Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más sem tud őszintén beszélget...

Más sem tud őszintén beszélgetni a családtagjaival?

Figyelt kérdés

Régebben a közeli családtagjaimmal sok problémánk volt, amit nekem még ma sem sikerült feldolgoznom.

A veszekedések során én 90%-ban csak nyeltem, mivel nagyon kerülöm a konfliktust.

Szeretném velük megosztani az érzéseimet, gondolataimat, azokat amiket a mai napig elfojtok magamban, hogy megértsenek.

Próbáltam kezdeményezni, de sokszor nem értenek meg, ezért félreviszik a beszélgetést, vagy pedig egyből felkapják a vizet, mondván "én is tudnék sírni", és ők keményebb dolgokon mentek keresztül.

Nagyon figyelek a kommunikációra, nem úgy megyek oda hozzájuk hogy kiprovokáljak egy beszélgetést, hanem nyugodtan szeretnék megbeszélni mindent, de bárhogy kezdek neki, egyből védekeznek, pedig nem is "támadok".


Tud valaki valamilyen módszert, hogyan kommunikálhatnék így velük? Esetleg más is van ilyen helyzetben?


2021. szept. 17. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Vannak olyan dolgok amít értelmetlen megbeszélni.Mert a családban részrehajlók nem tudnak elfogulatlanul gondolkozni.Máshol a pénz az isten.Nincs értelme eröltetni magadat gyötörni.Minek? Bár nem írtál konkrétat a problémáról.
2021. szept. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
A jelenlegi emberiség rendkívül primitív, képtelen a gondolkodásra és kommunikációra. Ez van. Ha ez nyugtat, 95%-ban ez van, mindenhol, minden családban. Tenni nem tudsz, akik elcseszettek, nagyon kevés esély van rá, hogy elkezdjenek emberhez méltóan gondolkodni, viselkedni. Keress értelmes egyedeket, akikkel megoszthatod gondolataidat - bár ez sem lesz egyszerű, nagyon kevés ilyen lehet.
2021. szept. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
Emberiség primitív... azért az sem épp az ellenkezőjére vall, hogy ilyen egyszerűen véleményt tud valaki alkotni 8 milliárd ember tetemes részéről.
2021. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!