Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme így keresni a...

Van értelme így keresni a nekem jó pszichoterapeutát?

Figyelt kérdés

Régebben is jártam terápiára több éve. Az mondjuk nem működött.

Idén tavasszal is volt egy befuccsolt terápiám.

Most tegnap voltam valakinél, aki első alkalommal nem győzött meg, de még nem törnék pálcát felette.

Van-e értelme, annak, hogy elmenni valamikor harmadik terapeutához, és, ha ő rosszabb az előzőnél, akkor a második vagy az első ideihez elmenni. Vagy egy teljesen újat kellene inkább keresnem megint?

Mennyire fogadna egy terapeuta újra, ha már egyszer lecseréltem, vagy kipróbáltam helyette mást? Illetve a kliens részéről mennyire működhet ez?



2021. nov. 16. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha befuccsolt az első és a második, akkor minek akarsz egy esetleges "rossz" harmadik után visszamenni az előző kettőhöz? Ha jók lettek volna, akkor nem kerestél volna másik terapeutát... Ha visszamész, az felesleges pénz kidobás. Keress egy új terapeutát!
2021. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mondjuk, ha az akihez jó régen jártam egy 10/4-es volt számomra. A tavaszi egy 10/6-os, a mostani mondjuk egy 10/7-es.


Ha most elmegyek egy következőhöz, aki nem lesz számomra 10/8, vagy 10/9, vagy a vágyott 10/10, hanem csak egy 10/4-es lesz.


Akkor érdemes-e a 10/7-eshez visszamenni, mert eddig ő volt a legjobb. Vagy nézzek megint új embert, mert ő hátha jobb lesz 10/7-nél?


Mennyire szabad itt maximalistának lenni, és nagy elvárásokat támasztani a terapeuta felé. Mi van, ha számomra 10/7-es a maximum?

2021. nov. 16. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen elvárásaid vannak? Az rég nem jó, ha valaki úgy megy oda. Milyen neked a 10/10-es pszichológus? A kliens részéről annyi kell, hogy egy szimpatikus pszichológust válasszon, akiben meg tud bízni. A terápiára vonatkozó "elvárásai" legfeljebb hónappokkal később lehetnek, mivel legalább annyi idő kell, hogy az eredmények megmutatkozzanak.
2021. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!