Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti milyen tanácsokat adnátok...

Ti milyen tanácsokat adnátok jelen helyzetemben vagy a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Szeretném elmesélni (röviden) az életem történetét,mert kíváncsi vagyok rá,hogy ki mit gondol róla,vagy milyen tanácsokat adnátok.Kezdem a legelejéről:

7 hónaposan születtem,mindössze 1 kg-mal...innentől a kis csecsemő koromat inkubátorban töltöttem. Majd a későbbiekben a fejletlen tüdőm miatt sokszor befulladtam,asztmás jellegűen,így sok időmet kórházban töltöttem. A szüleim kiskoromban sokszor megvertek,néha a saját élvezetük miatt piszkáltak és megsirattak. Édesanyám mindig kiabált és durva volt,apám pedig vagy a számítógéppel játszott vagy megvert és ordított velem...nagyjából ez ment 6-7 éves koromig,az egyetlen személy aki megvédett az a nagymamám. Náluk laktunk egy ideig...de hamar elköltöztünk. Édesapám családja nagyon szeret engem,de mégis tiltanak tőlük...bár vannak velük is kisebb problémák,de tényleg szeretnek. Mikor iskolába kezdtem járni,és megszületett az öcsém,akkor kicsit visszavettek magukból. De hamar rá kellett jönnöm,hogy ez azért van,hogy nehogy megtudja bárki is. Mikor megszületett az öcsém,apámnak egy álma vált valóra,rólam hamar megfeledkezett. Emlékszem: Én az ágy szélén ültem,és az öcsém (mikor még kisbaba volt) a hordozójával eggyütt leesett az ágyról és sírni kezdett.Az apám rögtön ordítani kezdett velem h miért nem vigyáztam rá jobban,és megvert...és megrugdosott miközben a fürdőszoba padlóján feküdtem sírva...Minden este sírva aludtam el és vártam a napot,amikor elmehetek innen. Az összes álmom színte csak arról szólt ,hogy hogy mehetnék el otthonról. Az idő és az évek múlásával az apám egyre jobban kivételezett az öcsémmel. Noha továbbra is folyton a számítógépén játszott,mégis ahányszor a tesómmal vitáztunk,annyiszor adott neki igazat. Mindig az öcsém előtt szégyenített meg,így várható volt,hogy előbb-utóbb ő is ezt teszi. Sokszor verekedtünk,az öcsém pont olyan agresszívvá és idegbeteggé vált,mint az apja,és mindig én voltam a vesztes,én kaptam bűntetést és szidást,még akkor is ha ő kezdte. Tanulmányaim során megtanultam könyvet-verset írni (ami a helyi lapban is szerepelt),ráadásul nem is akárhogy tudok rajzolni...mégis...ha bármilyen eredményt elértem,őt nem érdekelte...csak a kisfiával foglalkozott és néha még vele se. 13-14 éves koromban eljutottam arra az idegállapoti szintre,hogy vagdossam magam. Természetesen ezért mindig megbüntettek. Egyszer elszöktem az iskolából,mert nem akartam soha többé haza menni. Pchihológusnál voltam többször is....akkor is amikor mindet elmondtam a helyi családsegítő szervezetnek,akik megpróbáltam engem hülyének titulálni,hogy ne tudjak otthonról elköltözni.(nagyot ugrok az időben) Már 15 vagyok (jelenleg). A kivételezés ugyanúgy folytatódik,a verések abba maradtak (mert már túl nagy vagyok), és középiskolába járok. A dologban annyi a csavar,hogy elmondtam,hogy leszbikus vagyok...apámat nem érdekelte,de anyám a mai napig nem fogadja el és vitatkozunk. Napról-napra nehezebb az itthoni lét,Hál' Égnek van két legjobb barátnőm akik mindig kicsit segítenek. Viszont a nagymamáméktól végleg eltiltottak családi perpatvar miatt...Középiskolába járok,rendőrnek készülök,de ha bármit is mondok vagy teszek akkor ők tönkre teszik a tanulmányaim és az életem...és én mégis bizakodva várom a napot mikor majd szabad leszek...mikor a magam ura leszek...olyan csodás lesz,de mindez még 3 év...

Ennyi lett volna...ki mit szól hozzá? Már azt is megköszönöm ha végig végig olvasta...



2014. dec. 21. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegig olvastam es minden elismeresem a tied! Nagyon eros vagy! Kuldok kitartas neked :) 15/l
2014. dec. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Szia végig olvastam, hát sajnállak, hogy ilyen életed van, sajnos sok mindent nem teheszt mert kiskorú vagy.

Én azt tanácsolnám mindenképp végezd el a sulit, hogy legyen szakmád, érettségid, aztán keress magadnak egy párt.Vele meg majd elköltözöl a későbbiekben.

2014. dec. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Fuss, ameddig a lábad visz! :(

Mit szólnál hozzá, ha kollégiumba költöznél? Csak hétvégente kellene hazajárnod.

A gyermekvédelem miért nem segít?!

Kérj segítséget a tanáraidtól, hogy bekerülhess egy tehetséggondozó iskolába, ahol van kollégium!

Kérlek, tegyél valamit, hogy kiszabadulhass ebből a mérgező környezetből, mert benned van valami plusz, amit nem szabad veszni hagyni!

2014. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha valakit meg lehet érteni,miért lett leszbikus,az te vagy!Helyedben bárki más meggyűlölné a férfiakat,csak a rosszat kaptad tőlük.
2014. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez csúnya dolog, ha tehetném, magamhoz vennélek.
2014. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Janka néni ***** válasza:

Végigolvastam, hát az egy dolog, hogy nagyon sajnállak. A másik, hogy apádat nem értem, de ne is lehet.


A jelen helyzetedre: leszegett fejjel, összeszorított fogakkal tanulj, rajzolj és amint lehet lépj le!


A jövőre nézve: találj olyan barátokat, akikkel szilárd a kapcsolatotok és a választott családoddá válnak idővel.

Ha megszólal benned az anyai ösztön, vállalj gyereket és ne úgy neveld, mint amit Te kaptál példaként!

2014. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gyermekek többsége nagyon rossz családi helyzetbe nő fel. Alkoholista, apa, anya, verik a gyereküket, molesztálás, ezzel járó megfélemlítés....

A gyerek meg csak keresi a választ miért nem szeretnek.

Még nem érti, ahol nincs szeretett, ott nincs mit keresni ilyen téren. Apa, semmibe se néz, sőt bánt, de miért nem szeret? 15 évesen már tudod, hogy ha nincs benne szeretett, akkor nem is tud adni. Gyermek a szülei tettéért nem felelős, még akkor se , ha úgy érzi.

Nem felel a tettükért, de a saját maga tettéért már igen. Elrontani azért az életed, mert nem szerettek, akkor az ország kb 98 % vagdoshatná magát. Te életedért te vagy a felelős, és senki más. Ha még rosszul bánnak veled, az az ő felelősségük. Gyerekként nem tehetsz ellene.

Feladat, vigyél oda fényt, ahol nincs, legyél, te a fény, a világban. Mert terjed a sötétség, sok fényre van szükség a mai világban, mint ahogy érzed te is.

2014. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Gyerekek többsége 18 éves korában menekül otthonról. Kapcsolatba, vagy akármibe , de el otthonról. Legalább tudod , milyen szülő nem akarsz lenni. Ha már tudod milyen nem, akkor már azt is tudod, milyen igen, szóval milyen szülő akarsz majd lenni. :)
2014. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mi a fene ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, de bizisten nem hiszem el, hogy ilyen szörnyű szülők vannak. nem túlzás ez ?szerintem 15 évesen még nem dőlt el, hogy leszbikus vagy, nyissál a fiúk felé, remélem nem bánod meg !
2015. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szegénykém :( :'( <3

addig mondogasd a családsegítőknek meg a gyámügyiseknek vagy akár a rendőrségnek, amíg nem segítenek. szólj, hogy van egy nagymamád, akihez tudnál menni és ott jobb sorsod lenne :)

2015. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!