Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretettel ajándékozom, de...

Szeretettel ajándékozom, de mindig én érzem magam rosszul a végén, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Komolyan már nem fogok senkinek energiát belefektetni, nem ez az első. Mindig alig várom, hogy örömet okozzak akinek épp adom, és elméletben jó is, a gyakorlatban meg valahogy sokszor félre megy valami.


Figyeljetek, 1-2 Példa:

1) Most anyámat akartam hálából egy 1 napos wellness szallodas-termál fürdős ajándékkal meglepni, hogy pihenjenek. Mivel nem húsz forint, azért foglalás előtt elmondtam, és kérdeztem örülnének e neki, mert mondták hogy mennének termálba valamikor). Ezért a termál fürdő szállójába foglaltam a belépőkkel.

Most kérdeztem milyen volt, kihasználtak e a mai napot is, mert a mai napra érvényes a fürdő belépő attól hogy eljönnek: anyám válasza, hogy kevés volt a medence (mi régen voltunk itt és jól éreztük magunkat párommal..), meg reggel benézték a kicheckolast nem tudtak utána visszamenni vagy nem értettem, és nem akartak vizes ruhában mászkálni.. ezért csak eljöttek még délelőtt, pedig az árban a teljes maj napi belépő is ott volt.


2. Anyám mondjuk tényleg fura tud lenni, korábban masszazsra vittem el, mert fájt mindig itt-ott: konkrétan végigdumálta a masszőrrel, ami még nem is baj. De mikor kérdeztem vagy párom is milyen volt, nem is erről beszélt hogy jó volt, hanem a masszőr életéről hogy ez az amaz van vele képzeljük el… mondom ok.


3) ez esett eddig a legrosszabbul:

Férjemnek szerveztem le szulinapjara meglepetés összeröffenést, italozást a barátaival. Ez sem csak úgy, hanem mivel nekem már szervezett be ilyeneket, tudtam hogy ő is örülne neki. Ami így is volt. Mégis szar lett a fele az estének. Szeretünk mind társasozni, így egy ilyen helye szerveztem, tortát is.

Na mint kiderült, szombat este csak kb tízen évesek voltak, a pia vizezett, a kiszolgálás lassú és nem a toppon.. Ja a 2 legjobb, hoyg szóltam előre lehet e torta: válasz igen. Előbb el is hoztam nekik. De azt már a 2 kislány a pultnál nem közölte, hogy nincs semmi tányér vagy villa stb hozzá..

Mindennek a teteje, hogy párom egyik haverja konkrétan VÉGIGKADFOGTA és nyígta az egészet amíg át nem mentünk máshova, folyamatosan beszólogatott hogy kevés a hely (mert pl közben hívtak meg plusz embereket amiről nekem nem szóltak!!… Folyton beszólt, hogy lassú a kiszolgálás, nem jönnek (tényleg gáz volt sajnos), meg miért nincs drágább bor. Akkor amit párom kimért italt mindenkinek, és koccintottunk együtt, arra is bepofázott hogy ilyet iszunk stb.. minden beszólása szarul esett, mivel én szerveztem az egészet…

ok, szar volt a hely, de honnan tudhattam előre? Már el is bőgtem magam, mondjuk párom legalább orult a szándéknak, senki nem szervezett neki eddig ilyesmit, csak jó szar volt a hely.


Annyira unom már, hogy barmennyire tűnik valami jó ötletnek, még ha örülne is neki, valahogy úgysem sikerül nekem ezt jól csinálni. Nincs is kedvem már nagyobb ajándékokat asdni senkinek, mert ezek miatt komolyan én érzem Magam szarul, hogy nem okoz örömet, vagy ennyire balul sül el.

Nekem ez nem megy, pedig tényleg örömet akarnék okozni vele, de csak én leszek tőle csalódott..



jan. 15. 15:48
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

9 (és 10) de pont ezt csináltam. A hely a kategóriájában szépen nézett ki, személyesen is bementem előtte. Direkt ráis kérdeztem a tortára is, nyilván nem így állítottam be este oda…. 🤦‍♀️🤦‍♀️


Ez nemrég nyitott, egy másikban ugyanennél pedig voltunk is páran már együtt 1-2 éve, és jól éreztük magunkat!


Tehát még egyszer, papíron minden kalappolt volna.. próbáltam mindent körbejárni, de nem tudtam mindenre gondolni.


10 utolsó mondatod nem is tudom értelmezni ennek fejében, de azt sem honnan jött ez neked, ne haragudj!

jan. 15. 16:39
 12/41 A kérdező kommentje:
Mindegy, szervezni nem fogok soha többet senkinek semmit, azt elismerem, hogy ez nem megy nekem.
jan. 15. 16:43
 13/41 anonim ***** válasza:
85%

Elöfordul néha hogy a hely mégse olyan..a mi városunkban is van olyan hrly ahol ha rákeresel 4,6 csillagos az értekelése, viszont jópár hozzászólás van ami osztja hogy mekkora b.nkó volt velük a személyzet..szóval még ha utána is jár valaki sajnos be lehet fürödni. A mi esküvőnkre sikerült egy tök jó ettérmet kifognunk, jó áron. Legközelrbb 1 év múlva mentünk, ehetetlrn volt a kaja..azóta változott a tulaj, csak senki nem tudta..

Anyádék külön kategória. Ne haragudj de én ezt ismerem, és tipikusan csak mondogatják mit akarnak de nem gondolják komolyan. Anyamek hasonloak, csak nem kerult pénzembe. Mondtam hogy én milyeb edzésre járok, jaj hát ha az ő vár9sába lenne menne szívesen, de hát nincs..na kerestem egy személyi edzőt akinek van felszerelese. Megbeszéltem az árat minden, gondoltam egy havi edzest ajandekba adok. De a veglegesités előtt csak elmondtam anyamnak. Na tudod mi lett ebbol..semmi. Vagy mondtuk hogy megyunk nyaralni. Jaj ők is jönnének. Mondom persze, ugyse voltunk együtt nyaralni soha. Elmentunk, erre basszus a szallodabol 1!!! óra hosszára jöttrk ki naponta. A többiben bennt üldögéltek. Persze utolsó nap stintén 1 óra alatt keszült egy csomó fotó a facebookra..szájkarate az egész.

jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy a hely nem olyan, vagy nem tetszett valami annyira, szerintem nem gond, van ilyen. Egyrészt nem tudni előre, másrészt ha nekem tetszik sem biztos, hogy a másiknak fog. Nem vagyunk egyformák. Ilyeneket nem veszek a lelkemre, de anyuék kétszer is eljátszották, hogy az amúgy nem olyan olcsó (élmény) ajándékot nem használták ki határidőig, így gyakorlatilag ablakon kidobott pénz volt. Úgy vagyok vele, hogy oké, ha nem jutnak el, van ilyen, de akkor szóljanak és elmegyünk mondjuk mi helyettük. Hát nem, mindig csak húzták, halasztották, majd egyszercsak lejárt. Állításuk szerint tetszett nekik az ajándék, csak sosem volt rá idő. Oké. A második után elhatároztam, hogy soha többé nem kapnak ilyesmit. Azóta csak apróságokat ajándékozunk és sajnos 90%-ban nem élményt.
jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyádéknak valami tárgyi ajándékot adj legközelebb, ha pedig a párodnak szervezel, az kettőtökről szóljon, akkor nem mehet félre, pl magatoknak wellness, színház, mozi, stb.
jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

"De azt már a 2 kislány a pultnál nem közölte, hogy nincs semmi tányér vagy villa stb hozzá.."


Hát ennél a résznél szerintem te nem voltál elég körültekintő. Mivel italozásról beszélsz, nyilván olyan szórakozóhelyre mentetek, ahol árulnak piát minden mennyiségben, meg rágót és sós mogyorót. Valószínűleg a pultosokban fel sem merült, hogy te tőlük várod a tányért meg az evőeszközt - hiszen nem árulnak semmit, amihez nekik kellene legyen ilyesmi. Mi ilyenkor szoktunk beballagni a legközelebbi Spar-ba, műanyag tányér és villa beszerzése céljából.

Azt viszont nem tudom, a haver neked kaffogott-e a hely miatt, vagy csak magadra vetted, mert a te ötleted volt, hogy oda menjetek? Tudom, hogy nehéz nem magadra venni, de felesleges, csak te leszel ideges tőle, a kaffogó nem. Mondjuk a következő bulira nem biztos, hogy hívnám ezt a havert...

jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
54%

"Úgy tűnik, te nem azért ajándékozol, hogy másnak örömet okozz, hanem, azért, hogy te elégedett legyél magaddal."


Azt jelenti, amit. Nem az a lényeg, hogy a másik örüljön neki, hanem hogy te elmondása magadnak, a gyerek másnak, hogy milyen ügyes aranyos nagylány vagy, te milyen jó ajándékot adtál és milyen xar a másik, hogy nem örül neki.

jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
84%

Mind a három példádban hisztis vagy.


Oké, anyudék eljöttek már délelőtt. De legalább elmentek, most mit vagy kiakadva?

Oké, anyud a masszázsos srácról beszélt, nem az elvégzett munkájáról...ééééés?

Harmadik, tényleg car volt a hely, volt ott egy kötsög nagyhangú haver is. Éssss? Haza kellett volna küldeni. Aztán te meg elsírtad magad ami még kellementlenebbé tette a helyzetet.


Kicsit szerintem neked kellene lelkileg helyretenni magad, mert ezek csak hisztik, feleslegesen eszed az ideget.

jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Sokan csak szóban akarnak utazni, beszélnek róla, fantáziálnak, de a gyakorlatban a szomszéd faluig se mennek el étterembe, nemhogy wellness hétvégére az ország másik felére vagy kötelező heti edzésre. Nekem úgy tűnik, csak szerinted jó ajándék, de a célszemélyek valójában nem ennek örülnének.

Ha te szeretsz kimozdulni, utazni, akkor csináld a pároddal és az erre vevő barátaiddal, de ne vedd komolyan a rokonok minden ilyen megszólalását.

jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

A sok emberes események lebonyolítása a szervező számára szinte mindig szívás, mondig van valami, ami félresikerülhet, vagy valaki rosszkedvű stb. Ilyet csak akkor érdemes szervezni, ha nem idegesíted magad ezeken. Akkor működhet zökkenőmentesen, ha ezer éve összeszokott társaság a szokott helyükön jön össze, de ti ezen a bulin nem túl jól ismertétek egymást, meg a helyet se, így voltak buktatók. Ajándéknak én ilyet nem szerveznék.


A masszázsos problémat én se értem, anyukádat jobban érdekelte, amit mondtak neki, mint a masszázs, ezzel nincs semmi baj.

jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!