Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha keresztanyám...

Normális, ha keresztanyám megmondta, hogy locsolkodáskor pénzt adjunk a gyereknek (6 éves)?

Figyelt kérdés
Letudtam volna csokitojással, de azon kívül pénz is kell. Már 2-3 éve minden ünnep a pénzről szól náluk....

2016. márc. 21. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
92%
Hát én biztos nem adnék, pláne nem felszólításra!
2016. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
95%
nem
2016. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
95%

Nem normális. Sőt, ha jól sejtem, unokatesód a 6 éves gyerek, tehát te is gyerek lehetsz még. Vagyis nem önálló kereső. Akkor végképp marhaság ilyet kérni.

Adj csokitojást, aztán ha utólag pampog, akkor mondd meg, hogy akkor jövőre ne jöjjön locsolni a gyereke.

2016. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
20%
Lehet gyűjti valamire...
2016. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
98%
Azt adjon neki o, o az anyja.
2016. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
98%

Ez egyáltalán nem normális.

Ajándékot megköszönni illik, nem elvárni, meg markot tartani vagy parancsba adni.

Nyugodt szívvel add a gyereknek azt, amit eredetileg is szántál neki- se többet, se kevesebbet. Ha megjegyzést tesz az anyja, akkor nyugodtan lereagálhatod azzal, hogy "én így gondoltam, nekem így felelt meg, ha majd az én gyermekem megy hozzátok, akkor én nem támasztok elvárásokat felétek" és egy mosoly :)


A kisfiam is ennyi idős- nem ismeri olyan mértékben a pénz értékét, hogy jobban örülne neki, mint valami édességnek.

(ha különösen szarkasztikus hangulatomban lennék, lehet, hogy beszólnék a kedves rokonnak, hogy ok, adja meg nyugodtan a GYEREK babakötvényes számlaszámát, oda szívesen utalok- tudod, ez az a számla, amihez felnőtt koráig a kedves pénzéhes szülők sem férnek hozzá :)- megnézném az arcát)

2016. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
92%
Nem így kéne összespórolni a Ferrarira, mire csajozni készül. Szemtelenség szerintem.
2016. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
93%
Pofátlanság. Azt adnék neki, amit a többi locsolkodónak is.
2016. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:

Gyerek éppen már nem vagyok, egyetemista lány vagyok :) Egyre jobban nem veszi be a gyomrom azt a pénzközpontúságot, amit keresztanyámék művelnek...


Hiába jön anya azzal, hogy nekem is pénzt adtak ünnepekre. Egyik az, hogy nem én mondtam X évvel ezelőtt, hogy pénzt adjanak, hanem nagyszüleim, keresztanyámék találták ki, mert egy bizonyos kor után már nem tudtak mit venni nekem ünnepekre. Az is jócskán 13 éves korom után volt, nem 4-6-8-10 éves koromtól...


Számomra nonszensz, hogy egy ilyen kisgyerekbe már a pénzközpontúságot nevelik...

2016. márc. 21. 13:54
 10/61 anonim ***** válasza:
96%
figtyi, családon belül adtok, amit akartok, de ha átkülditek a szomszédhoz, ne várjátok ezt el.
2016. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!