Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismered a dédszüleidet?

Ismered a dédszüleidet?

Figyelt kérdés

jan. 26. 17:44
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
élnek?
jan. 26. 17:45
 2/24 anonim ***** válasza:
4 dédszülőmet ismertem (a két nagymamám szüleit), de már meghaltak, mindannyian 90+-osan. Érdekes, h a többi dédszülőm (nagyapák felőliek) amennyire tudom pont ellenkezőleg, viszonylag fiatalon haltak meg (40-50 évesen).
jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Csak az egyiket ismertem, de ő is már közel 10 éve, hogy elhunyt, és még eléggé fiatal voltam mikor meghalt, nem sokra emlékszem.
jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Csak egyet, apa felőli nagymamám édesanyja, idén 85 éves lesz, vele szoros kapcsolat ugyan nincs, de mindig van évente 2-3 alkalom amikor találkozom vele. Dédnagyapáim közül nem ismertem egyet sem, mert mind 20-30 évvel hunytak el a születésem előtt, egy másik (anyai nagymama felőli) dédim pedig kettő évvel a születésem után, rá viszont nem emlékszem de azt mondják hogy nagyon szeretette volna, hogy tudjak emlékezni rá. 19/L
jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Sajnos az anyai ágról csak a dédmamámat ismertem, aki meghalt, mikor 5 éves voltam. Apai ágról mindketten meghaltak, körülbelül 2 éves korom körül.
jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
1 élt csak mire megszülettem, együtt laktunk, nem volt kedves asszony, sokan nem kedvelték, én sem.
jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Már nagyon rég nem élnek, és nem tudom pontosan kicsodák. Valamelyik ágon lévő dédszülőről hallottam, meg egy nagyon régi képen láttam is. De ez már annyira régi dolog, hogy nem is foglalkoztam vele. Én se vagyok már fiatal, az apukám 97 éves lenne ha élne, anyukám 87 ha ő is élne. Nagymamám 121 éves lenne. Az apai és anyai napapámmal sem találkoztam soha, még születésem előtt elhunytak. Én 48 éves vagyok
jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
2-t ismertem, anyai nagymamàm szüleit, meghaltak már.
jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Egyet sem ismertem, nagyszülőből is csak hármat.
jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Apai nagymamám apukáját ismertem, nála laktak a szüleim, amikor összeházasodtak és kb. 2 bőrönddel összeköltöztek. 4-5 éves voltam (most 45 vagyok), amikor meghalt, 93 évesen. Szeretett minket, elég sok családi fénykép maradt fenn, sokszor az ölében ülünk, mesélt nekünk (van egy 2 évvel fiatalabb öcsém) stb. Halvány emlékeim vannak róla, inkább egy-két ilyen képszerű jelenet, vasárnap reggelente pl. volt egy olyan szokásunk, hogy én átmentem az ő lakrészükbe és a reggeli tejeskávéjába bemártott egy kockacukrot és az enyém volt. A hangjára emlékszem. :-)
jan. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!