Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van belőle ki út?

Szerintetek van belőle ki út?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú leszek,le írom a történetemet, született egy kis babám másfél hónapja és a párom elhagyott már 6 hónaposan de végig tartottuk a kapcsolatot aztán vissza jött hozzám szülés előtt és végig ott volt szüléskor is, de mikor haza hoztuk a picit 2 hetes volt a baba és egy vita miatt le lépett és azóta csak fenyeget hogy elviteti a babámat de hála istennek az én nevemen van a baba, azóta egy forintot nem ad és semmire se hajlandó, nem tudja a kötelezetségeit pedig ő akarta nagyon a babát és ígért fűt fát hogy vesz ki lakást stb.. De sajnos egykis vita után lelépett és szerintem várt a kellő alkalommra hogy legyen oka lelépni és kibujni a felelőssége alul,readásul anyukámnál maradtam egy albérletbe amit ő is segitet fizetni de mondtam neki hogy mire jön a pici vegyünk ki albérletet de csak ígérte hogy van lakás de nem adják ki aztán egy szép nap vita után lépett! Na most aza helyzet hogy nagyon nehezen oldottam meg az orvost is a babának és anyukámnak is van egy kis babája és egyedül nem bírja már fent tartani a lakást mert cserben hagyott a párom és olyan kilátástalan már a helyzet és itt van a kis babám akit annyira sajnálok hogy ilyen apja van hogy annyira elő adta hogy neki mennyire kell a baba és vágyik rá aztán mégsem kell neki mert jól megvan nélküle és semmi nem érdekli! Az igazság az hogy a családi kevés fent tartani a babát és anyukámnak is nehéz mert ő is egyedül neveli a gyereket de annyi különbséggel hogy az apuka mégis segit anyagiakban hiába mentek szét anyukámmal, de az akkor is kevés megélni ennyi embernek belőle főleg úgy hogy albérletbe vagyunk! Soha nem gondoltam volna hogy annyi ígéret után amit ő ígért semmit nem vált valóra! A védőnő mondja hogy mostmár zárjam ki a volt páromat és intezkedjek csináljak mindent egyedül, de ő könnyen mondja persze igaza van de nehéz támogatás nélkül és ráadásul nekem első baba és most kellett volna igazán velem legyen és lelkileg is támogatnia mert féltem még a fürdetéstöl is de már bátrabb vagyok mert anyukám ebbe segitet de mindent tőle se várhatok el mivel rajta is van egy gyerek és ő nem tehet róla hogy a párom így cserben hagyott egy újszülött babával! Annyira félek hogy mi lesz velünk és kétségbe vagyok esve hogy mi lesz a pici babàmmal mert nem tudtam előre hogy ez lesz mivel a párom nagyon erőltette hogy tartsam meg a picit és együtt felneveljük de ő csak magát sajnáltatsa és csak igergetet! Sajnos vak voltam hiába figyelmeztettek és most nehéz helyzetben vagyok mert rossz anyának is érzem magam mivel a sok idegeségtöl kevesebb lett a tejem is és a tápszer is drága havonta, ráadásul egyedül kell hordjak egy pici babát orvoshoz mindenhová és úgy érzem sokszor hogy be sokkalok mert nem így terveztem az első babámat hogy így járok vele és apa nélkül marad és ilyen kilátástalan helyzetben! Annyira fáj ez nekem.. 16 év korkülönbséggel voltam a párommal és mindent megadtam neki mert főztem,mostam,takaritottam rá és hűséges is voltam vele hiába ő az idősebb és csak azt akartam ha már kihordtam ezt a ártatlan kisbabát hogy felneveljük! Legalább 1 éves koráig segitet volna nevelni hogy könnyebb dolgom legyen és tudják dolgozni de 2 hetesen itt hagyta és annyi gond, felelőség szakadt rám hogy egyszerűen nem látok ki útat! Kérlek adjatok tanácsot erre a helyzetre!!

#rosszullét #Egyedül maradtam #Sajnálom a babát #Első babám
2023. okt. 22. 03:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Családsegítőben van jogi tanácsadás. Mindenképpen kell gyerektartást fizetnie, ezt valahogy el kell intéznetek.


Anyukád babája mennyi idős? Az nem opció, hogy egyikőtök visszamegy dolgozni, a másikótok otthon marad a 2 kicsivel? Vagy mindketten, váltott műszakban?

2023. okt. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Te hány éves vagy?

Először is a gyerektartást kezd el intézni. Ha van bejelentett munkája akkor levonják tőle.

2023. okt. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Az a megoldás, hogy hétfőn elmész intézni a baba örökbeadását, hogy nálad értelmesebb szülőkhöz kerüljön, akik fel is tudják nevelni normálisan, te pedig elmész dolgozni és rendbe hozod az életed.


Ne haragudj, de te mit szeretnél?


Se pénzed, se otthonod, se senki, aki támogasson, hosszútávon még dolgozni sem fogsz tudni elmenni kb., megvárod, míg a gyámügy viszi el a gyereked, hogy hánykolódjon évekig a rendszerben? Vagy nyomorban, éhezve, hideg lakásban nevelnéd fdl?

2023. okt. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy olvastam nekem is az jutott eszembe először amit az utolsó ír.
2023. okt. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Elsore szedd ossze magad.

Keress melot es add bolcsibe a gyereket.

Az exet tiltss le minden helyen.

2023. okt. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Úristen,jó zűrzavaros szituáció.

Hol laktok megkérdezhetem?

Kisfiad van vagy kislànyod?

Lèteznek szerintem anyaotthonok, legrosszabb esetben, legalábbis remélem

2023. okt. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok,igen ha 6 hónapos lesz rögtön add be és keress munkát.Mivel egyedülálló vagy,úgy tudom a kicsit be kell venniük ilyen esetben rögtön,nem ràzhatnak le
2023. okt. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
Valóban az lenne a legjobb kiút mindenkinek, ha az a baba normális szülőkhöz kerül, akik fel is tudják nevelni. Te meg fogod magad és elmész dolgozni, mint mindenki más, és egyenesbe hozod az életed. Nem való még neked az anyaság, hihetetlenül felelőtlen döntést hoztál, amit sajnos visszacsinálni már nem lehet. Bármennyire is fáj, azzal leszel most jó anya, ha lemondasz a babáról.
2023. okt. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%
Ez már megint a szóköz nélküli troll...
2023. okt. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

A szóköz hagyján, de még írásjel se nagyon sikerült, végigolvasni is kihívás.


Mondjuk kezdjük ott, hogy mivel nem került apuka nevére a gyerek, ugyan jófejség tőle, hogy ott volt a szülésnél, valójában nulla kötelezettsége van jogilag.

2023. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!