Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretettel ajándékozom, de...

Szeretettel ajándékozom, de mindig én érzem magam rosszul a végén, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Komolyan már nem fogok senkinek energiát belefektetni, nem ez az első. Mindig alig várom, hogy örömet okozzak akinek épp adom, és elméletben jó is, a gyakorlatban meg valahogy sokszor félre megy valami.


Figyeljetek, 1-2 Példa:

1) Most anyámat akartam hálából egy 1 napos wellness szallodas-termál fürdős ajándékkal meglepni, hogy pihenjenek. Mivel nem húsz forint, azért foglalás előtt elmondtam, és kérdeztem örülnének e neki, mert mondták hogy mennének termálba valamikor). Ezért a termál fürdő szállójába foglaltam a belépőkkel.

Most kérdeztem milyen volt, kihasználtak e a mai napot is, mert a mai napra érvényes a fürdő belépő attól hogy eljönnek: anyám válasza, hogy kevés volt a medence (mi régen voltunk itt és jól éreztük magunkat párommal..), meg reggel benézték a kicheckolast nem tudtak utána visszamenni vagy nem értettem, és nem akartak vizes ruhában mászkálni.. ezért csak eljöttek még délelőtt, pedig az árban a teljes maj napi belépő is ott volt.


2. Anyám mondjuk tényleg fura tud lenni, korábban masszazsra vittem el, mert fájt mindig itt-ott: konkrétan végigdumálta a masszőrrel, ami még nem is baj. De mikor kérdeztem vagy párom is milyen volt, nem is erről beszélt hogy jó volt, hanem a masszőr életéről hogy ez az amaz van vele képzeljük el… mondom ok.


3) ez esett eddig a legrosszabbul:

Férjemnek szerveztem le szulinapjara meglepetés összeröffenést, italozást a barátaival. Ez sem csak úgy, hanem mivel nekem már szervezett be ilyeneket, tudtam hogy ő is örülne neki. Ami így is volt. Mégis szar lett a fele az estének. Szeretünk mind társasozni, így egy ilyen helye szerveztem, tortát is.

Na mint kiderült, szombat este csak kb tízen évesek voltak, a pia vizezett, a kiszolgálás lassú és nem a toppon.. Ja a 2 legjobb, hoyg szóltam előre lehet e torta: válasz igen. Előbb el is hoztam nekik. De azt már a 2 kislány a pultnál nem közölte, hogy nincs semmi tányér vagy villa stb hozzá..

Mindennek a teteje, hogy párom egyik haverja konkrétan VÉGIGKADFOGTA és nyígta az egészet amíg át nem mentünk máshova, folyamatosan beszólogatott hogy kevés a hely (mert pl közben hívtak meg plusz embereket amiről nekem nem szóltak!!… Folyton beszólt, hogy lassú a kiszolgálás, nem jönnek (tényleg gáz volt sajnos), meg miért nincs drágább bor. Akkor amit párom kimért italt mindenkinek, és koccintottunk együtt, arra is bepofázott hogy ilyet iszunk stb.. minden beszólása szarul esett, mivel én szerveztem az egészet…

ok, szar volt a hely, de honnan tudhattam előre? Már el is bőgtem magam, mondjuk párom legalább orult a szándéknak, senki nem szervezett neki eddig ilyesmit, csak jó szar volt a hely.


Annyira unom már, hogy barmennyire tűnik valami jó ötletnek, még ha örülne is neki, valahogy úgysem sikerül nekem ezt jól csinálni. Nincs is kedvem már nagyobb ajándékokat asdni senkinek, mert ezek miatt komolyan én érzem Magam szarul, hogy nem okoz örömet, vagy ennyire balul sül el.

Nekem ez nem megy, pedig tényleg örömet akarnék okozni vele, de csak én leszek tőle csalódott..



jan. 15. 15:48
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs rá igény, akkor hanyagold ezeket, tök felesleges.


Ha szereted őket, fejezd ki másképp.


Én pl. utálom a meglepetéseket.

jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
87%

A meglepetésbulitól én konkrétan rosszul vagyok. Lehet, hogy a férjed is így van ezzel, ilyen a személyisége.


Ami az anyukádat illeti, ott két dolog jutott eszembe:

1. nem tudja kimutatni az örömét, ill. eleve nem tudja elentedni magát, szorongós-bogaras, a masszázs elől is inkább beszélgetésbe menekül, ill. fel se fogja, hogy mi a célja az egésznek.


Semmi gond, nem ilyesmit kell neki adni, ha adsz.


Ajándékozásnál ne olyasmit adj, aminek te örülnél a másik helyében, hanem aminek konkrétan a másik örülne, esetleg csak kis dolgokat.


Mellesleg lehet, hogy jobb lenne neki, ha együtt tornáznátok, megmutatnád neki, hogy mit hogyan kell csinálni, és rendszeresen csinálnátok valamit.


Inkább az együtt töltött minőségi időre hajts rá, és ne arra, hogy adj valamit, amivel lerázod, és oldani probálod az akármidet, hogy te adtál, és egálban vagytok, vagy bizonygatod magadnak, hogy te milyen jó vagy most.


Lehet, hogy egy együtt főzés neki többet jelentene, vagy egy ebédelés, vagy az, hogy lemosod az ablakát...

jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Jó szándèkú palimadár vagy. Hagyd abba az ilyen ajándèkozgatásr, csak magadat szivatod.
jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Köszi, vannak értelmes válaszok, azt is látom, mit fogok másképp csinálni. Talán túlzottan is magamra veszem ha nem úgy sül el, ez igaz.


Viszont 1-2-en írtátok: “Ajándékozásnál ne olyasmit adj, aminek te örülnél a másik helyében, hanem aminek konkrétan a másik örülne”

- pont, hogy ezért szomorít el! Nem letudni akarom ezeket, hanem olyat adok ilyenkor, amiket a másik szeret(ne).


Anyám példája: ő nem jut el ilyen helyekre, és fel is hozta, hogy mennének majd. Ebből indult, nem magamtól a semmiből… Ezen felül ha mindez nem lenne elég indok(?), hogy azt gondold, na akkor kedveskednék neki ez jó ajándék lesz, még tutira is mentem, és foglalás előtt konkrétan megkérdeztem, pontosan azt elkerülve, hogy olyat adjak ami nem jon be és mást szeretne. Konkrétan mondtam h szóljon, és kitalálunk mást. Megkérdezte a párját, ÉS azt mondta ÖRÜLTEK NEKI, várták!


Ebben az lehet amit írtak 1-2-en az élmény ajándékokról és a saját szülei példája is ismerős.. és igen, anyám szorongós és elég mulyák is..


A párom meg nagyon meghatódott a meglepi bulin, mikor felhoztam, orult neki végül,(és nem hazudott, láttam rajta, hogy jól esett neki!…) az első helyes negativkodás nem nyomta el a dolgot. Bennem maradt meg a dolog csak ennyire. még egyszer utoljára írom, nem vagyok érzelmi analfabéta, akkor nem rágódtam volna rajta. Ismerem őket… nem vagyok olyan hogy azt adjam ami nekem jó, és nem nekik.


Ahogy írták, ez benne van a pakliban szervezősdinél, meg hasonlóknál, és nekem tanulság az is, hogy szarjam le jobban a dolgokat, akár jól sült el, akar kevésbé. 👍

Másrészt élmény ajándékokkal sokkal óvatosabb leszek, inkább más vagy aprosag lesz nálam is és annyi.

jan. 15. 20:24
 25/41 A kérdező kommentje:
U.i egyébként én sem szeretem a meglepetéseket, sőt., viszont tudtam, hogy a páromnak meg jól esne, ezért csináltam neki. És ezt nem én gondolom így, hanem így volt. A kivitelezés lehetett volna ennél jobb, nekem is első szervezés volt életemben, ennyi a történet.
jan. 15. 20:32
 26/41 anonim ***** válasza:
54%

Sértődékeny vagy.

Itt is megsértődsz, egyáltalán nem sértő válaszokon.

Túlérzékeny vagy.

jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
26 Mint írtam, volt pár hasznos válasz számomra, és levontam a tanulságot. nem sértődtem meg,csak reflektáltam, az nem ugyanaz. A leszarom részt viszont tudom, hogy gyakorolnom kell. A te kommenteddel kezdem most. ;) :)
jan. 15. 21:01
 28/41 anonim ***** válasza:
86%

"Ja a 2 legjobb, hoyg szóltam előre lehet e torta: válasz igen. Előbb el is hoztam nekik. De azt már a 2 kislány a pultnál nem közölte, hogy nincs semmi tányér vagy villa stb hozzá.."


Mondjuk nem vagyok ebben jártas, de szerintem az, hogy lehet torta, csak azt jelentené számomra, hogy BEVIHETEM ODA az amúgy nem onnan származó ételt fogyasztásra, de nem ők biztosítanak hozzá tányért, villát.

jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
82%
Miért biztosítanának kintről bevitt bármihez, bármit?
jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, javítom!

Nem sértődékeny vagy, hanem lelkisérült.

jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!