Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy évvel ezelőtti, fel nem...

Egy évvel ezelőtti, fel nem dolgozott sérelem miatt, 14 évesen indokolt nem elmenn egy családtag temetésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A feleségemmel három gyerekünk van, 12, 14 és 17 évesek. Két hete meghalt az anyósomm egy hét múlva lesz a temetés. A középső gyerekünk (fiú) azt mondja, egy éve egy családi összejövetelkor nagyon megalázta őt a nagyanyja, amikor sokak előtt azt mondta róla, hogy az ágyon fekvés a kedvenc időtöltése, ezért elhízott. Mi eddig erről a balhéról nem tudtunk a feleségemmel. A feleségem hallani sem akar arról, hogy a fiúnk ne jöjjön el a temetésre. Én viszont úgy gondolom, ennyi idősen ezt már rábízom, ha megbocsát, tudni fogja, hol nyugszik a nagyanyja. A feleségem persze várja, hogy ebben mellé álljak (meg tudom őt is érteni), de úgy vélem, ez nem ránk tartozik így már, az egyik fél halála után.


jan. 26. 19:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%

Ráhagynám. Bár nincs igaza, és később majd megbánja, de most még ezt az ő korában úgyse látja be.

Ez is a felnőtté válás része. Tanulnunk kell, jogunk van hibázni.

jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
15%
Nem
jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Talán magyarázd el neki négyszemközt, hogy az édesanyjának lenne fontos, hogy ott legyen a nagyanyja temetésén, nem a nagyinak (neki ugye mindegy).
jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
55%
Itt az ideje, hogy felnőjjön a fiú. Tényleg nem a nagyi miatt kéne elmenni a temetésre, hanem az anyja (feleséged) miatt. Ne legyen ilyen kis hisztis.
jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%

Én teljesen megértem a gyerek döntését, főleg mivel egy kamaszról van szó.


Szomorú, hogy a feleséged (legalábbis ezt érzem) főleg amiatt aggódik, hogy mit fognak szólni.


Én azért javasolnám, hogy hárman üljetek le ezt átbeszélni. Ne az legyen a cél, hogy őt meggyőzzétek, hanem hogy mindenki elmondhassa, mit érez az egésszel kapcsolatban (Mert azért a sérelem mellett ott az édesanyja is, aki gyászol). Aztán majd lesz valahogy.

jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
31%
6, inkább gondolkodni kéne néha.
jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
14%
7: neked?
jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
81%
Nincs rosszabb kint a kényszerités,ennyi idősen talán már tudja szeretne e menni...ráadásul temetést senkire sem erőltetnék még felnöttre sem
jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%
Az egy dolog, hogy ő most kamasz és a mama nyers megjegyzését ennyire a szívére vette, mondhatni természetes. De, hogy az anyjára nincs tekintettel emiatt a sértettsége miatt, az szerintem baj, arra esetleg fel lehetne hívni a figyelmét. De ez csak az én véleményem.
jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%

Ezt az egy incidenst leszámítva milyen volt a kapcsolata az anyai nagyanyjával? Mennyire kötődött hozzá?


Én erőltetni nem erőltetném, de megpróbálnék vele nyugodt körülmények között beszélgetni erről az egészről (inkább csak négyszemközt, mert te kevésbé vagy érzelmileg érintett ebben, mint a feleséget, főleg ebben a lelkiállapotban a temetés előtt). Igyekeznék meghallgatni ítélkezés és kritika nélkül, kérdezni az érzéseiről, és megkérdezni, hogy ha visszagondol a nagymamájával kapcsolatos élményeire, emlékeire kis gyerekkorától fogva, akkor a szeretetteljes, jó élmények dominálnak, vagy a rosszak, beleérte ezt, amiről most úgy érzi, hogy nem tudja megbocsátani.

jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!