Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem -és most nem túlzok!...

A nővérem -és most nem túlzok! - egy AGYRÉM! Alig bírom vele! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nővérem másfél évvel idősebb nálam. Én most tizennégy, ő 15 és fél.

Ő:

Mindene a divat, az ékszerek, pénz; a jegyei 1-2-3; hihetetlenül BEKÉPZELT és olyan BUNKÓ, hogy olyat még a Föld nem hordott a hátán!

Egy ideig együtt jártunk suliba(amíg alsós voltam), ő ott egy évfolyammal fölöttem járt. Engem eléggé kiutáltak az osztálytársaim, mert duci voltam és jótanuló. Közben ő rágalmazott a saját osztálytársainak, ki tudja miért. Hogy reggelente kirángatom az ágyból(!), idegbajos vagyok, meg ilyenek. (Megjegyzem, Ő IGENIS járt már pszichológusnál)Az ötödik évemet már kisgimnáziumban kezdtem, remekül beilleszkedtem, sok barátom van, az izomzatom a kamaszkor kezdetével átalakult, v mi, nem vagyok kövér, hál isten.

De azóta is folyton az orrom alá dörgöli, hogy dagadt vagyok,(156cm/54kg)(belőle lógnak a hurkák, minimum annyira, mint belőlem)meg hogy nincsenek barátaim, satöbbi. Ja, meg hogy gyík vagyok(stréber)-merthogy a jegyeim továbbra is nagyon jók.

Úgy érzem, teljesebb lenne nélküle az életem.

Mindennap veszekszünk, anya mindig kiáll amellett, akinek igaza van:mellettem. Minden ok nélkül belémköt, leszól, bunkózik, meg még sorolhatnám. Mert unatkozik, asszem.

Volt, hogy addig tartotta a lábát a küszöbömön, hogy ne tudjam becsukni az ajtóm, amíg fel nem forgathatta a szobámat a szemhéjfestéke után. Olyanokat mond rám, amik tul.képpen pont, hogy rá igazak, rám egyeltalán nem, vagy alig.

Mindig teljesen lefáradok tőle, volt, hogy annyira kiborultam, hogy szó szerint remegtek a lábaim alattam, attól féltem, hogy összeesek.

Mit csináljak vele?? Hogy tudnám kivédeni az állandó piszkálódását? Van valami módszer, amivel jobban tudok a fontosabb dolgokra koncentrálni, ami segítene figyelmen kívül hagynom őt? (apukánk nincsen, hozzá nem tudnék menni)


2009. jan. 3. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

normál tini testvéri viszony. semmi különös nincs a kapcsolatotkban. ne foglakozz vele, majd egy 10 év múlva nem így lesz.


én 28 éves vagyok. a bátyám 4 évvel idösebb, és soha nem voltunk jóba. ö volt az áldott jó gyerek mindenki szerint. ö utált engem mindig is. csúfolt mert nem voltam vékony (kövér sem, de ö mindig vékony volt) idegesített míg hiszti rohamot nem kaptam, és ilyenkor anyukámék engem csesztek le miért kell már megint hisztiznem. a sors keze egy nagyon kedves sogornöt hozott nekem, akivel barátnök lettünk, és mióta a sógornöm 10 éve betette hozzánk a lábát megbékéltünk egymással. most már szeretö testvérek vagyunk, akármi is lenne mindig is szeretném a bátyám. ha akkor nem egy normális csaja lesz hanem valaki akivel én nem jövök ki, akkor örökre utáltuk volna egymást.


szóval ne aggóidj, most csak ne törödj vele, késöbb minden jobb lesz. egyet ne felejts ö testvéred akármilyen is.

2009. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda ***** válasza:
100%

Két dolog jutto eszembe ahogy olvastalak:


-egyik,hogy milyen nagy csoda ilyen zűrzavaros gyerek évek után,hogy mennyire össze tudnak később tartani a testvérek és számítani egymásra.


-másik egy közhely : a veszekedéshez két ember kell-ha teszem azt mondjuk én nem akarok veled veszekedni,te pedig igen---akkor te ha megszakadsz is,én akkor sem fogok.


Érted? Emelkedj fölé!

Ha ezt magadévá tudod tenni,amit írtam,még mulatságosnak is fogod találni a nagy tesód, ahogy méreggombócként teszi-veszi magát.

2009. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a bátyámat úgy tudom elviselni, hogy amikor neki állna piszkálódni, egyszerűen hátat fordítok neki, és ott hagyom. Ha meg fizikailag piszkálódik, szal ha kitámasztja az ajtót, akkor rá kell lépni a lábára, vagy ha nem akar az útból elmenni, akkor megpróbálod kikerülni, ha nem hagyja magát, akkor arréb lököd, de úgy h majnem elessen. Lehetőleg ne a lépcsőn le.

Egyébként akiket ismerek és van testvére, ott mindennapos a piszkálódás egymás között.

Ha neki áll arról fecsegni hogy hogynézelki, akkor mond ezt a szemébe: Csak azért mondod, hogy a saját hibáidról eltereld a figyelmet.

Ezután meg hagyd ott. Akkor beszélj vele, ha ő is normálisan szól hozzád, amíg szemétkedve szólít meg, addig ne figyelj rá, mintha ott se lenne.

2009. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most ezt írta fel az iwiwre:(...) majd később a suliban elmesélem anya és a tesóm beteges beszólásait...elcseszik az életemet...

Jó, ez engem a legkevésbé sem izgat!!! Sőt!!! Örülök, hogy ilyen jól szórakozik rajtam!

De anya? Neki ez hogy eshet? Hogy a lánya ilyeneket irogat róla az összes ismerőe előtt?

Nem tudtok vmi olcsó vagy ingyenes vagy mittoménmilye, szóval elérhető helyet Győrben, ahol tanulhatnék egymagam vagy csak félrevonulhatnék? Nem szeretek itthon lenni...:S

Persze, bármilyen más tanácsnak is örülök és köszönöm az eddigi kommenteket! Remélem, ez az idő hamar el fog telni a felnőttkorig...

Azt még nem említettem, hogy a tesóm nagyon drága. Mindent megkap, mégis mindig többet akar! Ruhák, ékszerek, smink. Alig múlt 15 és minden reggel hajlakkot tesz a hajára...

2009. jan. 4. 16:26
 5/5 anonim ***** válasza:
te csak magaddal törődj,tanulj,majd lesz munkád,családod, ember leszel,a tesód addigra egy elhasznált kiégett ribi lesz.
2010. júl. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!