Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kértem tanácsokat egy idő...

Kértem tanácsokat egy idő utáb ezt kaptam válaszul. Ez család akkor vagy nem?

Figyelt kérdés
Családban valakitől másodvéleményeket kértem. Nem arról van szó, hogy nekem nem lett volna a témában, de kíváncsi vagyok. Egy idő után azt láttam, hogy ez a valaki nem akar álláspontot foglalni, mindig azt mondta: Ezt neked kell tudnod. Teljesen lekezelt. Nem tudom, hát a család nem ezért van?
jan. 26. 18:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Amíg nem írod le, miben kértél tanácsot - a másodvélemény kifejezést orvosi diagnózisok, kezelések esetén szokás használni, de akkor meg nem családtagot szokás megkérdezni -, agddig nem lehet válaszolni, mert nagyon nem mindegy a helyzet
jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

"ez a valaki nem akar álláspontot foglalni"

. És ezt miért nem lehet tiszteletben tartani?


Te is leírod, hogy tudtál volna magadtól dönteni. Akkor miért túráztatsz feleslegesen másokat?

jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

"Egy idő után azt láttam"


Tudod, ha valakitől véleményt kérsz EGYSZER, az rendben van. De az "egy idő után" kitételből az látszik, hogy te a nyakára jártál feszt ennek a családtagnak, hogy még erről-arról-amarról mondjon véleményt, ő meg ennek ellenére nem akart bunkó lenni veled. Mondhatta volna azt is, hogy menj a bánatos pi--be, ő nem a tudakozó.

jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, a saját eleteddel kapcsolatos kérdésekben valóban a legjobb válasz az ezt neked kell tudni
jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Barát miért van? Tanácskérésre is többek között. Család esetében ez magától értetődő. Sokszor pénzügyekben segítünk egymásnak, ezért nem értem miért nem lehet egy tanáccsal segíteni.

Pélák: Melyik szakot válasszam az egyetemen?

Melyik munkahelyet válasszam a kettő közül, ők mit gondolnak, melyik a jobb választás?

Érdemes szakítanom a párommal ha ez és ez van, vagy nem?

Ilyesmik voltak.

jan. 26. 19:19
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek tipikusan olyasmik, ami kizárólag a te döntésed lehet, más véleményének semmi, de semmi jelentösége nincs, nem is lehet!
jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Nekem is van elgondolásom, de főleg ilyen mérvadó esetekben szeretem ha van külsős vélemény. Tudjátok, sokszor az tárgyilagosabb.
jan. 26. 19:25
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

#5: nem, nem erre van. Arra van, hogy a másikban meglátod a legjobbat, és erre emlékezteted az illetőt.


Itt Te vagy az, aki rokonként leszerepeltél: a másik beismerte, hogy nem tud jobb tanácsot adni, mint amit Te magadtól is tudsz, erre Te érezteted a másikkal, hogy mennyire csalódtál benne. Most tényleg jobb lett volna, ha valami banális válasszal leszerel téged?

jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem értem. Akkor minek kérünk bárkitől is tanácsokat? Valahogy ez létrejött.
jan. 26. 19:30
 10/32 A kérdező kommentje:
Ti nem szoktatok egy párkapvsolatban tanácsot kérni a párotoktól? Akkor ezt sem lenne szabad vagy mi??
jan. 26. 19:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!