Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb a tapasztalatoto...

Melyik a jobb a tapasztalatotok alapján, a kizárólagos vagy a közös szülői felügyeleti jog, válás után?

Figyelt kérdés

Én az apuka vagyok, anyuka válik. Viszont én néhány házzal arébb költözöm. Mindketten dolgozunk, normál munkaidőben. Azt beszéltük, h nem szabunk meg kötelező láthatási időket, a gyerekek akkor jönnek, mennek, amikor akarnak, de azért lesznek "kötelező" programok is, amikor velem v anyukával mennek vhova.

A gyerkekenek van megtakarításuk is, amit én fizetek már több éve saját számlájukon. A gyerekekkel kapcs. kérdésekben nem volt régebben sem vita, sztem a jövőben sem lesz. De az anyukában nem bízom annyira, mint régen mert megváltozott.

Van vkinek tapasztalata, h melyik jog a célravezetőbb hosszú távon?



nov. 8. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Tökmindegy. A gyerekek úgyis megszívták szegények.
nov. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Barátnőmék a közös mellett döntöttek, pedig nem egy városban laktak. A gyerekek azt mondták, jobb így, viszont figyelni kell, mert ki tudják használni.

Jó neveltség ide vagy oda, amikor elkezdtek kamaszodni a fiúk, akkor visszaéltek a helyzettel. Anyunak azt mondták apunál lesznek és fordítva.

Közben meg ment a házibuli ezerrel a haveroknál.

nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kevered az elhelyezést a felügyeleti joggal. A felügyeleti jogot csak ritka esetekben vonják meg. Amiről írsz az a gyermekelhelyezés, hogy hol él életvitel szerűen a gyerek. Ez lehet váltott elhelyezés, vagy az egyik szülőnél, biztosítva a láthatást és kapcsolattartást.
nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Psycho ***** válasza:
100%

Szerintem a kizárólagos felülgyeleti jogot csak akkor érdemes gyakorolni, ha a másik fél konkrétan veszélyes a gyerekekre. Egy erősen abúzáló, erőszakos, traumatizáló, mérgező szülőnek nem való gyerek. Teljesen érthető, ha ilyenkor "elzárják" a gyerekeket előlük.


Minden más esetben a közös a jó megoldás. Az, hogy pontosan kinél, hogyan, mikor, mennyit, már megbeszélés tárgya - ebben nincs tökéletes válasz. Inkább csak az, hogy

1) a megállapodás legyen következetesen betartva

2) a szülők ne civakodjanak a gyerekek felett

3) a szülők ne akarják lejáratni a másik szülőt a gyerekek előtt.


Egy jól lemenedzselt válás sokkal jobb a gyerek pszichés jóléte és fejlődése szempontjából, mintha úgy nőne fel, hogy a szülők konkrétan csak lakótársak, akik állandóan veszekednek, és egymás felé mutatott szeretet mégcsak nyomokban sem tartalmaznak.

nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván apuka nem bízik anyukában a válás után.

Valóban van rá okod, a gyerekekre nézve is?

nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt kéne nézni hogy a gyerekek minél kevésbé szenvedjék ezt meg.
nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!