Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kétszer keresztelni. Megoldható?

Kétszer keresztelni. Megoldható?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a véleményetekre...

Van egy 5 éves kislányom. 4 hónapos korába megkereszteltük,de csak keresztapja van,mert nem találtam megfelelő hölgyet keresztanyának. Katólikus templomba kereszteltük. Azóta megismertem egy lányt 3 éve a legjobb barátnőm,úgy érzem ő megfelelne keresztanyának. Szerintetek meg lehetne még egyszer keresztelni a gyereket,mondjuk református templomba?


Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 20. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Keresztséget csak egyszer lehet felvenni.

Mint ahogy templomban esküdni is egyszer lehet, meg egyszer elsőáldozni, bérmálni.

2010. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 P.Pityu válasza:
100%
Ez aztán igazán vicces kérdés!!
2010. okt. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ismerősömék kétszer házasodtak templomba,akármilyen hihetetlen...
2010. okt. 20. 17:01
 4/12 A kérdező kommentje:
Miért vicces?
2010. okt. 20. 17:01
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Észnél vagy? Egyszer már megkereszteltétek azt a gyermeket és megígértétek, hogy keresztény módon nevelitek. Erre református templomban akarod megkeresztelni, ahol ráadásul a keresztség nem is rendes szentség?


Az, hogy ki tartotta a keresztvíz alá, a lényegen nem változtat. Nekem van egy keresztfiam, de még csak keresztanyja van (szerény személyemben). Ha összeházasodok valakivel, akkor a férjem lesz majd az ő keresztapja annak ellenére, hogy a kereszteltek anyakönyvében csak az én nevem szerepel.


Tehát nem kell újra megkeresztelni a gyermeket (nem is lehetne), hanem egyszerűen nevezzétek ki keresztanyának azt a lányt, aki a barátnőd. Kérd meg, rendezzetek egy kis vacsorát vagy valamit, hogy kellő ünnepélyességet kölcsönözzetek a bejelentésnek. A kislányodnak is el lehet magyarázni, hogy ő a keresztanyukád mostantól. Esetleg valami kis névadásos szertartást is bele lehet helyezni, amit ti találtatok ki.

2010. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy házasodni házasodhat az ember kétszer, sőt háromszor is templomban (feltéve ha az első férje meghalt)
2010. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
17:04 Tetszik a válaszod... Sztem így is lesz ez nem igazán jutott eszembe... Köszönöm szépen! Így lesz a legjobb. Köszönöm! :):):)
2010. okt. 20. 17:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Az hűségeskü, vagy fogadalom megerősítése lehetett. Katolikus kétszer nem házasodhat templomban. Keresztséget is egyszer lehet felvenni - de attól, hogy hivatalosan nem a keresztanyja a gyereknek, ti még tarthatjátok annak.
2010. okt. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne annak hívni, aztán ha eljön a bérmálás ideje legyen a bérmakeresztanyja
2010. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2010. okt. 20. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!