Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki,hogy élné ezt meg?

Ki,hogy élné ezt meg?

Figyelt kérdés

12éve költöztem fel Pestre, a tesóm otthon él a párjával a szuleimnél!

Igazából élösködnek rajtuk.

Igazából évek óta úgy érzem, mintha már nem tartoznék a családhoz, vagyis a rokonságomhoz, velem nem beszélnek, sögornömmel van amelyik rokonommal napi szinten.

Ha haza megyek mindent sógornőm irányít.. kicsit elnyomva érzem magam :(

Most lagzit akar, Ö találta ki, és mint mindig az van amit sógornöm kitalál, de nekem nincs sok kedvem menni, hisz idegennek érzem magam a saját családomban.

Valaki élt már át hasonló érzést?


jan. 1. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Ők ott élnek. Élik a maguk életét.


Te távol élsz, ezért a mindennapjaikból kiestél.


Nyilván jobban számíthatnak a szüleid a sógornődre. Ez nem irányítás.


Féltékeny vagy?!

jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom ,hogy féltékeny vagyok, csak rosszul esik, hisz attól ,hogy elköltöztem még létezem!

Ha beteg vagyok, anyumon kívűl senki nem érdeklődik, ha tesóm vagy a párja akkor mindneki!

És hát ez nem túl jó érzés..

jan. 1. 19:58
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

A sajat lagzijat hadd szervezze mar meg az ember, mar ne haragudj :D

Mit gondolsz, engedelyt kellett volna kerni toled? Ha nem akarsz, nem mesz, nem kotelezo.


A tobbi persze jogos, kirekesztve erzed magad. Megesik, sajnalom.

Orulj neki, hogy te elmentel onnan,

jobban jartal, ha nem birjatok egymast.

jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem olyasmi ez amibe bele kéne szólni.
jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Velem hasonló volt, bár nálunk azért kerültek a szüleimmel élő tesómék a többi rokonnál elsőbbségbe, mert tesóm terhes lett.

Apa utálta, hogy ott laknak, anya is inkább csak nem akarta azt, hogy a híd alá menjenek, de ő se volt ezért oda, így én nekik nem szűntem meg létezni, sokszor jöttek fel hozzám Pestre csak ők ketten, hogy ne legyenek tesómékkal.

De a rokonságnak megszűntem, a diplomaosztóm utáni vacsira pl elhívtam a Keresztanyám (ugyanaz a keresztanyánk tesómmal), szintén Pesten lakik, nem lett volna neki nagy dolog eljönni, de nem jött, nem is indokolta. Nagybátyámék meg mindent összevásároltak tesómnak, hogy jajaj jön a baba, legyen meg mindenük, de pl használtan kocsit is vettek nekik, nagyon durván túlzásba estek.

Mivel anyáék ugyanúgy voltak velem, mint előtte, a többi maximum bosszantott, de nem vettem sértésnek. Azt viszont igen, mikor nekem is lett gyerekem, nem érdekelt senkit a tágabb családból, de komolyan. Ha hazamentünk anyáékhoz, és átjött valamelyik rokon, megnézték, de különösebben senkit se érdekelt, tesómék gyerekét meg nyalták falták. 8 év után költöztek el tesómék, utána is átjártak hozzájuk rokonok, de úgy, hogy kiírta tesóm Facebookra, hogy betört az egyik ajtajukon az üveg, valaki nem csinálná-e meg nekik ingyen? Nagybátyám meg ment, vette az üveget, vállalta a berakást, ilyenek. Az én gyerekemre meg ránézett, mikor betoltam a babakocsit az udvarra, a nevét se kérdezte.


Szóval ja, részben értem, mit érzel.

jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hozzám senki nem jön Pestre, senki nem nyitja rám az ajtót!

Sögornömnek meg mindenki ugrál!!

Köszönöm ,hogy leírtad és megértesz!

És ahogy egyre idösödök egyre jobban fáj, hogy velem nincs a szuleimnek minőségi ideje, tesomékkal meg ugye együtt élnek és a rokonok is inkább rájuk kíváncsiak! :/

jan. 1. 20:54
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Mirank se nyitja az ajtot senki, sem a ferjem csaladja, se az enyem. Azt elvarjak, hogy mi menjunk meg telefonalgassunk. Apos is el tud utazni a fiahoz meg az unokaihoz 300 km-re a 90+os mamaval, hozzank 15 km-re nem. Az en szuleim is el tudnanak jonni, van mar autojuk meg jogsi is.

Mostmar ugy vagyok vele, ne is jojjon ide senki. Nyar vegen szulok, az biztos hogy a parhetes csecsemot nem fogom utaztatni, aki latni akarja majd eljon, de addig alljak fellabon.

jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen nálunk is van autó és jogsi is, sőt telekocsival is tudnának jönni ,de semmi!

És magamban keresem a hibát.hogy miért???

Én miért nem vagyok olyan fontos mint a másik oldal??

jan. 1. 23:50
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen megértem én is a helyzeted.

Az apai rokonság tőlünk 300+ km-re lakik (illetve lakott, nagyszüleim már meghaltak). Semmilyen formában nem érdeklődtek utánam, de ők sérelmezték, hogy gyerekként miért nem telefonálok. Egy pár nyarat kénytelen voltam náluk tölteni, de kb. ingyen munkaerőként tekintették rám (vidéken mindenkinek van földje, nyáron azzal foglalkoznak), a rokonság többi részénél gyakorlatilag vadidegenként éreztem magam (és úgy is bántak velem).

Anyám apjával egy városban élünk, nagymamám születésem előtt meghalt, nagyapám pedig újraházasodott. Onnantól kezdve ő és annak a rokonsága az atyaúristen. Valamennyi kapcsolatunk azért volt vele, de nagyon minimális, az

jan. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
*az is többnyire arról szólt, hogy névnapon meg születésnapon körbe kellett rajongani. Én egyszer sem kaptam tőle semmit, még annyit sem, hogy felköszöntött volna, bezzeg az új feleség unokáját tömte ajándékkal. Egy pár éve teljesen megszakította velünk a kapcsolatot (az apropó az volt, hogy milliókkal megkárosította a két gyerekét, aztán még neki állt feljebb, végül rossz néven vette, hogy ezek után beperelték), így legalább a kötelező seggnyalásra már nem kell járnunk.
jan. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!