Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha elfogy a 3 éves gyerekem...

Marzsenyka kérdése:

Ha elfogy a 3 éves gyerekem után járó évi 42 nap táppénzes napom, akkor mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

2 évesen kezdte a gyermekem a bölcsit, elég sokat volt beteg, minden hónapban legalább 1 hetet, de volt olyan hónap, hogy 5 napot volt bölcsiben. Tudom, hogy most alakul az immunrendszere és változni fog - remélhetőleg!- pozitív irányban és akkor talán nem lesz ennyit beteg. De mi van ha mégis az lesz? És lázas betegen nem mehet bölcsibe, meg nem is vinném én sem, még ha lehetne akkor sem. Hisz nyűgös és minden más baja van, és én tudom őt ilyenkor a legjobban megnyugtatni és gyógyítani, mint anyukája... Az a 42 nap szerintem nagyon kevés! És szabadságomból sincs túl sok.

A nagymamákra sem tudok támaszkodni, az egyik messze lakik, meg amúgy is 75 éves! A másik nagyi közel lakik ugyan, de korban ugyanennyi és az ő egészsége sem tökéletes. Meg nem is igazán boldogul napi 8 órán keresztül már egy izgő-mozgó még betegen is akkora energiabombával, mint a kisfiam.

Ebben az esetben mit tesz a gyerekorvos? Azt mondja majd hogy "Sajnálom, nem tudok adni táppénzt?" Vagy táppénzre vesz és majd a munkahelyemen nem kapok azokra a napokra fizetést?

Szerintetek hogy van ez?

Remélem nem így lesz és bőven elég lesz a 42 beteg nap vagy ami még jobb, egy napot sem veszek belőle igénybe!!! Bár így lenne! De azért szeretném látni, hogy ez esetben hogy lesz?

Köszi a válaszokat



2013. júl. 20. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Egyrészt 42 nap rengeteg, másrészt a házi orvosod téged ki írhat saját jogú táppénzre.
2013. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Talán a 42 nap soknak tűnik, ha valakinek nem beteges a gyermeke. Én a 2-3 év között eddig 56 táppénzes napot vettem igénybe GYÁP miatt. És még 3 hónap múlva lesz a fiam 3 éves. Szóval.... De persze én örülnék a legjobban, ha a 42 napból egyet sem kéne felhasználni. Egyelőre inkább attól félek, hogy kevés lesz
2013. júl. 21. 08:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyr kevesebbet lesz majd beteg, hiszen ez a gyakori fertőzés az uj közösségbe kerülést jellmzo
2013. júl. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez a kerdes merult fel. Nekem 3 eves,eddig a okt nov dec idoszak alatt 14 napot tudtam bevinni! Tobbi betegeb telt. Januartol 12 tol dolgozok de a masodik tp mar gyerekkel. Nekem a 42 nap aprilisra elfogy es ott az egesz ev es a kov osz es tel. A szabim a sulis nyari szunetere kell. Megallt a tudomanyom.
2023. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!