Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 32 évesen édesapámtól örökölte...

32 évesen édesapámtól örököltem 70 000 000 forintnyi összeget. Sosem volt ennyi pénzem életemben. Mibe lehetne befektetni vagy mit csináljak, hogy ebböl jöjjön havi szinten pénz? Fel lehet vásárolni boltot esetleg?

Figyelt kérdés
2016. febr. 20. 15:25
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy valami olyan üzletbe belevágni, ami jól kamatozik
2016. febr. 20. 15:27
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Két dolgod kell megtanulnod:


-Jönni fognak a rokonok/barátok hogy " van egy tuti bizniszem fektess bele x millió forint" vagy " elfogyott a pénzem, segíts ki" sztövegekkel és senkinek sem szabad adni.

-Bankok és cégek is jönni fognak a baromságaikkal hogy ide oda tedd a pénzed, ezt is kezelni kell.


A pénzt 3 bankban érdemes minimum tartani mert az állam csak 30 millióig ad garanciát, ha csődbe megy a bank, ne járj úgy mint a legutóbbi bankcsődnél egy házaspár akinek egy helyen volt a 100 millája és 70 millió értelemszerűen elveszett.

2016. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Istenkém, ennyi ésszel... Fel akarsz boltot vásárolni, de van egyáltalán bárminemű tapasztalatod boltvezetésben?? vagy áltlaában az üzletben? Komolyan mondom, téged az első adandó alkalommal úgy átvágnak és lehúúznak, hogy öröm lesz nézni. Keress fel egy szimpatiksu bankot, ennyi pénzzel már biztos prémium ügyfélként fognak kezelni és ajánlani neked valami értelmessebbet, minthogy gyakorin kérjél nvételen, arctalan emberektől tanácsot...
2016. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom.

Igazából én festőként dolgozom jelenleg, de valami jobb munkát szeretnék. Esetleg ennyiből lehet venni üzletet vagy valami százalékot cégeknél? hallottam olyanróül, hogy lehet tulajdonrészt venni egy cégben és százalékos részesedéseim lehetnek a bevételből. Ha minden igaz.

2016. febr. 20. 15:44
 5/16 A kérdező kommentje:
Második válaszoló. Nem kérek az okoskodásodból, mivan irigykedünk? :) És mégegyszer köszönöm az első válaszolónak.
2016. febr. 20. 15:48
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Csinálj egy festő vállalkozást, úgyis kevés az építőipari szakember.
2016. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Ingatlanokat vennék (kisebbeket, frekventált övezetekben), és kiadnám.

Ha pedig másba fektetnéd a pénzedet, gyakorlatilag értékállva ott van kéznél - sőt, ha jó helyen vettél ingatlant, még nőtt is az összeg!

2016. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

#4 gyere a tescoba árut pakolni, ha még melózni akarsz ennyi pénzzel a hátad mögött.


Bár szerintem ezt csak álmodtad. Nincs olyan hülye ember a világon, akinek ha ennyi pénze volna, akkor befektetési tanácsokat hozzá nem értő emberektől kérne egy vadidegen oldalon!

2016. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
#7 Én ingatlant most nem vennék, már nagyon felmentek az árak, szerintem előbb-utóbb kipukkan a lufi.
2016. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Nincs olyan értékpapír, betét, ami hozna annyit, mint az ingatlan.
2016. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!