Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Mennyire kell félni" a...

"Mennyire kell félni" a lakásokba becsöngető hajléktalanoktól? A nővérem összeveszett 1-el, és félek.

Figyelt kérdés
Ma délután (sötétedés után) becsöngetett egy nő. Én mentem ki (20/L), mert nem tudtam ki lehet. Mondta hogy hajléktalan és adjak neki egy kis pénzt. Mondtam hogy sajnos nincs. Oké, tovább ment. Erre ahogy elmondtam idebent hogy ki volt, a nővérem felpattant, és kiment a nő után, hogy takarodjon el innen, meg ne lássa őt mégegyszer, ez nem olyan környék ahol szerencsével tud majd járni. Erre összeszólalkozott a nővel, és elment aztán innen. Azóta úgy be vagyok sz*rva, mert félek vissza fognak jönni majd bosszút állni, vagy a kutyát megmérgezik mert ez a h*lye nem bírta befogni a száját...Az utca végén meg egy pasas volt vele, szóval nem egyedül volt.
2011. okt. 30. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell velük foglalkozni! Ha visszajönnek, hívj rendőrt vagy menjetek ki és kergessétek el őket! Elképesztőnek és felháborítónak tartom, hogy már a lakásokba is becsöngetnek kéregetni! Milyen világot élünk?
2011. okt. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg már ilyeneken is agyalok, hogy égett idebent a villany, a függöny meg nem volt behúzva. Ez a család mániája, hogy "elfelejtik" behúzni, és közben meg nagyon be lehet látni a szobákba. És gondolom látták azt ők is hogy mi van bent. (Csak a könyves szekrényt + a könyveket, meg a csillárt, meg a bútorokat de akkor is). Meg nem is csengettek be mindenhova, csak szinte minden 3. 4. házba...Áhhh olyan ideges vagyok emiatt. :/
2011. okt. 30. 19:13
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell félni tőlük mert a szerencsétlen nő csak pár forintot szeretett volna,és biztos vagyok benne hogy sokkal jobban szégyellte magát mint te amikor nemet mondtál neki( ezzel nincs is gond,hiszen ha nincs akkor nem adsz és kész)De a nővérednek sem kellett volna ilyen idétlenül viselkednie.Bőven elég lett volna az,hogy te normálisan nemet mondtál,és elköszöntettek egymástól..Minek ment ki a nővéred??Büszke magára vagy mi??
2011. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó!


Ha nem adsz a hajléktalanoknak pénzt, cigit, ha kérnek, a nagy többség elküld a kurv@ @nyádba! És ez az általános!

2011. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy büszke, mert úgy összevesztem vele emiatt hogy órák óta nem szól hozzám. De én is így vagyok vele, hogy minek kellett kimennie....Meg már pár házzal odébb járt a nő, és mikor kiment a nővérem, meglátta őt a nő, és elkezdett neki kiabálni a nő hogy "Mit akarsz? Minek jöttél ki?" Azután szólalkoztak össze, és a nő egy elemlámpával rávilágított. Belevilágított a tesóm szemébe, és akkor meg már azt kiabálta hogy "Ne világítson a szemembe, fejezze be, menjen innen". Mondjuk azért tényleg erős volt, hogy a kertekbe elemlámpával bevilágított...
2011. okt. 30. 19:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem anyukám mesélte hogy pár éve mikor a bevásárlókocsit elkérték tőle a tescoban, akkor azt mondta a hajléktalan hogy pénz kellene. Mondta anyum hogy azt nem ad, de van friss zsemle nála. (akkor vett vagy 10-15 db-ot) adott volna neki párat, de az meg elküldte őt a fenébe hogy mit képzel, neki nem kell zsemle, pénz kell....
2011. okt. 30. 19:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Bár ritkán láttam hajléktalant zseblámpával kéregetni. Érdemes lett volna rendőrt hívni.

2011. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát de kihívom a rendőröket azért mert becsöngetett? Lehet ki sem jöttek volna...


De tényleg így jobban belegondolva olyan erős volt a lámpája hogy több méternyire elvilágított. 1. Valahonnan csak szerezte 2. Feltölteni vagy elemet venni mégiscsak tudott bele 3 Minek világított be az udvarokra...


Egyébként 8 óra felé beszéltem egy utcabeli lánnyal és mondta hogy a nagyapja követte őket egy darabon, hogy mit akarnak (meg hogy megnézze az arcukat) és sok házba becsöngettek, de mikor a nagyapát észrevette a nő, vele is elkezdett kiabálni hogy mit akar és miért követi. Aztán az ő arcába is belevilágított, és a nagyapa mondta neki hogy ő az utcában a "megbízott figyelő" és ne jöjjenek ide mégegyszer. És elmentek.

2011. okt. 30. 22:36
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg én tényleg ettől az elkergetéstől nagyon félek...(Nevetséges hogy a saját házamban félnem kell, de tényleg ilyen sz*r világban élünk) mert mi van ha visszajönnek azért mert felbosszantottuk őket....
2011. okt. 30. 22:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem azért kell kihívni a rendőröket, mert becsengettek, hanem azért, mert gyanús emberek zseblámpával ólálkodnak a lakások körül és zseblámpával vizslatják az udvarokat.


Így, hogy ketten is jól megnézték őket, tuti nem fognak visszamenni. Ne aggódj.

2011. okt. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!