Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mihez kezdjek, nem...

Nem tudom mihez kezdjek, nem tudok hova menni és 3 gyerekem van (?)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos olyan helyzetbe kerültem, ami teljesen kikészít engem.

A volt férjemmel lakom, akitől van egy 5 éves kisfiam. Mellette van két kamasz gyerekem is más apától. A nagyobbik fiam sajnos beteg, jóindulatú tumor van az agyában, és abból a pénzből élünk, amit miatta kapok. A volt férjem jól keres, de nem hajlandó segíteni semmiben, éppen ezért váltunk el, mert nem foglalkozott velünk, csak magára költött, de néha a gyerekére is. Sajnos szociális lakást nem kapok, mert nincs munkahelyem, és a fiam után kapott pénzt nem veszik számításba. 4 órában tudok csak dolgozni, mert 8 órás munka esetén nem kapok a fiam után semmit, ami 200 ezer forint havonta. Egy albérletet kaucióval nem tudnék kifizetni, sajnos nem tudok ennyi pénzt eltenni, a volt férjem magának vesz kaját én pedig magunknak, ő néha ad a fia dolgaiba, de a másik két gyerekemet teljesen egyedül nevelem és én költök rájuk. Sajnos a szüleim nem tudnak segíteni. Szerintetek mitévő legyek? Hogyan tudnék elköltözni? Kihez fordulhatnék?



2023. okt. 18. 20:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Anyaotthon, családsegítő, SOS gyermekfalvak? (azt hiszem Kecskeméten van családnak fenntartott otthon ahol lakhattok pár hónapig)
2023. okt. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
97%
Másik két gyermek apukája nem tud segíteni?
2023. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Sajnos a másik két gyermekem apukája sem tud semmilyen formában segíteni, nem igazán foglalkozik ő sem a gyerekeivel.
2023. okt. 18. 20:46
 4/61 anonim ***** válasza:
98%
Attól még köteles fizetni gyerektartást. Ha már ő is segédkezett megcsinálni a gyerekeket.
2023. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
A gyerektartást fizeti, azzal nincs semmi gond, abból is veszek nekik enni. De a volt férjemmel egy albérletben lakunk, ezt nem említettem, és a kauciót az én szüleim adták, de nem hajlandó kifizetni azt sem. Az albérlet 80 ezer forint és ezt fele-fele fizetjük. De rengeteget veszekszünk, szinte mindennapos. Nyilván egyszerűbb volna, ha ő költözne el, mert nagyon jól keres és megtehetné, de neki az ego-ja fontosabb.
2023. okt. 18. 20:50
 6/61 anonim ***** válasza:
87%
Igen, mi van a kötelező gyerektartással? Ha nem fizet, akkor egyértelműen perelni kell.
2023. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
86%
Igen, neki kellene költözni. Miféle egy gerinctelen embernek nem mondható teremtmény ez, én fel sem tudom fogni. Ezt azért valahogy a tudtára kellene adni, hogy 3 gyerekkel nem kerülhetsz utcára és ha már a házasságotoknak vége és nem hajlandó a gyerekéről sem gondoskodni akkor annyit tegyen meg, hogy keres magának egy albérletet és el takarodik a ne mondjam meg hova. Ha mégsem tudsz vele felnőtt ember módjára dűlőre jutni, be vonnák a helyedben valamilyen hivatalos személyt szervezetet is akik segítenek neked ezt a helyzetet megoldani. Az hogy nap mint nap marakodtok a gyerekek előtt nem állapot és ha te nem lépsz más nem fog helyetted
2023. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
35%
Segíts a volt férjednek összepakolni.
2023. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, próbáltam keresni albérleteket, de elég magasak az árak, casládsegítőkkel fogok beszélni szerintem. Nem kívánom senkinek sem ezt a helyzetet. Munkám van, de csak egy alkalmi munka, heti 2-3 nap takarítás, de az nem elég (ha papírom van róla akkor sem) egy szociális lakáshoz, amit ha meg is kapnék, lehet, hogy hónapokba telne.
2023. okt. 18. 21:13
 10/61 A kérdező kommentje:
A volt férjem hajthatatlan. Olyan típusú férfi, aki azt gondolja ő a legjobb, és hogy neki van mindig igaza, mindig annak kell lenni, amit ő akar. Rajtunk spórol és miattunk vannak milliói a számláján. Magának persze mindent megvesz, de a gyerekének egy gyerekágyat nem képes venni használtan 20 ezer forintért. Tehát ilyen emberről beszélünk... Régen nem volt ilyen, az utóbbi 2 évben változott meg és lett ilyen. Amióta többet keres a munkahelyén, előtte más munkahelye volt, és akkor még én is dolgoztam mikor nem volt meg a kisfiam, és én kerestem többet.
2023. okt. 18. 21:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!