Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldható, lehetséges a...

Megoldható, lehetséges a kettő együtt?

Figyelt kérdés
A kisfiam apja nem akar gyermektartást fizetni, ez ügyben intézkedem majd a bíróságon a jövő héten. Látni sem akarja, nem érdekli. Szeretném ha az én nevemen lenne. Gyerektartás kérése megy úgy ha én közbe a nevemre veszem a kisfiam?
2011. aug. 19. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
ha az apa lemond a gyerekről, akkor gyerektartást sem követelhetsz tőle
2011. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A te nevedre átírathatod,de a gyerektartás nem fog menni.Ha nem kíváncsi rá,akkor nem is fog fizetni ez az egyik,a másik meg az ,hogy törvény van rá,amennyiben a gyerektartást fizető fél nem láthatja/látogatja a gyereket,nem köteles gyerektartást fizetni.(Egyébként nem értelek,miért szültél ilyen férfinek/ilyen helyzetbe gyereket?!És én ilyen férfinak nem is tenném oda a gyerekem,ha tőle van,akkor sem,és a pénze sem kéne,később,mikor már felnő a gyerek,és kérdezné,hol van apu,elmondanám neki mi történt,és rábíznám,hogy akar e még tőle valamit,vagy ha esetleg felbukkanna az apa magától,akkor eldöntené,hogy akar e tőle valamit.)
2011. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogyha lemond az apa a gyerekről nem kérhetsz tőle gyermektartást?! Ez nem egy vállalom, nem vállalom kérdés, minden gyermeket jogok illetik meg, ami pl. a normális életkörülmények megteremtésére vonatkozik, ha bizonyított, hogy ő a vérszerinti apuka, akkor is kell fizetnie, ha nem vállalja a gyereket!!! Első hozzászóló légyszíves nézz utána, mielőtt tanácsot adsz...Attól, mert megváltozik a gyermek neve (családneve) ugyanolyan jogok illetik, míg az apja nevén volt.
2011. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanilyen apám van! Az összes ilyen r*hadna meg....semmirekellő sz*rházi mind elnézést a csúnya hozzászólásért de az ilyenek nagyon felhúznak...megcsinálni volt esze de az hogy vállalja a következményeket??:S
2011. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ketten vállaltuk 4 éve a gyereket, miután 1 éve elváltunk, azóta nem érdekli. Attól, h nem látja a gyereket még fizetnie kell, van olyan ismerősöm aki nem is ismeri az apját, mégis kap az anyja gyerektartást.
2011. aug. 19. 22:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval, ha átveszem a nevemre, attól még kérhető a gyermektartás, hiszen a vérszerinti apa Ő? És ez számít akkor, ugye?! :)
2011. aug. 19. 22:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól még, mert a gyerek NEVÉRŐL lemondd, fizetnie kell!

Olyan nincs, hogy magáról a gyerekről mondd le! Hogyan lenne az, hogy 3 évig ő volt az apja, eztán meg nem? Ha az apuka beleegyezik, a nevedre veheted, a gyerektartás miatt meg perelj!

2011. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21:29-es vagyok a második válaszoló: Az tényleg igaz,hogy hogyha tegyük fel olyan helyzet van hogy anya apa elváltak a gyerek anyával marad de megutálta az apját és az apa eddig fizette a gyerektartást de a gyerek most már nem jár hozzá,így nem köteles fizetni a gyerektartást.Viszont bíróságon kitalálhat olyant,hogy csináltassanak apasági tesztet,hogy övé e a gyerek,ha nem menne bele mivel bizonyítod stb,ezek b.unkó dolgok,de ez az igazság,az én szüleim is elváltak,és tudom mi a helyzet elválás meg gyerektartás ügyben!
2011. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha eddig az Ő nevén volt, az nem számít?
2011. aug. 19. 23:37
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenesetre nem hiszem, hogy kivonná a gyermektartás kötelezettsége alól az apát, csak azért mert nem az ő nevén van! :)
2011. aug. 19. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!