Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek egy...

Nektek mi a véleményetek egy olyan családtagról, aki az elvileg "szeretett" hozzátartó sírja felett kéri számon, miért nem lett meghívva a temetésére?

Figyelt kérdés

Nagyapámról van szó, aki másfél éve halt meg, a kérdéses rokonok pedig a felesége anyjának a féltestvérének a gyereke, csak minden évben amíg a nagyszüleim éltek, minden mindenszentekkor megvendégelték ezeket az embereket. Fővárosiak, lenézik a vidékieket, igaz nagyon tanultak egyetemi tanárok, de a vendégségbe soha egy virágot, csokit nem hoztak és volt hogy ennek a rokonnak a testvére és a testvérének a fia is beállított a három gyerekében. Tudom, volt hozzájuk szerencsém elégszer. A nagyapám is meghalt, anyám meg nem hívta meg ezeket a rokonokat a temetésre. Most eljöttek a temetőbe és összefutottak nagyapám sírjánál apámmal meg az ő anyjával (a nagyapám anyám apja volt, magyarán nekik semmi közük nem is volt ehhez!), mégis ez a rokon apámnak mondta meg a frankót, hogy mennyire szerette a nagyapámat és haragszik, miért nem lett meghívva. Szűk családi temetés volt, de emlékszem amikor nagyanyám halt meg, akkor is nagyapámnak kellett megrendelni az ő nevükben a koszorút, most meg tór se volt, meg nyilván a szállásukat is anyámnak kellett volna intézni.


Nektek mi a véleményetek az ilyen kedves rokonokról?



2018. nov. 2. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell vele foglalkozni.
2018. nov. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Temetésre nem szokás meghívót küldeni, csak értesítést, hogy mikor és hol lesz a szertartás. Aki elakar jönni, az ha akar hoz koszorút és intézi a szállását, ha kell. A temetés után sem kötelező a halotti tor, de arra sem szokás meghívót küldeni.
2018. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Így van, ahogy az előzőekben írja valaki, hogy a temetésre nincs meghívóküldés, általában a gyászrovatban megjelenik a halálhír, és aki úgy érzi, hogy neki ott a helye, függetlenül attól, hogy milyen közeli rokon, barát vagy kolléga, elmegy. Valaki illemből, valaki azért mert tényleg gyászol, de alapvetően oda kb. bárki ellátogathat, virágot, ajándékot vinni nem kötelező, alkalomhoz illően felöltözni illik, kulturáltan viselkedni még jobban. Az viszont bunkóság, ha valaki ott kötekedik a többi emberrel, ezt utólag el lehet mondani neki. Ha az illető egyetemi tanár, még el is várható lett volna tőle, hogy viselkedik, de valószínűleg a sznobság nagyobb úr az életében, mint az intelligencia a leírtak alapján.
2018. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

A tanácsom a következő:Legyél rá mérges, dühöngd ki magad itt, mert tényleg nem korrekt az ilyen viselkedés, a szűk családdal (anya, apa, akik jelen voltak) meg is lehet vitatni, de ne hangoljátok ellenük a rokonságot, és az elkerülhetelen találkozásokon kívül ne érintkezz velük!

Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás, mert az áskálódás, másikra mutogatás, veszekedés olyan probléma, amelyet nem igazán lehet másnak megállítani, és ha erre kísérletet tesz valaki, annak általában csak még nagyobb veszekedés a vége.Ne szolgáltass nekik ürügyet erre!

A ti szerepetekről egyébként nem írtál, sem arról, hogy mit reagáltak a szüleid, illetve hogy jelen voltál-e az esetnél, és ha nem, ki mesélte el neked a történteket.Egy egy oldalról megvizsgált történet ritkán helytálló. Kíváncsi lennék ezekre is.

Egyébként a vidéki-fővárosi "ellentét" miatt ne érezd magad kellemetlenül, én is a fővárosban élek, és hidd el, sok szempontból előnyösebb ám az előbbi.

2018. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Én eddig akárhány temetésen voltam, nem volt meghívó. Nem tudom, máshol lehet, hogy mások a szokások, de nálunk (megyeszékhely, nem egy zsákfalu, mielőtt valaki ezzel érvelne) ha meghal valaki, aki rokon, barát, valamilyen módon ismertük, akkor úgyis eljut hozzánk a híre és nem kell kérdezni, hogy mehetünk e a temetésre, hanem egyszerűen elmegyünk és lehet, hogy nem az első sorba fogunk beállni, hanem hátra, de itt nem a gyászoló rokonság számít, hanem az elhunyt, aki előtt tisztelgünk és elkísérjük az utolsó útjára. Ennyi. Nem szabad szerintem senkinek sem megtiltani, hogy elmenjen egy temetésre, mert mindnekinek le kell zárnia magában, hogy elvesztette az illetőt. Attól függetlenül, hogy a volt férje, a főnöke vagy a szembeszomszédja volt.
2018. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
84%

Hát ennyi rokonságot még nem olvastam egyetlen egy kérdésben! :D

Szerintem ha már temetésre nem hívtátok meg őket, és maguktól sem mertek elmenni, akkor hívjátok el őket non verbális komunikációs tréningre, az hátha segít nekik. És mivel meghíjjátok valszeg el is fognak menni, mert nem meg hívni legalább annyira tiszteletlenség mint elutasítani a meghívást, nemde? :)

2018. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Temetésre nem szokás meghívót küldeni, ha illik elmenni.

Ezen nem kell veszekedni.

2018. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A temetés nem esküvő, ahova meghívó kell.

Aki akar, elbúcsúzik. Kivéve, ha az elhunytnak pl. az volt a kívánsága, hogy csak szűk családi körben legyen az ő temetése, amit jó lelkiismeretű, tisztességes rokonok tiszteletben tartanak.

2018. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!