Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez lenne a szemléletváltás?

Ez lenne a szemléletváltás?

Figyelt kérdés

Roviden osszefoglalva, ezelott minden mas volt mint ahogy most viszonyulok a dolgokhoz.

Vannak hataraim, amit nem engedek hogy atlepjenek masok. Nem osztom mar meg a legtobb privátabb dolgom az ismeroseimmel. Nincsen mar olyanom, hogy fel akarom magamra hivni a figyelmet a viselkedesemmel peldaul. Mar nem hordok eros sminket hogy ugymond masoknak megfeleljek. Sokkal megertobb, empatikusabb vagyok a csaladtagjaimmal(mamam, anyam, es papam tartozik a szuk csaladi korombe, veluk elek, es parommal hetvegente). Szoval felejuk is gyokeresen megvaltozott a hozzaallasom mindennel kapcsolatban, alkalmazkodobb, nyugodtabb, vitakerulobb, empatikusabb, kedvesebb, beszedesebb vagyok. Apamat peldaul mar kb teljesen kizartam, mert vele nem lehet kompromisszumot kotni es a gyereknevelest is elrontotta de ez most mas tema..Naprol napra egyre pozitivabban allok hozza mindenhez, minden apro dolognak tudok orulni. Egy naplemente, egy bogar, egy kisallat, egy szeles ejszaka..Magyaran szin koltozott az eletembe, es szinesebben, szebben latok mindent. Eddig mindenen ami nekem nem tetszett felhuztam magam, mostmar elengedem amit inkább el kell es l3szarom.

Lettek erzeseim, eddig konkretan 10 eves korom ota nem voltak, kikoptak. Ujra vannak. Ujra erzem a csaladom irant a szeretetem. Erzem a biztonsagot, a melegseget.

A zene is nagyon feldob, rengetegszer hallgatok zenet, ha megyek suliba, ha jovok haza, es itthon is

Eddig a depressziom miatt gyakran nem furodtem napokig, mostmar minden nap(tudom, tudom alap..) ha hazaerek, leul9k mamammal rengeteget beszelni, pakolaszunk egyutt, stb..ilyen mamas unokas dolgok:)

illetve mar nem keresem kenyszeresen a baratokat, hogy legyenek barataim. felfogtam, en zarkozottabb embertipus vagyok, nem kell annyi barat, nem kell barati kor, van 1 baratnom akivel suliba jarok busszal es ennyi

a parommal is sokkal megertobb vagyok, nem vitazunk mar annyit es a kapcsolatunk is javult. Sokkal engedekenyebb vsgyok vele is, es nem szallok ra teljesen:)

meg sokmindent tudnek irni biztos, de ide ez nem ferne el asszem:)

depresszios voltam ugy gondolom. Egy bizonyos 'trauma' hatasara valtozott meg gyokeresen a gondolkodasom

mas is tapasztalt mar ilyet?

ez pozitiv?


16L


jan. 18. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó úton haladsz.
jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a felnövés egy szakasza. Minden felnőtt elmondhatja magáról, hogy régen jobban meg akart felelni másoknak, olyasmik után tepert, amik igazán nem is kellenek neki, olyan akart lenni, ami nem is ő. Aztán lassan rájöttek, hogy mindez vagy nem fontos, vagy csak tévútra visz. Az empatikusabbá válás is a felnövés hozadéka. Miután megtapasztaltunk már pár dolgot, és nem azzal vagyunk elfoglalva, hogy csak a saját gondjainkban süppedjünk, jobban észrevesszük és megértjük másokét is.

Még 10 év múlva újabb gondolkodásmód-változásaidra csodálkozol majd rá, aztán még 10 év múlva megint, bár azok már általában kevésbé pálfordulás jellegűek, inkább finomhangolások.

Off, de nekem nem fér össze az, hogy napokig nem fürödtél, viszont arra gondot fordítottál, hogy felvakolj egy erős sminket.

jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdesz felnőni.
jan. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden változás, amitől jobban érzed magad - és másoknak nem ártasz vele - pozitív. Gondolom, észrevetted azt is, hogy a környezeted is másképpen viszonyul hozzád, és már nem csak legyintenek, mint a hisztis tinire.

Szerintem nagyon jól csinálod, csak így tovább.

jan. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%
Csillapodnak a hormonok, kezdesz kinőni a kamaszkorból. Kezd beérni a szüleid nevelése.
jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!