Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miket örököltél már és hány...

Miket örököltél már és hány évesen?

Figyelt kérdés
vagy miket fogsz? ha ingatlan akkor mennyit ér és hol van?város,falu? anyámék hárman vannak tesók,mama meghalt,a háza nagy volt,de faluban,egymillióèrt adták el,kb 10 éve,a fele már egyik tesóé volt,tehát fele harmada,kb 160 ezret kaptak,elég nevetséges. férjemék szintúgy,hárman vannak ,fele a nagynénikéjé,tehát fele harmada,1- 1 milliót kaptak.( falun van 6 millioert adták) .férjem tesójának férje mamája nekik adta a házat,kocsit is kaptak, jól jártak,mégis beszólogatott,hogy csokot vettünk fel,irigy volt pedig mi 20 évig fizetjük. 20 millióért vettünk egy városban.unokatesóink is kaptak kocsit,mi jogsit,kocsit mi kerestük meg,nekem 3 gyerekem van,anyámtól lesz faluban ház,ők fogják elosztani,nyilván nekik adjuk.hiába vagyok egyke egy kocsit se kaptunk soha. :) csak példának írtam,kíváncsi vagyok másnál,hogy alakult. ezt úgy mondom,hogy mikor meghaltak majdnem belepusztultam én is,most nyilván nem sok érzelem jön át..csak érdekel más válasza.
jan. 23. 19:02
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
83%
Semmit, nincs ingatlanunk. Ami volt el lett adva évekkel ezelőtt.
jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
96%
Semmit nem örököltem még,de 4 milliót kifizettem már helyettük.3-an vagyunk testvérek,semmit nem fogunk örökölni,mert semmi vagyonuk nincs.
jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
57%
Központozás!!!
jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
86%
A családi házat a tesómmal együtt, én lakok benne egyedül.
jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg semmit. Apámmal megszakítottam a kapcsolatot rögtön ahogy 18 lettem, elvileg már a mostani csaja nevén (aki még csak 1 napot sem dolgozott soha:D) van a ház meg mindene.

Anyám meg öcsémet favorizálta mindig is, nekem úgy néz ki, hogy hamarosan elköltözök, öcsém valószínűleg itt lesz 50 évesen is a nyakán szóval nekem ebből egyértelmű, hogy úgy is ráiratja majd a lakást mert "szegény kicsi fiának nincs semmije".

jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
91%

22 évesen egy fél családi házat, az két éve lett eladva. Rossz helyen volt és eléggé le volt már lakva, 15 millióért ment el.


25-26 évesen egy lakás ötöd részét, ebből 2,5 milliót kaptam, mikor eladták.


28 évesen meg egy üres, isten háta mögötti telket, aminek nagyon sokad részét örököltem csak, erről lemondtam az egyik örökös javára.

jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
88%

Anyámtól adósságot.

Apámtól leginkább semmit, de arra is vagyunk hárman (minimum, és ki tudja, hány eltitkolt gyereket ás még elő esetleg a hivatal, ha itt lesz az ideje...).

jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
85%
Semmit nem örököltem még, hogy fogok-e, az meg a jövő zenéje, egyelőre élnek a szüleim, és nem várom a halálukat az örökségért, éljék fel, amit tudnak, amíg élnek, nem szorulok rá, hogy támogassanak. Amúgy is tesómmal közösen fogunk, ha egyáltalán fogunk örökölni. Tartozásaik nincsenek, de ki tudja, ha egyszer ápolásra szorulnak, nem lesz-e szükség a szakszerű segítséget, esetleg idősek otthonát a megtakarításaikból vagy az ingatlanukból fizetni.
jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
88%
A szülői ház negyedét örököltem apu halála után (41 voltam akkor). Másik negyedét a tesóm örökölte. Anyu kisebb lakásba akart költözni, így vettünk egy 64 nm-es panelt, az is ilyen arányban került a nevünkre, tehát negyed-negyed tesónak és nekem, fele anyunak. (De ő lakja egyedül, mi családosak vagyunk).
jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
63%

Szerencsére még élnek a szüleim, így nem örököltem semmit.

Saját erőből lett lakásunk, nem kaptunk egy fillért sem a családtól bele.

jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!