Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim szerint még gyerek...

Szüleim szerint még gyerek vagyok. Hogyan változtathatnék a szemléletükön? 24/N

Figyelt kérdés

Még itthon lakom. Nem dolgozok. Csak diákmelók voltak, zsebpénz gyanánt. Nemsoká végzek az egyetemmel, amit az ottani albérlettel és mindennel együtt (államis voltam) ők finanszíroztak.

Tudom, hogy nagyon szerencsés vagyok és sok hálával tartozom nekik, de olyan ostoba érzésem van néha, mintha a véleményemet, a szabad döntési jogaimat is megvették volna tőlem.

Nyíltan gyerekként kezelnek, anya meg is mondta, hogy az ő szemében olyan 16 éves maradtam. Apa meg a hátam mögött 'a gyerek'-ként emleget. Van egy bátyám, ő 26, vele dettó ugyanígy bánnak, bár ő már elköltözött, jó állása van pár hónapja, de még mindig nem főz magára, a szennyesét minden hétvégén hazahozza stb. és a gyakorlati dolgokban eléggé esetlen, úgy viselkedik, mint mikor még egyetemista volt, nem mint egy dolgozó felnőtt.

Még mindig mi vagyunk a 'gyerekek' a családban, de én ezt már kezdem röhejesnek érezni, ami miatt meg bűntudatot érzek, hisz tudom, hogy még semmit nem raktam le az asztalra, ahhoz, hogy felnőttnek higgyem magam.



2014. aug. 15. 10:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem értem mi a bajod hogy másoknak gyerekként emleget? A bátyád pedig önállótlan ha nem tud kimosni magára. Ha te is ilyen vagy hogy főzni kell neked nem takarítasz nem intézed a dolgaidat egyedül akkor mit vársz?
2014. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor fog változni, ha önállósodsz. Külön költözöl, magadra mosol, főzöl. A te szüleid szemében valószínű ezt jelenti a felnőttség.
2014. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha annyira zavar, hogy gyereknek néznek, akkor ints nekik egy sziát! Nem is értem hogy tud zavarni, hogy gyereknek néznek, ha még tényleg az vagy. Magadról sem tudsz rendesen gondoskodni jelenleg, egy felnőttnek meg egyszerre kell egy egész családról. Na? Érzed a hatalmas különbséget?


Szakadj le a szüleidről anyagilag, költözz el, legyen egy jó munkád, ha valami van ne mindjárt hozzájuk rohanj és akkor ESETLEG elvárhatod tőlük, hogy minimálisan felnőttnek tekintsenek.

2014. aug. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem, miért baj. Szüleidnek te még 40 évesen is a gyerekük leszel, és ha hazalátogatsz, akkor újra gyerekként fognak kezelni valamennyire.

Majd ha már dolgozol, önálló leszel, akkor érezheted majd igazán magad felnőttnek.

De felnőttként is érezheted még magad gyereknek. És ez egyáltalán nem rossz :)

2014. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én 21 éves vagyok, otthon lakom még én is.

Már dolgozom 1 éve, kevés minimálbéremből adok is haza valamennyit, ami nem sok, de adok,

és mégis gyerekként kezelnek engem is szinte!


Akkor hogy is van ez?

2014. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy. Az én nagymamám meg volt róla győződve (állásban voltam már 6 éve), hogy csak akkor leszek felnőtt, amikor majd mindenről ugyanaz lesz a meggyőződésem, mint neki!

Erre kössél csomót!

2014. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy meg a szüleidnek meg a náluk idősebb embereknek 79 éves korodban is gyerek leszel.:)

Nem is értem, mit szeretnél ezen változtatni.

2014. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

A kettő nem ugyanaz. Mert egy szülő tényleg a gyerekének tekinti a gyerekét, ha az 60 éves is, ez egyértelmű, hiszen a gyereke. A szüleim most is (28 éves vagyok, de írhatnám ezt 20 év múlva is) mondják néha rám, hogy lányom, kislányom. Ebben nincs semmi.

Az más téma, ha emellett felnőtt emberként kezelik a gyereküket, vagy gyerekként. Az a nem mindegy.

Mivel fokozatosan váltam felnőtté, így a szüleim is fokozatosan kezdtek annak kezelni. Már 16 évesen sem kezeltek hülyegyerekként, később leérettségiztem, aztán dolgozni kezdtem, akkor már amolyan hazajáró felnőtt "lakótárs" voltam, akinek nem kell elszámolnia, hová megy és kivel, de igazán 21 évesen váltam valódi felnőtté a szemükben, akkor költöztem el tőlük.

2014. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudj, de te nem otthon laksz, hanem albérletben:) Az már önállóság, szóval nem olyan, mint aki 26 évesn is a saját szobájában lakik a szüleinél, akik takarítanak rá. Neked saját háztartásod lesz, csak nem a saját házadban (nekem pl. sosem lesz, így az albérletet tartjuk otthonunknak).


Mi az, hogy nem tettél le semmit? különköltöztél, egyetemre jársz, dolgozol. Mit kéne még letenni? venni egy hitelmentes 20 milliós lakást? vagy hogy kellene ezt érteni?:)


ti vagytok a gyerekek, mert mindig is a gyerekeik maradtok, anyukám 60 éves, az apukája 90, és még most is ő a gyereke, hiszen az...:)


27N

2014. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
8: Nem értem ezt a bánásmódmegváltozást, mit jelenthet. Engem 1 naposan és 1 évesen sem kezeltek hülyegyereknek, épp ellenkezőleg, és most is megosztjuk egymással, mikor, hova megyünk, pusztán azért, mert összetartozunk és az erről is szól. Anyukám nagypapámmal napi 3-4 órán keresztül osztja meg egymással telefonon a napját például.
2014. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!