Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszióm van,...

Gina0905 kérdése:

Szülés utáni depresszióm van, szerintetetk, hogy rángassák ki magam belőle?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, egy hete született a gyerekem, akit annyira nagyon vártunk és nagyon imádunk mégis beárnyékolja az életem a szülés utáni depresszió. Nem tudom mit tegyek, ha valami nem sikerül vigasztalhatatlanul sírok. Néha úgy érzem, hogy jobb és minden rendben lesz, de aztán mint ma is több mint 2 órán keresztül próbálom elaltatni és nem sikerül és összeomlok. Nem tudok a korona vírus miatt sehonnan segítséget kérni úgy érzem. Nagyon részéhez ez a helyzet és nagyon szégyellem magam. Első baba és úgy érzem a helyzet, miatt egyedül maradok a problémával, se védőnő se orvos nem jön ki.Ti hogyan tudtátok magatoknak segíteni, hogy ne csak bőgésből álljon az egész napom? Annyira imádom a gyerekem és annyira vágytam rá, hogy nem értem miért érzem így magam...

2020. ápr. 8. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített, hogy kimozdultam, egyedül, addig férjem vigyázott a picire. Ha a mostani helyzet miatt ez nem lehetséges, akkor kikapcsolnám máshogy az agyam. Kirakós, felnőtt színező, torna, ilyesmi. Csak egy óra totális kikapcs naponta és jobban leszel.
2020. ápr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Faradt vagy! Igazabol ez a problema forrasa (tapasztalatom szerint)

Nekem nem volt szules utani depressziom ugy gondolom, de nehez volt az elso 6 het! Nehezen gyogyult a gatsebem, elojott mas problemam is, mert hat mikor maskor?! Az ejjelek rosszak voltak, ferjem sokat dolgozott.

Hidd el nem csinalod rosszul,es ha neha sirni kell, hat sird ki magad. Nem egyszeru. De meg fogod oldani, mert anya vagy, es mi anyak kemenyebbek vagyunk, mint azt valaha gondoltuk volna! Hidd el! En is ugy ereztem neha, hogy visszadugnam egy kicsit ha lehetne (😅) de kesobb sokkal sokkal konnyebb lett. El tudom kepzelni hogy most a korona virus megjobban lehangol de ha tudsz menj ki vele setalni, vagy apuka babakocsizzon vele (ha megoldhato). Amikor meg epp nem teged terhel a felvigyazas, csinalj olyat ami csak rolad szol amit szeretsz! Ha lgass vidam zenet, nezz vidam sorit, filmet. Barmit. Az elso 6 hetben, en az eld tul szabalyt kovettem 🙈🙈😅 minden ami olyan volt, hogy megvar hat meg is vart. Nem azt mondom, hogy lepjen el a kosz titeket, de nem dol ossze a vilag ha 1 hetig nem mosunk fel vagy porszivozunk. Vagy ha nem este mosogatunk hanem reggel.

Kitartast!! Remelem ha mas nem, akkor kicsit meg tudtalak nyugtatni 🥰

2020. ápr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Próbáld meg ne olyan komolyan venni az egészet. Az enyém most 20 hónapos, én is így voltam ezzel mint most te. Mindent annyira a szívemre vettem, stresszeltem mindenen, nem kellett volna. Épp valamelyik nap röhögtunk a férjemmel azon, hogy mennyire nagy ügyet csináltunk a babázásból. Az órákig tartó altatást pedig most fejezd be, mert hozzászokik hogy rázod a fenekét, és lesz az a gyerek 10 meg 20 kiló is. Ha nem alszik, akkor ne aludjon, majd alszik ha elég álmos lesz.
2020. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö kettönek igen jó ötletei vannak. Emellé még azt tudnám javasolni, hogy amikor csak lehet, aludj egyet. Ha a pici elalszik, feküdj te is le és próbálj aludni, soakt segít, ha nem vagy annyira hulllafáradt. A párszor fél óra-óra alvás nap közben is sokat számít, egyrésut a hormonáltállás miatt, a szülés fáradalmai miatt meg az új helyzet miatt kimerült vagy, másrészt meg kell szokni a babát meg a gondozást, szóval minden perc, amit pihensz, segít.

Ha te nyugodtabb, kipihentebb leszel, akkor lelazulsz és ettöl a baba is nyugodtabb lesz, könnyebben elalszik és mindkettötöknek csak jót tesz.

Meg nem akarj "perfekt" anyuka lenni, nem helyezd magad nyomás alá, ha lazábban állsz hozzá, sokkal könnyebb lesz.

Hidd el, a te picidnek te vagy a tökéletes anyuka, nem kell semmit stresszelni magad emiatt.

2020. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Adj magadnak időt. Alapból nagy változás egy gyerek, sok stresszel jár, erre meg még rájön ez a vírus is. Nem vagy könnyű helyzetben, de amit írtak a többiek is, amikor tudsz pihenj, relaxálj. A fáradtság sokszor ront a helyzeten.

Esetleg gyerkócös barátnőkkel vagy a védőnővel nem tudsz telefonon beszélni? Lehet ők is meg tudnának kicsit nyugtatni.

2020. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne olvass babás fórumokat! Majd ráér később is.

Nézz sorozatot.

Ne érdekeljen ki mit ír vagy mond erről. Kevésbé ártalmas a tv zaja, mint egy depis anya.

Olvass könyvet. Akár hangosan a babádnak.

Ha van lehetőségetek vegyél csepphintát. Én bevackoltam magam a gyerekkel és hintáztunk. Meglepően élveztem.

2020. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

De hát még csak egy hetes. Ha nem alszik el, akkor nem álmos. Még nem vagytok összeszokva.

Valószínűleg nincs szülés utáni depressziód, az egy nagyon súlyos kórkép, ne akarj olyat. Simán csak bizonytalan vagy. Próbáld lazábban kezelni a helyzetet, figyeld a gyerek igényeit, próbáld értelmezni a viselkedését. Még csak most ismerkedtek össze. Mindenki összeomlik néha ebben az időszakban, ez ilyen, hiába képzeli el az ember bármilyennek, nem olyan. Kitartás.

2020. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 15 hónapos de még mindig nem sokkal jobb, mint az elején, csak annyi, hogy már nem sírok 2 percenként, de ugyanolyan rosszul érzem magam..
2020. ápr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Baby blues.... olvass utána.

Nekem mindkét szülés után 2 hétig volt, rengeteget sírtam, sokszor a semmin vagy ostobaságokon. Pl. 20 percig zokogtam, hogy nincs a hűtőben margarin, holott előtte 9 hónapig egy grammot sem ettem. Vagy álltam az éppen nyűgös kisbabámmal az ablak előtt, bambultam ki és csak úgy s semmiből jöttek a könnyek.... aztán elmúlt ez a 2 hét és azóta minden rendben, pedig nem egyszerű az élet egy 2 évessel és egy 8 hetessel így járvány idején játszótér és nagyszülők nélkül.

2020. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Oké, hogy relakxáljak meg ilyenek ezt is tenném, meg azt is értem, hogy ne altatgassam órákon át, de akkor mit csináljak haggyam, hogy 2 órán keresztül ordítson, amíg sorozatot nézek a másik szobába? Apukája nagyon sokat dolgozik és ebben a helyzetben nem is mondhatom Neki, hogy ne dolgozzon annyit, mert örülünk, hogy van még munka ebbe a helyzetben.
2020. ápr. 8. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!