Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek túlreagálom?

Humorbogyi kérdése:

Szerintetek túlreagálom?

Figyelt kérdés

Az előzmény nagyvonalakban annyi, hogy van egy 4.5 éves kapcsolatom, ebből 2 évet éltünk anyósékkal. Fél éve költöztünk el onnan, mikor betelt a pohár. Ekkor felajánlotta párom tesója meg a felesége, hogy költözzünk oda a tetőtérbe, mivel ők nem használják, legalább rendben tartjuk. Belementünk, 2023 augusztusától ott lakunk.

Azonban nem ment egyszerűen. Az alattunk lakóknak van egy 7 és egy 1.5 éves gyerekük. Kezdetben mindenért is szólva volt. A mosógép miatt is, mert a gyerek nem tud tőle aludni. Igyekeztünk szem előtt tartani, hogy altatás időben ne menjen, 1x fordult elő, hogy muszáj voltam délután 4 órakor elindítani, sajnos nem járt le 6ig, kiakadtak és az utolsó 10 percet kikapcsoltatták velünk. Ezen én kiakadtam, reggelig ázott a ruha a mosógépben, és mivel én is meg párom is reggeltől estig dolgozunk, nem egyszerű megoldani.

A másik, hogy az élet zajjal jár, én megértem, hogy gyerek van, de ha hazamegyek a munka után, nem tudom megtenni, hogy semmit nem csinálok a gyerekek miatt.

Hétvégén végig otthon vagyunk, de akkor se csinálhatunk amit akarunk, mert máris szólnak, hogy hagyjuk abba, zavarja a gyereket. Erre én kiakadva, megkérdeztem tőle, hogy akkor mégis mikor csináljam a teendőimet ha csak ekkor vagyok itthon, annyit mondd, egyeztessünk mikor mit szeretnék csinálni és akkor eltereli a gyerek figyelmét.

Na most ez csak nekem felháborító? Párom még ennyivel együtt tud élni, szerinte emiatt nem kéne idegeskednem.

Köszönöm, ha válaszoltok

(Ui: költözni nem szeretnénk, mert most így esküvő előtt, kell a pénz, de megoldást szeretnénk rá)



jan. 25. 11:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
100%

Csöbörből vödörbe... Minek mentetek oda, amikor az egyik rokonnal már megromlott a viszony?

A megoldás nem a házi gazdák megvaltoztatása, hanem a költözés és az esküvőrr gyűjtött pénzt okosabban, saját otthonra használjátok fel, mert ez így csak rosszabb lesz.

jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
83%

Minek költötök esküvőre, ha lakni sincs hol?

Jobbat kérdezek:

Minek csináltatok gyereket, ha lakni sincs hol???

jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:
Szért mentünk oda mert felajánlották, hogy ne fizessünk drága albérletet, de simán kitudnánk fizetni, azért annyira rosszul nem állunk anyagilag. Most nem az én gyerekem a kérdés, nyílván nem vállalnék, ha a híd alatt laknék.
jan. 25. 11:21
 4/70 anonim ***** válasza:
94%
Nos, addig nem tervez épeszű ember esküvőt, amíg az önálló lakhatast nem tudja megoldani. Amúgy csak szólok, a házasságkötés konkrétan ingyenes
jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
98%

Nincs megoldás, mert ez is más háza és sajnos itt is ő diktál.

El kell költözni.

jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
100%

Napoljátok el az esküvőt, egy idő után a kapcsolatotokra megy a szitu. Nem kell olyasmire költeni, amire nincs, miközben lakhelyetek sincs. Inkább keressetek egy lakást és a lagzira szánt pénzt rakjátok önerőbe. Ki a fene esküvőzik úgy, hogy rendes otthona sincs?!

Amúgy nekem is van kicsi gyerekem, a büdös életben nem értettem miért kellene kriptacsendben lenni mindenkinek körülöttünk…

jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
94%

Föl nem foghatom, miért szívatjátok magatokat anyóssal, utána sógornővel, ha meg tudnátok fizetni egy önálló bérleményt.


Amúgy, kétgyerekes szülőként mondom, hogy 6-kor sosem altattuk a másfél évest. Még csak nem is fürdettük. Szóval sógorodék totál debilek, pont ezért nem kéne velük együtt lakni.

Mondjuk, ha velem 10 perccel a mosóprogram vége előtt kikapcsoltatnák a mosógépet, még aznap este rákattannék az internetre, hogy kiadó lakást keressek.

Esküvő meg úgyse fog sokba kerülni, ha csak a normális rokonokat hívjátok meg. :-))))

jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:
Én úgy fogom fel mintha albérletben laknánk, most az hogy családban oldottuk meg a tényen nem változtat, hogy fizetek érte, tehát lényegében albérlet...
jan. 25. 11:42
 9/70 anonim ***** válasza:
91%

", egyeztessünk mikor mit szeretnék csinálni és akkor eltereli a gyerek figyelmét."


Mi a fene! :D

Még nem küldtétek el őket melegebb éghajlatra?

jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor fizettek érte...?


Ha sógorasszony kapcsolja be a mosást, akkor is el kell terelnie a gyerek figyelmét? Sérül ettől vajon?

jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!