Van ehhez joga?

Figyelt kérdés
Otthon lakom,sajnos már csak édesanyám él. Az utóbbi időben meg romlott a kapcsolatunk. Sokat iszik antidepreszánsokat szed,xanax rivotril stb, pontosan nem tudom. Nincs jövedelme ,nem kap segélyt sem és nem dolgozik. Próbálom élni az életem de mindenbe bele szól. Azt mondta kizár a hazból ha nem adok pénzt. Én be szoktam vásárolni főzök mosok takarítok,önellátó vagyok. Rengeteg mindent vettem idén ,új hűtő gáztűzhely bojler. Van joga ezt meg tenni? És mit tegyek ha ki zár a lakásból? Már meg tette egyszer,akkor rendőrt hívtam,ők nem intézkedtek,én rúgtam be az ajtót úgy hogy ott voltak. Nem tudom mit tegyek.

2023. okt. 27. 13:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Övé a ház/lakás?
2023. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
Ha övé a ház vagy haszonélvezete van rajta, akkor igen.
2023. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

Költözz el! Ha a tárgyakat tudod pl. blokkokkal igazolni, köteles odaadni, ha nem, feljelentheted. Mivel ezek bőven garanciális dolgok, biztos megőriztél minden papírt.


"Már meg tette egyszer,akkor rendőrt hívtam,ők nem intézkedtek,én rúgtam be az ajtót úgy hogy ott voltak"


De, intézkedtek, mégpedig úgy és annyit, amennyit törvény szerint megtehetnek. Nekik nincs joguk ilyen esetben betörni az ajtót. Akkor tehetik, ha odabent valaki életveszélyben van, akkor is általában a tűzoltókkal töretik be, ők csak a helyszínt biztosítják.

2023. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%

Joga van. Ha az övé a ház.

Az emberi része a problémás. Miért vagy ott, ha ennyire nem szeretitek egymást? Miért nem költözöl el? Ő menthetetlen, ezt biztosan tudom. Csak saját magát tudja megmenteni. Ha akarja.

Mit remélsz a válaszoktól? Őszintén kérdezem. Nagyon sajnálom a helyzetet, de mit gondolsz, mi változik a válaszoktól?

2023. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
Jogról kérdezel, de a jogi helyzetet véletlenül sem tisztázod.
2023. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs jövedelme, miből veszi a piát és a gyógyszereket?


Meg a kaját.. És ki fizeti a számlákat?


Mert akkor nem hiszem, hogy kirúg.

2023. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%

A kérdésedből kimaradtak fontos információk, aminek hiányában nem lehet jó választ adni.


Hány éves vagy?

Nappali tagozaton tanulsz?

Kié a ház a tulajdoni lap szerint, illetve van-e anyukádnak haszonélvezeti joga?

2023. okt. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

De miből veszi a gyógyszereket, piát ha semmilyen jövedelme nincs?

De, ha tényleg te tartod el, akkor ha kizár a házból ki tartja majd el?

Ha te dolgozol és van rendszeres jövedelmed akkor minél előbb el kéne menned onnan és akkor majd rájön, hogy éhen döglik nélküled!

2023. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el! Hogy lehet így élni?
2023. okt. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen szulo aztan ne csodalkozzon, ha a szulotartasra, miutan ezt a cardot is elovette, mert az ilyen elo fogja venni, erdemtelenne valik am! Mert mar boven kimeritte ugyanis ezt. ;-)
2023. okt. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!