Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy családi nyaralás-anyagi...

Nagy családi nyaralás-anyagi különbségek?

Figyelt kérdés

Nagyszülők kerek szülinapja alkalmából 3 napos nagy családi nyaralás lesz belföldön, nagy házat kibérelve, 40 fő.

Probléma, amibe ütköztünk,mi szervezzük :Családtagok különböző anyagi helyzete.Van,akinek bizony már az apartman kifizetése is nagyobb anyagi beruházás, mások sokkal jobban állnak anyagilag.

Úgy gondoltam erre tekinttel és " csapatépítés" gyanánt,otthoni főzések lesznek:Bogrács,gulyás,egész csirke ilyesmik.Több sütő is van a konyhában,nem lenne probléma.A gazdagabb családtagok kikérték maguknak, hogy ők megnézi a helyi jó éttermeket stb, de meghívni az egész családot nem szeretnék, hiába mondom,hogy ezzel csak megbántjuk azt akinek nincs lehetősége.Azt is tudom,hogy nem várhatom el azoktól, akinek ez komolyabb összeget jelent.


Jól gondolom,hogy ilyen esetben az együttlét, a társaság, a beszélgetések számítanak? Mi szűk családilag megengedhetnénk magunkat az éttermet,de nem nem ér annyit az egész, hogy másokat kellemetlen,megalázó helyzetbe hozzak, hiszen pont nem azért vagyunk ott.



2023. okt. 15. 11:37
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
98%
Akinek annyira nem fér bele max nem fog elmenni.
2023. okt. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
96%
Nem igazán értem q problémát. Nem kell folyamatosan együtt lenni. Az első este együtt vacsora egy étteremben bele kellene hogy férjen mindenkinek, a többit meg megoldja mindenki ahogy tudja. Mondjuk nem értem minek megy 40 fő 3 napos "nyaralasra" egyutt
2023. okt. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
93%

Ha 40 fő fele elmegy étterembe, akkor is maradnak az apartmanban 20-an, akik magukra főznek. Az is elég nagy társaság. Nem is lehet 72 órát folyamatosan 40-en egymás hátsójában lenni.

Amúgy én veled értek egyet, én is bár megengedhetném magamnak, inkább maradnék a rokonokkal. Szerintem is kulturálatlan ilyen helyzetben beülni egy étterembe, ha tudod, a másik azért nem azért nem jön, mert nem akar, hanem azért, mert nem engedheti meg magának, de ez van, ilyenek az emberek...

2023. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
3-as kiegészítés: az ünnepeltek helyében egyszer az éttermesekkel tartanék, kétszer meg az apartmanban maradnék, de mindenképp lennék itt is-ott is min 1x
2023. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk a józan paraszti észt elővéve kellene szervezetek. Nem 3 napos apartman. Miért nem elég egy délután, vacsorával egybekötvenegy családias, esetleg élőzenés étteremben?

Ahol ennyire nem ismerik egymást a családtagok, nem gondolkodnak, ott nem a háromnapos "családépítő" fogja rendbetenni ezt.

2023. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, mint 2-es, csak fordítva: első nap lepjétek meg egy közösen főzött "batyus" vacsorával a nagyszülőket, többi nap ki-ki fedezze fel az éttermeket, vacsora után még mindig lehet közösen borozgatni, rágcsát enni a kertben. De ha ekkora gond anyagilag egyeseknek, meg valószínű a 40 emberből nem mindenki puszi pajtás mindenkivel, miért nem volt opció a nagyszülőket befizetni egy wellness hétvégére, plusz szervezni egy éttermbe vacsorát a nagy családnak. Lehet, hogy ez a születésnap máshogy lesz emlékezetes, mint szeretnéd.
2023. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

Azt hagyod ki a számításból, hogy a vendégek az ünnepeltnek akarnak kedvezni, nem a többi vendégnek. Nem várhatod el, hogy gazdag Pistike lemondjon valamiről szegény Lacika miatt, mert nem Lacikának van a születésnapja.

Személy szerint én igazodnék a kevésbé tehetős családokhoz, de nem várható el.

2023. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
97%
Katasztrófa lesz, már most megmondom.
2023. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
96%

Nekem csak egyszer volt ilyen nagyobb családi nyaralásban részem, nem is volt ekkora, nem is volt ennyire puccos, de az is ultragáz volt.


Mi a szegényebb részt képviseltük és el is lettünk volna a saját programjainkkal, de a tehetősebb rész folyamatosan alázta apámat, hogy nem igaz, hogy nem lehet erre vagy arra kiadni pénzt, szinte minden nap hatalmas balhé volt.

2023. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
97%
Azért abba sem ártana belegondolni,hogy a nagyszülőknek ez hogy tetszene. Pont a szülinapon húzna szét a család az anyagiak miatt. Majd őket is választás elé állítjátok,hogy otthon maradnak,vagy elmennek étterembe? Ez nekik minden lesz,csak egy jó szülinap nem.
2023. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!