bennem mit okozott egy olyan dolog, amit te pont szeretsz.' - dehát pont erről szól a kérdésed, hogy te tudod jobban hogy másnak mit okozott egy olyan dolog amit te szeretsz. idióta
2023. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Rengeteg olyan név van ami szép, a becéző formája viszont borzalmas.

Gyermekkoromban én sem szerettem ha becéztek, csak anyukámtól szerettem úgy hallani a nevem. Onnan tudtam hogy bajban vagyok, amikor nem a becenevemen szólított. :D

Most már nem zavar így a harmadik x után ha becéznek. A gyerekeimnek viszont olyan nevet adtunk ami nem nagyon becézhető. Valahogyan bennem maradt hogy régebben én sem szerettem.

2023. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!