Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet reagálni ilyen...

Mit lehet reagálni ilyen esetben? Lehet egyáltalán ehhez szólni valamit?

Figyelt kérdés
Van két nővérem, akik ikrek és hát, mondhatni jó testvérek, de számomra bizarr módon. 29 évesek, de mai napig mindent együtt csinálnak, ami nem lenne baj, de szerintem már átlépik az egészséges határokat és számomra ez kicsit aggasztó. Mindketten rossz, bántalmazó kapcsolatban élnek, de az egyikük teherbe esett, és a másik, aki épp hazaköltözött a pasijától, amikor ezt megtudta egyből visszacuccolt és gyorsan ő is teherbe esett. Nem is titkolja, hogy csak azért, mert a másik tesónknak gyereke lesz és mindenkinek mondogatja, hogy "hát, ikrek vagyunk egy ilyen csodát együtt kell megélnünk". Ugyanezt csinálták 6 éve, de a meglévő gyerekeiknek sem jó a helyzet, ahogy élnek, már előre sajnálom az úton lévő babákat. A szüleink pedig örülnek, hogy ők legalább mindig ott lesznek egymásnak, mint az ikrek (mármint a nővéreim gyerekei). Mások meg tőlem kérdezgetik, hogy mit szólok ehhez? Mert annyira buták, hogy fűnek-fának elmesélik, hogy hát ők mennyire szomorúak, hogy így is lesz 4 hónap korkülönbség a kicsik közt (az unokahúgaim közt egy hónap van, még azon is probélmáztak). Hiába a családom és igazából ebben nőttem fel nekem annyira abnormális, hogy ők nem is a párjaikkal (mivel a kapcsolatuk romokban van) terveztek gyereket, hanem szinte egymással, és így is tervezik felnevelni őket, hogy ők együtt a gonosz világ ellen. 🤦‍♀️ Ha valaki megkérdezi, hogy mit szólok ehhez mindig ég a pofám, mert az igazat mégsem mondhatom, hogy szégyellem őket, de valójában így van. Velük már szinte alig beszélek, mert unom, hogy panaszkodnak, mert iszik a pasijuk vagy éppen nevelő célzattal felpofozza (emiatt költözött haza nyáron az egyikük), aztán meg posztolják facebookon a vidám dupla családos fotokat. Szerintetek hogyan kellene ebből teljesen kimaradnom? Az a baj, hogy az unokahúgaimat és a születendő kicsiket is nagyon szeretem, emiatt nem akarom teljesen megszakítani a kapcsolatot velük, de közben meg egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a nagy semmire (mert persze pénz sincs) vállalnak bizarr közös családot.
2020. dec. 7. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Tedd túl magad rajta. Az ő dolguk, feleslegesen akadsz fent ezen az egészen.
2020. dec. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Hirtelen megszaporodtak itt a testvérek magánéletében vájkáló tesók kérdései...
2020. dec. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez nem semmi. Egy pszichológus tanulónak milyen remek szakdolgozat-téma lenne! Megértem, hogy zavar téged, hiszen mégiscsak a testvéreid, és egy ilyen berögződés miatt teszik akár tönkre az életüket. Amúgy gyakran gondolkoztam már ezen, hogy ikrek miként élik meg az olyan dolgokat, amikor mondjuk az egyik először bepasizik, a másiknak meg még nincs. Vagy a házasság, gyerek téma ugyanez. Vajon akinek később jönnek ezek, úgy érzi, hogy le van maradva a "versenyben"? Hiszen mindent együtt csináltak gyerekkoruktól, milyen már az, ha az egyiknek évekkel később születik gyereke például. Nem irigylem a helyzetet, bár még neked a legkönnyebb ez. Próbáld meg elfogadni az ő álláspontjukat, ha ők így szerették volna.
2020. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2# Ez azert egy realisabb kerdes mint a tanar hugicas.

Nem, ez nem normalis kerdezo. De hat az o eletuk, semmi kozod vegulis hozza, meg minek erdekeljen egyaltalan? Ne edd rajta magad. Ugy baxxak tonkre a sajat eletuk ahogy akarjak. A te eleted nem fugg toluk.

2020. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Mégis mit kéne reagálni? Ha ők verik a fejüket a falba, az ne neked fájjon. Az ilyen indíttatásból születő gyerekeket sajnálom, mert közel sem biztos, hogy a megfelelő módon lesznek nevelve. De ne legyen igazam.

Én voltam az egyetlen csak, aki fennakadt azon, hogy a kérdező szereti a még meg sem született unokahúgot/öccsöt? Hogy lehet szeretni valamit, ami meg se született?...

2020. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem jópofiznék senki előtt, ha kérdeznek.

Egyébként ez a story nagyon durva, ha igaz.

2020. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha nem mondanának el minden ismerősnek mindent magukról, hogy pl.mennyire rossz egyébként a kapcsolatuk akkor sem örülnék, de ennyire nem érdekelne.Így viszont mindenki nekem mondja, hogy ez mennyire elvont dolog meg, hogy sajnálják a babákat, és én nem igazán tudom mit mondhatnék erre.

#5 Nem tudom, lehet fura, de attól, hogy nem születtek még meg szeretet érzek irántuk..szerintem ez nem ritka.:)

2020. dec. 7. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp se szakítsd meg velük a kapcsolatod, mégiscsak a testvéreid, plusz mondod hogy már várod te is a piciket, remélhetőleg velük is jóban leszel.


Ha kérdezik mit gondolsz semlegest választ adnék a helyedben. "Hát, az ő dolguk, nem akarok beleszólni."


Abban viszont óvatosan megmondhatod a véleményed a nővéreidnek, hogy ne maradjanak benne bántalmazó kapcsolatban! Hogy félted őket, és a kicsiket is.

Egyik alkoholista, másik meg néha felpofozza a nővéred? Ezek nagyon nagy váló okok. Ilyen helyzetben nem lehet egy békés és biztonságos környezetet kialakítani, ami jó lenne a születendő piciknek. Ezt mindenképp megmondadnám nekik, hogy azt nézzék ami a gyerekeknek a legjobb, és szakítsanak/váljanak el.

2020. dec. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!