Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Borzasztó beszélgető partnerek...

Borzasztó beszélgető partnerek a családtagjaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos most karácsonykor gyűlt össze a 4 fős családunk, a bátyámmal már évek óta nem lakunk otthon.

Azt kellett felismernem, hogy nem lehet beszélgetni velük.

Vacsora közben kezdek valamit mesélni, majd egyszer csak tesóm fennakad valami részleten, hogy idétlen neve van egy haveromnak, jaj ő az a barom aki múltkor ezt meg azt csinálta (majd a törtenemet félbeszakítva elkezd valamit mesélni.)

Van egy nigériai haverom, akit megemítettem, majd apu félveszakít elmesélni a nigériai utazását.

Batyám ha nem tud 4 pecig érvényesülni, miközben mesélek hangosan beleköt, hogy utalmas vagyok, térjek a lényegre, stb.

Egyszerűen megőrülök néha.

Aztán ha rászólok, hogy amúgy a mondandóm közepében vagyok, megpróbálja előadni, hogy csak vicc volt, csak szivatni akart, vagy felsikít és pofákat vág. Pedig nem autista vagy ilyesmi, csak szimplán ez a “humorérzéke”

Ha épp nem mesél senki, kérdezek tesómtol valamit, majd bámul ki a fejéből és mond valami teljesen mást (pedig figyelt, hallotta, mert odafurdult, rámnézett és nem mond semmit.)

22/f



dec. 27. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Kb. semmibe nem néznek téged. Szeressük egymást ugye, mert karácsony van, közben meg így viselkednek. Ne menj jövőre.
dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Viseld el karácsonykor, máskor meg nem kell odamenni. Nem mindegyik ember intelligens. De a félbeszakított történetedet nyugodtan befejezheted az apád közbeszólása után is.
dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Semmibe nem néznek, ez egyértelmű.

Velem anyós csinálta ezt, amíg szóba álltam vele.

Én a helyedben oda többet nem mennék, nem szeretnek ezek téged.

dec. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha amúgy nem laktok otthon és tudod milyenek, akkor most mi a francnak mentél oda? Folyamatosan semmibe vesznek, nem tisztelnek, le se tojnak. Kell ez neked?
dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Ugyan ez van nálunk is sajnos, ha meg ki merem ezt mondani, vagy megmondom a véleményemet, akkor meg én vagyok a fekete bárány . Nincs mit tenni sajnos, mérlegelni kell hogy hanyagolja az ember velük a találkozást, vagy ünnepekkor valahogy túlél.

24/L

dec. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
kerülni kell őket.
dec. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
56%
Szerintem ne szívd annyira mellre, az én családom is ilyen idegesítő volt, hasonlóan nehéz beszélgetőpartnerek (de egymással is). Nem rosszindulatból voltak idétlenek, hanem csak egyszerűen nem jutott el az agyukig hogy valami nem oké. Most már megöregedtek velem együtt mindannyian, már elviselhetőbbek a családi asztalnál, szerintem te se sértődj meg túlzottan rájuk, legfeljebb majd említsd meg hogy legközelebb figyeljenek már oda és ne vágjanak a szavadba mert rosszul esett. Főleg hogy egyszer majd esetleg megnősülés után feleségestül jönnél, bár ezt talán jobb elkerülni a békesség kedvéért :)
dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!