Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konfliktusban élő, haragot...

Konfliktusban élő, haragot tartó családok, nálatok ha volt feloldódás, hogy történt? Összeborulás vagy csak simán nem beszéltetek róla, egy nap úgy keltetek, hogy újra beszéltek az illetővel?

Figyelt kérdés
Nálunk azt hiszem, ilyen "örök" haragok vannak, és valahogy mindkét feloldási mód viszolyogtató is számomra, nem tudom elképzelni, más családoknál hogy ment. Persze egész életen át haragot tartani se tűnik nagyon felnőtt megoldásnak, de egyelőre nálunk mindenki tartja.
jan. 22. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Inkább csak soha nem mondtunk ki dolgokat, mire lenne jó.
jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Aki nem beszél a másikkal, az haláláig nem beszél. Sajnos van jó pár ilyen szál a családunkban. Ez van. De szerintem ahol valami eltört, az már úgysem lenne soha az igazi. Ez olyan mint a megcsalás. Lehet látszólag megbocsát a másik, de konfliktus esetén újra és újra elő fog jönni.
jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Saját példát nem tudok mondani de a férjem családját fel tudom hozni példaként. Isten tudja mi okból, többől is igazából de nem beszéltek a testvérek 20x évig. Egyik az egyikkel a másik a másikkal stb mert 5-en vannak testvérek, tehát nem kontkrétan 1 tesóval... Illetve a szülőkkel sem az összes gyermek csak 2 és 1 néha napján a másik 2 abszolút nem. 2 éve meghalt apósom és hopp láss csodát sírva borultak egybe, bocsánatot kérve egyik a másiktól stb stb. Lezajlott a hagyatéki kb fél év alatt aztán újra ugyanott vannak ahol a part szakad. Nagy baj lehet a múltban, minket ez sosem érdekelt de ezek örök sebek. Ki nem mondott szavak, sunnyogás volt még a temetésen is. A temetésen minden testvér aki nem beszélt a szülőkkel még az talán a legjobban, mindenben odatette magát, hangosabban sírt mint bárki (megmutatta hogy így szerette meg úgy) és ennyi. Azóta is úgy vannak ahogy 20+éve.
jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Van amit nem lehet megbocsátani és elfelejteni. Ha mégis, akkor érdekből, ahogyan a harmadik válaszoló írta..
jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Mi 2 évig nem beszéltünk a testvéremmel és ez kihatott az egész családra. Azért békültünk ki mert az egész családot nyomorította. A szüleinket és a saját családunkat is. Valahogy elég lett az ellenségeskedésből, bele fáradtunk. Nem volt összeborulás mert ez ahhoz túl sokáig tartott és túl mély volt. Amikor eldöntöttem hogy vége a haragnak, akkor semmi pozitívumot, szeretetet, semmit nem éreztem a tesóm iránt. Hónapokba telt mire tudatosan, lassan visszaépítettük a harag előtti időt. Azóta tanultunk mindketten az esetből, meggondoljuk kétszer is, hogy mit mondunk.

Szeretem mint testvéremet de valahogy elvesztettem azt a rajongást amit gyerekkorom óta éreztem a nagy testvér iránt. Lehet ideje is volt.

jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Pár nap aztán leülnek a dolgok általában amguktól.
jan. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ellenségeskedés, hangos szó, szitkozódás, mocskolódás, utcán üvöltözés? Én nem ilyen módon megélt konfliktusra gondolok, ennél sokkal mélyebbre. Csöndesebbre.
jan. 23. 06:43
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha egy családnak igazán fontos lenne ezeket az ellentéteket feloldani és mondjuk elmennének egy szakemberhez, ahol mindenki meg lenne hallgatva, szemtől-szembe el lennének mondva a dolgok, szerintem meglepően sok félreértés is lenne benne. Persze nyilvánvalóan ilyet senki nem csinál, mert egyszerűbb "kiiktatni"azt az embert az életünkből, aki problémát okoz nekünk. Én sem vágyom rá, mert tudom, hogy vannak olyanok a családban, akik sajnos nem elég intelligensek, nem elég empatikusak egy ilyen konfliktus kezeléséhez.

De például szerintem minden családban van egy információt szállító(magyarul pletykás), aki hozza-viszi az infókat, csak nem feltétlen úgy adja át, ahogy az mondva lett. Elég egy szót, egy mondatot félreérteni véletlenül, vagy szándékosan. Ezt már utólag senki és semmi nem hozza helyre. Sokszor kis dolgokból lesznek a nagyon, pláne ha görgetik maguk előtt és rakódnak rájuk a további problémák.

Vannak persze nagyobbak, alkoholizmus, öngyilkosság, bántalmazás, stb. Ezeket mégis hogy bocsájtod meg? A szíved mélyén sehogy.

jan. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem érdekel túlzottan a dolog.


Van, akivel évek óta nem beszélek, mert olyan sérelmeket okozott - nem kis szrságok, amiken csak egy vállvonással túljut az ember, hanem sajnos elég komoly dolgok.


A többiek meg szimplán csak bunkók, és okoskodnak abba is, amihez

- nem értenek

- semmi közük

Velük csak a távolságot tartom.

jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!