Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez érthető és...

Szerintetek ez érthető és jogos a részemről vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26/F vagyok. Sajnos úgy alakult, hogy az apám kiskoromban halt meg, és az anyám nevelt egyedül, aki azonban két éve szintén meghalt.


Anyámmal amikor gyerek voltam, az anyai nagymamám haláláig együttlaktunk az anyai nagymamámmal, aki finoman szólva nem volt egyszerű eset. Nagyon szerette az anyámat, ezt tudom, meg nyilván engem is, csak ez párosult egy kiállhatatlan természettel. Pl. előszeretettel vágta az anyám fejéhez meg az enyémhez is, hogy nélküle albérletről albérletre mennénk vagy a híd alá lakni. Emögött az állt, hogy a lakás megvásárlásához anyagi segítséget nyújtott az anyámnak (arányokat nem tudok, és már senkitől sem tudom megkérdezni) a nagyanyámnak meg ahszonélvezeti joga volt a lakáson. Anyám elég életében rettegett tőle, nekem azt mondta, hogy csodál engem, amiért én szembeszállok az "öreglánnyal" (anyámat idézem), és amire ő képtelen. Meg sokszor azt éreztem, hogy az anyja miatt nem akar hazajönni, mert a munkahelyén jobban érzi magát, mert ott nem szekálja az anyja. Ehhez képest anyám meglepően mélyen gyászolta a nagyanyámat a halála után.



Anyámnak végül csak három év jutott az anyja nélkül nyugalomban...


A nagyanyám anyámtól bocsátot kért a halála előtt, tőlem viszont nem, és őszintén, elég mély nyomot hagyott bennem a mérgező viselkedése (pl. a híd alá mehetnénk dolog).


A lényeg, hogy anyám és nagyanyám sírján a sírfeliratot újra kell csináltatnom, és elsősorban anyagi megfontolásból, de személyes okokból is (amiket fent leírtam) nagyon afelé hajlok, hogy csak anyám nevét vésetem rá.


18 évesen egy évig amúgy jártam pszichológushoz a nagyanyám halála után (anyám elküldött, mert én megmondtam, hogy nekem nem hiányzik, jobb így nyugalomban), de nem segített...


Köszönöm előre is a válaszokat.


nov. 18. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Őszintén szólva szerintem itt mindenkinek teljesen mindegy, hogy mit csinálsz. Szerintem senkit nem fog érdekelni. Ha a saját lelkiismeretedet akarod megnyugtatni, akkor vállalj felelősséget bármelyik opciót is választod. Elítélni senki nem fog, vagy ha igen, itt mindenki vadidegen és mindenki véleménye tök lényegtelen.
nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
A kedvenc sírfeliratom a dédapánké. Egyetlen szó : Édesapánk
nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Kérem vissza azt az 1 percet az életemből, amit ennek az értelmetlen storynak az elolvasásával és feldolgozásával töltöttem. Mi mondjuk meg, h anyád sírjára mit írj? Sztem kevés volt neked az az 1 év pszichológus.
nov. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha így érzed, így érzed, nyugodtan tegyék így.
nov. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
*tegyél
nov. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy halottnak már mindegy, hogy ott van-e a neve egy darab kövön, szóval ez csak a te lelkednek számít.

Nincs is más élő rokonuk?

Mert akkor főleg úgy lesz jó, ahogy TE jól fogod érezni magad később (vagy legalábbis kevésbé rosszul).

Példáu ha azért tetted fel a kérdést, mert a döntésed kicsit kicsinyesnek érzed te magad, vagy a sértettség szól belőled, és úgy érzed, hogy később megbánnád, akkor legyen ott a nagyi neve is.

De ha úgy érzed, hogy a mamád igenis mérgezően viselkedett veled, sok negatív dolgot tett ellened és anyukád ellen, és az igazságérzeted azt diktálja, hogy csak anyukádat véseted a sírkőre, akkor cselekedj így, ha ettől fog megnyugodni a lelked.

Én nem érzem úgy, hogy ebben a kérdésben kompetensek lennénk, ráadásul te írod ki a kérdés, csak a te szemszögedből ismerhetjük az öreglányt.

Tehát olyannak festheted le, hogy a te döntésednek megfelelő választ kapj, így igazából nincs is értelme a kérdésnek 🙂

nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%
Kár volt vitázni.
nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
En megleptem ezt (És egy percig sem bántam meg). Igaz, bár van elő rokon, de szerintem akkor se találna meg a sírt, ha az élete múlna rajta. Ha van, aki kijár hozza, neccesebb, mert akkor gondolni kell az ő érzelmeire is.
nov. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Kicsinyes bosszúnak tartom és hazugság is. Az tény, hogy a mamád is oda van eltemetve. Nem szereted őt, értem. Mégis részben ő vett fedelet a fejed fölé. Minimum írd ki a nevét, hogy majd megtalálja, aki keresi (akár a temető gondnokság), és anyukád neve alá írj idézetet. Így megkülönbözteted, de nem ferdíted el az igazságot.
nov. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Aha, tehát segített hogy te és az anyád(aki önerejéből képtelen volt ingatlant vásárolni de szülni azt kellett) ne kerüljön az utcára, és te még szemétkedsz vele?


Van egy jó hírem: Egy fokkal se vagy jobb, mint nagyannyád..sőt.

nov. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!