Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akinek mobil klímája van,...

Akinek mobil klímája van, ki-hogy oldotta meg a cső kivezetését?

Figyelt kérdés
2022. jún. 20. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nemcsak a forró levegő kivezetését kell megoldani, hanem a kondenzvíz folyamatos elvezetését is biztosítani kell. A nyaralónkban a padlásszintre felvezető lépcső mellett van egy kis ablak. Szerkesztettem bele a nyílást teljesen lezáró farostlemez betétet, abból kivágtam egy kört és ott megy ki a gégecső a forró levegővel. Egy kisebb lyukon meg kitolom a kondenzvíz csövét. Nincs jelentősége, hogy légmentes legyen a betét illeszkedése a keretbe, mivel a készülék amúgy is szív be levegőt a kompresszor hűtéséhez a belső térből (és ezt nyomja aztán kifelé forró formában), oda meg így a réseken át beáramlik a külső levegő. Ha az adott helyiségben mégis szükség van fényre, akkor a betét egy részét lehet üvegezni ill. átlátszó műanyag lapból elkészíteni.
2022. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van, fóliával vagy barkácsolt kerettel le kell zárni a nyílás többi részét. Ennyi.
2022. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kell neki egy légbeömlő nyílás is a ház másik részére, ha nagyon alaposan szigetelt házad van. Nálunk a kéményből szívta vissza a levegőt és emiatt kátrányszag volt a házban.
2022. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Szüleimnél házi barkács... Apuka szépen vágott a régi fajta, duplaszárnyas ablak üvegébe kerek nyílást, amin ki tudják vezetni. Ezt télen valamivel betömködik (igen, pont úgy néz ki, mint ahogy elképzelitek 🤮). Vízhez meg vödör a gép alá. Rohadt igénytelen látvány, de többé-kevésbé működik.
2022. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2022. jún. 21. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:

A plexis megoldással az a baj, hogy a redőnyt le kell hozzá engedni, tehát sötét lesz a szobában, valamint a teljesen kitárt ablak útban lesz és a kinti zajok is bejönnek.

Nekem egy sima 15 centis lyuk van a klíma mögött, amit így teljesen falig tudok tolni. Van hozzá egy szabott hungarocell darab, amivel télen ledugózzuk, a homlokzaton pedig egy gravitációs zsalu a huzat ellen.

Csak annyit kell csinálni, hogy a kerekein elgurítjuk egyik szobából a másikba, ahol épp kell. 1 perc átrakni.

2022. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A redőnyös tényleg nem rossz, azokkal a hátrányokkal amit az előző is leírt. Ha neked ez így oké, akkor pár ezressel meg 1 óra barkácsolással csinálsz te is egy ilyen plexit.
2022. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egy új használaton kívűli kéménybe vezettem be a meleglevegőt.

A víznek meg van benne kb 5 literes tartály.

2022. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!