Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretettel ajándékozom, de...

Szeretettel ajándékozom, de mindig én érzem magam rosszul a végén, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Komolyan már nem fogok senkinek energiát belefektetni, nem ez az első. Mindig alig várom, hogy örömet okozzak akinek épp adom, és elméletben jó is, a gyakorlatban meg valahogy sokszor félre megy valami.


Figyeljetek, 1-2 Példa:

1) Most anyámat akartam hálából egy 1 napos wellness szallodas-termál fürdős ajándékkal meglepni, hogy pihenjenek. Mivel nem húsz forint, azért foglalás előtt elmondtam, és kérdeztem örülnének e neki, mert mondták hogy mennének termálba valamikor). Ezért a termál fürdő szállójába foglaltam a belépőkkel.

Most kérdeztem milyen volt, kihasználtak e a mai napot is, mert a mai napra érvényes a fürdő belépő attól hogy eljönnek: anyám válasza, hogy kevés volt a medence (mi régen voltunk itt és jól éreztük magunkat párommal..), meg reggel benézték a kicheckolast nem tudtak utána visszamenni vagy nem értettem, és nem akartak vizes ruhában mászkálni.. ezért csak eljöttek még délelőtt, pedig az árban a teljes maj napi belépő is ott volt.


2. Anyám mondjuk tényleg fura tud lenni, korábban masszazsra vittem el, mert fájt mindig itt-ott: konkrétan végigdumálta a masszőrrel, ami még nem is baj. De mikor kérdeztem vagy párom is milyen volt, nem is erről beszélt hogy jó volt, hanem a masszőr életéről hogy ez az amaz van vele képzeljük el… mondom ok.


3) ez esett eddig a legrosszabbul:

Férjemnek szerveztem le szulinapjara meglepetés összeröffenést, italozást a barátaival. Ez sem csak úgy, hanem mivel nekem már szervezett be ilyeneket, tudtam hogy ő is örülne neki. Ami így is volt. Mégis szar lett a fele az estének. Szeretünk mind társasozni, így egy ilyen helye szerveztem, tortát is.

Na mint kiderült, szombat este csak kb tízen évesek voltak, a pia vizezett, a kiszolgálás lassú és nem a toppon.. Ja a 2 legjobb, hoyg szóltam előre lehet e torta: válasz igen. Előbb el is hoztam nekik. De azt már a 2 kislány a pultnál nem közölte, hogy nincs semmi tányér vagy villa stb hozzá..

Mindennek a teteje, hogy párom egyik haverja konkrétan VÉGIGKADFOGTA és nyígta az egészet amíg át nem mentünk máshova, folyamatosan beszólogatott hogy kevés a hely (mert pl közben hívtak meg plusz embereket amiről nekem nem szóltak!!… Folyton beszólt, hogy lassú a kiszolgálás, nem jönnek (tényleg gáz volt sajnos), meg miért nincs drágább bor. Akkor amit párom kimért italt mindenkinek, és koccintottunk együtt, arra is bepofázott hogy ilyet iszunk stb.. minden beszólása szarul esett, mivel én szerveztem az egészet…

ok, szar volt a hely, de honnan tudhattam előre? Már el is bőgtem magam, mondjuk párom legalább orult a szándéknak, senki nem szervezett neki eddig ilyesmit, csak jó szar volt a hely.


Annyira unom már, hogy barmennyire tűnik valami jó ötletnek, még ha örülne is neki, valahogy úgysem sikerül nekem ezt jól csinálni. Nincs is kedvem már nagyobb ajándékokat asdni senkinek, mert ezek miatt komolyan én érzem Magam szarul, hogy nem okoz örömet, vagy ennyire balul sül el.

Nekem ez nem megy, pedig tényleg örömet akarnék okozni vele, de csak én leszek tőle csalódott..



jan. 15. 15:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%

"Nincs is kedvem már nagyobb ajándékokat asdni senkinek"

Akkor ne adj.

Probléma megoldva.

jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
95%

Doboz bonbont ajándékozz és akkor így jártak.

Nem tudják értékelni a jelek szerint.

jan. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Tanulság: Ne csinálj ilyet többet. Ne foglalj anyádéknak welness kiruccanást meg ne rendezz a párodnak ilyen szülinapi bulit, már az hogy olvastam amit a haverja csinált meg beszólogatott már ettől felment a vérnyomásom, hát még ha ismerném.

Egyszerű, tényleg ne adj senkinek semmit ez esetben és nem leszel csalódott.

Nem vagy köteles, senki sem kötelez téged ezekre. Hagyd abba az ilyen dolgok szervezését.

jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Férjed mit mondott a bulira? Attól még, hogy nem úgy sikerült ahogy gondoltad, biztos értékelte.
jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

A legszomorúbb, hogy épp ezért kérdeztem rá anyámnál előre, hogy örülnének-e neki, mert sokat dolgoztak mostanában, és tudom, hogy fürdőbe egyszer el akartak volna menni, szerettem volna akkor már egy éjszakás szállással is kedveskedni, mert anyagilag most tudtam ilyet tenni es nekik nem fért volna bele.


Mindegy. Én kiskoromtól kezdve örülök kb mindennek, kb ovisként a kapott melegítőmmel, meg világító a cipőmmel is “dicsekedtem” a szemben ülő néninek a buszon is, nem kellettek nagy dolgok sem.

A szulinapi vitte a prímet, igen..


Így lesz, én is erre jutottam, soha hasonlót senkinek többet nem csinálok/adok. max ha specifikusan megmondja valaki mit szeretne, nekem egyszerűen nem megy ez.

jan. 15. 16:10
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen aktív élményajándék nagyon sok részletében félremehet, mivel többen vesznek részt benne. Ott hibáztál, hogy nem kalkuláltad bele a hiba faktorokat. Alapesetben jól hangzik, de sajnos ritkán alakul tényleg jól. Inkább hanyagold az ilyen meglepetést és adj olyat, ami ugyanúgy örömet okoz, de nem függ mások kedvétől vagy közreműködésétől. Például éttermi meghívás nagy faxni nélkül, vagy kipróbált helyre szóló utalvány (ha tudod, hogy járnak bizonyos szabaduló szobába vagy sportklubba, akkor oda fizesd be őket). Nem kell mindig valami újjal előrukkolni, mert az lesz, minta az utolsó példádban.
jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
4 látta rajtam, hogy a haverja miatt a bőgés határán vagyok. Kihívott, elmondtam személyesen mi bánt, ő meg hogy ne hülyéskedjek, senki nem csinált neki ilyet soha, és nagyon jól esett neki. A hely tényleg rossz volt, de utána máshol folytattuk, az “megmentette” a dolgot, mert ott már jól éreztük magunkat.
jan. 15. 16:13
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
#7 Na látod, ez a lényeg 😊
jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%

Anyukádékat nem értem, lehet, hogy ők értettek félre valamit.

A szülinapos esetnél viszont te is lehettél volna körültekintőbb.

Eleve szokás ilyenkor megbeszélni a személyzettel, hogy szülinapozni szeretnétek, bevihettek-e tortát stb. és akkor eleve nem lesz az, hogy kiderül, még tányér és evőezköz sincs. Amúgy sem jó ötlet "ismeretlen" helyre szervezni ilyesmit, inkább egy jól beváltba.

jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk azt, hogy milyen q hely előre lehet tudni, hiszen épeszű ember megnezi, utána kérdez, sőt, oylan helyre szervezi, amit ismer.


Úgy tűnik, te nem azért ajándékozol, hogy másnak örömet okozz, hanem, azért, hogy te elégedett legyél magaddal.

jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!