Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom egyben a negyedik...

A párom egyben a negyedik unokatestvérem is. A dédszüleink unokatesók voltak. Lehet ennek veszélye a jövőben?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 12:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Véletlenül derült ki, a két család nem ismerte egymást. 2 éve vagyunk együtt lassan kezdene komolyabbra fordulni a dolog és félünk.
2009. jún. 1. 12:35
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez már nagyon távoli rokonság, nem kell félnetek! Én úgy tudom, hogy másodunokatestvérig "számít" az ilyesmi, de max. harmadikig. Gondold meg, egy kis faluban pl távolról majdnem mindenki rokona mindenkinek...
2009. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
ez mar nem jelent gondot, meg a törveny szerint sem
2009. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezt a "rokonságot" a legtöbben már számon se tartják.
2009. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
semmi baj nincs ebböl
2009. jún. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már tényleg távoli rokonság, de hogy biztosan megnyugodjatok, keressetek fel egy genetikust, ő meg tudja mondani, hogy lehet-e ebből probléma, ha gyereket szeretnétek vállalni.
2009. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sincs ezzel gond. Ez nagyon nagyon messzi rokonság. Lehet, hogy más párok is vannak ilyen szintű rokoni viszonyban főleg kis falvakban. Ez már szinte nem is rokonság.
2009. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
A legutolso kozos "nevezotok" (a dedszuleitek nagyszuloje), visszafele szamolva az a hatodik generacio. Kb Petofi Sandor kortarsa lehetett ahogy szamolom:) Az nagyon nagyon messze van:) Ha azota nem volt a csaladban rokonhazassag, akkor kevesebb, mint 5%-ban vagytok rokonok, ez meg akkor sem valoszinu hogy gondot okozna ha a csaladban amugy orokletes genetikai gubanc lenne - szerintem ne aggodj. A legtobb orszagban mar masodunokatestverek kapcsolataval sincs baj, meg hivatalosan sem... azert ha az megnyugtat, kerjetek ki egy genetikus velemenyet gyerekvallalas elott, inkabb, mint hogy ezen stresszeljétek magatokat:) remelem hasznos voltam, sok boldogsagot kivanok a kozos eletetekhez!
2009. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2009. jún. 1. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!