Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hogyan segíthetn...

Mit tehetnék? Hogyan segíthetnék a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Az élettársától van két gyermeke, az élettársa 4 éve elhagyta őket egy másik nőért. Volt bírósági per is, a bíróság a gyerekeket a barátnőmnél helyezte el. Az apuka 40 ezer Ft gyermektartást fizet a két gyerekre,mivel az apuka Ausztriában dolgozik, és a barátnőm tudta nélkül megigényelte a családi pótlékot Ausztriában a munkahelyénél.Az államkincstár pedig küldött a barátnőmnek egy levelet, hogy nem jogosult a családi pótlékra,mert az apuka kint megigényelte, így a barátnőm családi pótlékból nem kap, amit az apuka kint felvesz.Amit vettek közös lakást, a barátnőm maradt benne a két gyerekkel.A lakáson még van hitel,és az apuka azt mondja hogy ebből a családi pótlékból fizeti a hitelt, ami 18 ezer Ft.Lehet -e ez ügyben valami jogi lépést tenni az Állam Kincstárnál, hogy ne az apuka igényelje a családi pótlékot kint, mert a barátnőmnél vannak a gyerekek, és egy fillért nem kap a családi pótlékból, a gyerektartást is hol fizeti, hol nem.
2010. okt. 23. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! jogiforum.hu

Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy ha az apának külön családja van, akkor ő is jogosult a családi pótlékra, de az anya is.

2010. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán értek az ilyen dolgokhoz de ez tényleg rossz szerintem amit tudsz tenni hogy állj mellé és támogasd lelkileg az is fontos ! Tudja hogy hozzá tud fordulni !
2010. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az kapja a családi pótlékot akinél a gyerekek vannak!!!!


Persze,jelentse be vagy jelentse föl amit kell tenni,megmondják neki az Államkincstárnál mi a teendő!!!

2010. okt. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a barátnőd helyében beszélnék a pasival, akarja-e, hogy letiltassam a fizetéséből a gyerektartást és a családit. Ennek nem szoktak örülni, mert Ausztriában hármat találnak a helyére, mire egyet pislog. Ha nincs eredmény, akkor bemennék panasznapon a bíróságra, és megkérdezném, mi a módja, hogy az osztrák cég nekem utaljon, letiltva az apa fizetéséből. Ha onnan jelezték a MÁK-nak, hogy igényelte az összeget, akkor kapcsolatban állnak egymással ezek a hivatalok, tehát biztos van mód a letiltásra is. A hiteltörlesztésről meg egyezzenek meg külön, bár így már a barátnőd is tudná fizetni.
2010. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kérem, aki még tud, segítsen tanáccsal!
2010. okt. 23. 14:17
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Az a helyzet a pasival, hogy alattomos alak,a bíróságot is megvezette hazugsággal,és újabb perre készül, hogy sárba tiporja a barátnőmet, és elvegye tőle a gyerekeket.
2010. okt. 23. 14:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Éppen ezért kellene most a barátnődnek lépni, ahhoz meg nagyon csúnya életet kellene élni az anyának, hogy a bíróság utólag megváltoztassa a gyermekelhelyezést. Pont ellene lehet felhozni a bizonyítható dolgait. Hol fizet, hol nem, ő igényli a csp-t, azt a bíró is tudja, hogy az a gyereket nevelő szülőnek jár. Ne hagyja elbizonytalanítani magát a barátnőd, neki is vannak jogai, nem csak a pasinak.
2010. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A családi pótlék a gyerek után jár és a gyerek gondviselője kapja, gyorsan el kell menni az önkormányzat szociális osztályára, bírosági panasznapra és utána járni mert a pénz annak jár aki napi szinten gondoza a gyereket.

Az anyájé a felügyeleti jog nem is értem hogy kaphat az apa így bármilyen pénzt a gyerekek után.

2010. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget!
2010. okt. 24. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!