Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg, hogy a...

Hogyan mondjam meg, hogy a második gyereknek nem szeretnék a keresztanyja lenni?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm felkért engem és a férjemet a lánya keresztszüleinek. Sajnos elfogadtuk, mert nem akartuk megbántani. Aranyos a kislány, de elég kihasználás-szaga van az egésznek, nagyon bánjuk már. És most újra terhes. Ti kerültetek már ilyen helyzetbe? Még nem került szóba az új gyerek keresztelése, de inkább előre fel szeretnénk készülni. Hogyan lehet erre nemet mondani?
2023. okt. 16. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Hát én még sehol nem láttam, hogy ugyanaz lenne az összes gyereknek a keresztszülője.
2023. okt. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
úgy hogy ne legyen sèrtődès,sehogy.
2023. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy írtad, Kati, ne haragudj, de nem akarok még egy gyereknek keresztanyja lenni.
2023. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

"Hát én még sehol nem láttam, hogy ugyanaz lenne az összes gyereknek a keresztszülője"


Hát én meg azt nem láttam sehol a környezetemben, hogy ne ugyanaz lenne a gyerekek keresztszuloje.


Kerdezo!


Ha felkernek, akkor :"Ne haragudj, Zsuzsa, de Katika elég nekünk, rá tudunk elég időt és anyagiakat fordítani, több gyerekre nem

2023. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén és egyenesen.
2023. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Hát én meg azt nem láttam sehol a környezetemben, hogy ne ugyanaz lenne a gyerekek keresztszuloje.


elég fura lehet a környezeted.

2023. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

6!


Vagy a tiéd az.

2023. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem lesz könnyű :/

Nem fura a környezetem, van ilyen meg olyan verzió is.. de örülök, hogy megragadtad a lényeget.

2023. okt. 16. 11:32
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Abszolút vallásellenes vagyok, de még én is ugy tudom, hogy a keresztszülőseg eredendően nem jár semmiféle anyagi vonzattal (vagyis nem kéne hogy járjon) Csak a 21.században lett divat a keresztszülői kapcsolatot anyagi elvárásokhoz, ajándékoohoz kapcsolni, és manapság már egy keresztszülő sem követi az eredeti munkát a keresztszülőséggel. Olvass utána mi a dolga egy keresztszülőnek. Sem pénzt se ajándékokat nem vagy köteles adni. Se keresztgyereknek meg amúgy más rokonnak sem.

Ha úgy érzed kihasználnak, tedd szóvá. Az nem számít, hogy ők megsértenek téged az elvárásaikkal?

2023. okt. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

9-es, én már a 80-as években ezt láttam. Akkor voltam fiatal lány a munkahelyemen, egyszer behozta az irodába egyik kolléganő az 1 éves keresztlányát (kocsival arra jártak). Kérdezi egy másik kolléganő a babát (persze, hogy mindenki értse), hogy "mi van, hol az arany nyaklánc, a keresztanyád nem vett neked?"

És ez tök természetes volt.

Fiatal kolleganő ha terhes volt, jöttek a tanácsok: Egyedülállót válasszál keresztanyának, az sokat fog rá költeni, mert nincs sajátja még.

Én annyira megutáltam, hogy akkor megfogadtam, soha nem leszek keresztanya, sértődjön meg, aki akar, senki gyerekét nem finanszírozom.

2023. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!